Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyobb összegű kölcsön...

Nagyobb összegű kölcsön szülőktől Mi legyen?

Figyelt kérdés

Elég faramuci helyzetbe kerültünk férjemmel. 10 éve szüleim eladták a házukat és adtak nekünk kölcsönbe 25M forintot ingatlan vásárlásra (ők ajánlották fel). Úgy egyeztünk meg, hogy így családon belül marad, nem kell bank, és 80.000Ft/hó lesz a törlesztő 25 évig (kamat nélkül). Időközben megszorultak, így folyamatosan ment fel a törlesztő részletünk (a végén már 200ezer ft). Aztán 5 éve jöttek, hogy nekik nagyon kell 10M ft, és mivel mi tartozunk nekik, vegyünk fel jelzálog hitelt a házunkra (a bank ugyebár erre kér kamatot, és a végén nekünk ez ugyebár nem 10M ft, hanem kb. 20M, mivel 30 évre vettük fel a hitelt. Azóta nem kértek törlesztőt, de most újra szeretnének kapni.

Na, a kérdésem, hogy ezek után mi mennyivel tartozunk szerintetek? figyelembe véve, hogy nem ebben állapodtunk meg a legelején(vagyis 25 évig fix 80ezer törlesztő), aztán idő előtt kellett 10M-t visszaadni, ráadásul bankot bevonva kamatokkal, stb.



2022. febr. 16. 11:59
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
18%
Ja bocs, a 68 milliós az nem a kérdező volt.. szerintem akinek 68 milliós háza van az nem a gyakori kérdéseken fogja osztani az észt.
2022. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
69%
Inkább 6,8 milliós, és ezt elirtad keményen.
2022. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
29%
Ennyi nagypofájú templom egerét. 68 milliós ház a lakhatási szint alja. Ha valakinek olyanja van az már csapja ki a tízmillát az asztalra? Hát nem.
2022. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
85%

Én inkább felakasztanám magam, minthogy ilyen helyzetbe hozzam a gyerekem.Itt a szülők elég idiótán viselkedtek.Kellemetlen helyzetbe hozzák a gyereküket egy olyan szívesség miatt, amit ők ajánlottak fel, emellett fel is rúgják a megállapodást.Ez qrva gáz.

Mikor felajánlották ezt az egészet, akkor gondolhattak volna rá, hogy 25 év alatt akár még szükségük is lehet arra a pénzre.Egyszerűbb lett volna alapból fel sem ajánlaniuk és megmaradt volna a jó viszony, a saját szájukból sem csináltak volna segget.

2022. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
81%

Nálad a pont, 45-ös!!!


Ugyanígy gondolom én is. És egyébként emiatt érdekelt volna, hogy a szülőknek milyen nagy változás történt az életükben, ami miatt ez így alakult. Konkrétan az érdekelt volna, hogy saját maguk mennyiben tehetők felelőssé, hogy hirtelen a gyerekükre szorultak rá. Sajnos a kérdező ezt nem válaszolta meg.

2022. febr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
32%
Én már azt sem értem, hogy szülő miért hitelt ad, vagy na, morális kérdés, de most a gyerekét nem támogatni kellene csak simán, vagy mit akarnak a visszafizetett pénzzel, gondolom normál helyzetben ugy is a gyerekek öröklik.
2022. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
66%
Azt képzeljük el, hogy a bank megcsinálhatná-e bármikor, hogy a megállapodás ellenére ír egy levelet, hogy cső, egybe kell a pénz, jövő hónapban fizess. A kamatmentesség sem ad erre semmilyen jogalapot.
2022. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
88%

47-es, ez is jogos fölvetés. No meg 25 évig törleszteni? Nagy eséllyel meg se érik a szülők a futamidő végét!

Nálunk az volt, hogy a szüleim a lakáshoz úgy segítettek engem és testvéremet, ahogyan te is írtad: adtak simán. Később egy alkalommal, hogy ne csússzunk le egy kedvező garázsvásárlásról, akkor kölcsönadtak pénzt. De - ez fontos! - csupán azért kölcsön, hogy a testvéremmel egyenlően legyünk. Megmondták, hogy akkor adom vissza, amikor akarom, de ha ők előbb meghalnak, akkor az örökségből rám eső részből legyen ez levonva, hiszen már az ő életükben megkaptam ezt az összeget. (Más kérdés, hogy egy garázs ára nem mérhető a kérdező által írt összeghez és egy éven belül visszaadtam szüleimnek a pénzt.)

2022. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
82%
48 Ez így van.Ezt leginkább a 0% THM-es áruhitelhez tudnám hasonlítani.Ott sem szólnak 6 hónap után, hogy fizesd vissza a 12 hónapra felvett hitelt, mivel amúgy sem számoltunk fel eddig kamatot.
2022. febr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
90%
Teljes felelőtlenség ez mindenki részéről.
2022. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!