Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyobb összegű kölcsön...

Nagyobb összegű kölcsön szülőktől Mi legyen?

Figyelt kérdés

Elég faramuci helyzetbe kerültünk férjemmel. 10 éve szüleim eladták a házukat és adtak nekünk kölcsönbe 25M forintot ingatlan vásárlásra (ők ajánlották fel). Úgy egyeztünk meg, hogy így családon belül marad, nem kell bank, és 80.000Ft/hó lesz a törlesztő 25 évig (kamat nélkül). Időközben megszorultak, így folyamatosan ment fel a törlesztő részletünk (a végén már 200ezer ft). Aztán 5 éve jöttek, hogy nekik nagyon kell 10M ft, és mivel mi tartozunk nekik, vegyünk fel jelzálog hitelt a házunkra (a bank ugyebár erre kér kamatot, és a végén nekünk ez ugyebár nem 10M ft, hanem kb. 20M, mivel 30 évre vettük fel a hitelt. Azóta nem kértek törlesztőt, de most újra szeretnének kapni.

Na, a kérdésem, hogy ezek után mi mennyivel tartozunk szerintetek? figyelembe véve, hogy nem ebben állapodtunk meg a legelején(vagyis 25 évig fix 80ezer törlesztő), aztán idő előtt kellett 10M-t visszaadni, ráadásul bankot bevonva kamatokkal, stb.



2022. febr. 16. 11:59
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
84%

"Egyáltalán miért kell mondani, h folytathatnátok a fizetést, abba se szabadott volna hagynotok"


Persze, fizessék a 80-ról 200 ugrott törlesztést a szülőknek, meg fizessék a banki kölcsönt is amit amiatt kellett felvenniük, mert a szülők nem tartották be a megegyezést. Azért a lóf_sznak is van vége.

2022. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem tudom hogy te hol élsz, de most 10M személyi kölcsönnek is csak maximum 13M körüli a maximum viszzafizetendő összege 86ho/160e mellett. Ki olyan buta hogy 10M 30 évre vesz fel? Egyébként szerintem butaság volt az öregeket elsőnek figyelembe venni. Így beszéltétek meg és kész, miért nem tudják magukat ehhez tartani? Vagy miért osztogassák el így a pénzüket? Mindenki dolgozzon meg magának mindenért ha kell valami és abból nem lesz baj. Most még rosszabbul jártatok, mintha alapból vettetek volna fel lakáshitelt.Xddd
2022. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
41%
#23 Amúgy is mire nem elég 25M, hogy abból egy cent se maradjon? Miért kell az öregeknek elosztogatni a pénzüket, amit kemény munkával szereztek meg? Miért nem tudok megdolgozni a házatokért ha az kell? Miért kell kéregetni és elfogadni? Nem értem mi ilyen sietős..
2022. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
36%
24-es, nekünk sima családi házunk van, szerkezetkész állapotban vettük meg. 68 millióért, 3 éve. Szóval 25 millióból nem nagyon ugrál ma már az ember.
2022. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
17%
Megkérdeztem hogy hány nm2 házat vettetek ennyiért?
2022. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
68%

25/26


Írta valahol amúgy, hogy Pesten laknak? Vagy a Balaton környékén esetleg? Vagy hogy a 25 millió a ház teljes ára lett volna?

Én vidéken lakok, mai napig /10 éve meg pláne/ 25 millióból 100 m2-es házat lehet kapni. Igaz, egy fél órát ingázni kell, de mindennek van ára.

2022. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj, de segítettek nektek, hogy ne kelljen banki hitelt felvennetek. Idő közben megszorultak, ez mindenkivel előfordul, még így is sokkal jobban jártatok, mert már csak a maradék összegre (vagy ha jól értem, 10M kéne most nekik, annyira) kellene banki hitelt felvennetek.


De a lényeg, hogy segítettek, szerintem a mai világan ez nagy szó. Most ti segítsetek nekik.

2022. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
89%

Jogászként mindig elképedve olvasom ezeket a történeteket.


"Na, a kérdésem, hogy ezek után mi mennyivel tartozunk szerintetek?"


Nem tudod mennyivel tartoztok? Nem tudod mennyit fizetettek ki? Nincsenek meg a banki tranzakciós költségek? Nincs nyilvántartásod, ahol ezt vezeted? Azt már nem kérdezem meg, hogy miért nincs írásbeli szerződés, vagy legalább egy egyszerű megállapodás papírra vetve, ki mennyit fizet, hogyan és meddig, amit ilyen esetekben lehet mutatni.


Van egy nagyon rossz helyzet, és ebből azt látni, hogy mindkét fél rosszabbul jön ki...


Bár őket sem értem, 25 évre 80.000 havonta, az infláció ennyi idő alatt min. leszedi a pénz értékének (jobb esetben 2/3-át).


Megoldás? Mi ezt nem tudjuk megmondani, mivel semmiféle irat nincs erről, nektek kell összeülni is megtárgyalni, úgy hogy lehetőleg senki ne sérüljön (de fog, ez 99,9%).

2022. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező, ezzel a problémáddal fizess meg egy ügyvédet! Ez egy összetett jogi kérdés, amit 1) nem laikusok tudnak megoldani, 2) ne ingyen oldasd meg, mert jogi tudás kell hozzá, ami nem ingyenes. Jól érzed, hogy itt ez nem jó így, túlment a kérdés a kölcsön-visszafizetés problémáján, tényleg több annál, ahogy írta valaki, a lóf@sznak is van vége:DDD.

De bármit az eset összes körülményeinek ismerete és kielemzése után lehet mondani.

Ami talán járható út, -de a pontos részleteket, dátumokat ismerni kellene hozzá!- hogy a két jogügyletet külön kellene választani. Van egy 25 millás 80e/hó kölcsön és van egy 10+10 millás kölcsön. Ha ez megvan behívnám a beszámítás jogintézményét. Ami gond lehet (100 más mellett), hogy a 10+10 millió az elévülhetett már, írod 5 éve volt. Nézd meg azokat a dátumokat, mikor adtátok át az összeget, és még ma kérj egy ügyvédhez időpontot! Küld meg neki az összes tényt, hogy fel tudjon készülni.

2022. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
0%
30-hoz írom: a 10+10-et úgy lehetne venni, hogy azt ti adtátok szüleidnek, ezt különvenni a 25M-től.
2022. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!