Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek gyerekkorban váltak el...

Akinek gyerekkorban váltak el a szülei, és a különélő apa/anya soha nem törődött veled válás után, hogy élted meg gyerekként?

Figyelt kérdés
Illetve felnőttként visszatekintve, hogy érint ez most? Kihat a felnőtt életedre?
2022. febr. 21. 16:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Próbáltam vele kapcsolatot teremteni, majd beletörődtem hogy nincs apám. Jobb is, hogy nem volt része az életemnek, mert egy sz4r ember volt.

Annyira végülis nem hatott meg a dolog. Őszintén szólva azt se tudom hány évesen, mikor halt meg. A születésnapja se tudom mikor volt. Én is lesz4rtam őt jó régóta.

A felnőtt életemre annyiban hatott ki, hogy én tuti nem akarok "családot".

2022. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Shrekkettű ***** válasza:
100%
Sehogy, csak én egy kicsit rossz volt fater nélkül felnőni "férfias" fiúként
2022. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Bár nem úgy, mint ahogy gondoltad, velem nem törődött/törődik igazán egyik se. Addig vagyok jó, amíg bántani lehet. Kvázi én vagyok a család boxzsákja. Nem jó érzés, de muszály volt megszokni. Már nincs vissza sok, hogy magam mögött hagyhassam az egész "családomat" és az egész rokonságot. Amennyire "szeretnek" engem, talán fel se tűnne nekik, hjgy már nem vagyok velük.
2022. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%
Míg nagyon kicsi a gyerek annyiból könyneb, hogy joforman nem is emlékszik rá.
2022. febr. 22. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Sajnos nálunk is hasonló a helyzet, még kicsik a gyerekek.

Az apjuk azt mondta, hogy ha elhagyom onnantól kezdve, halottak a szemében. Tartja is magát, nagyon ritkán jön. A gyerekek már nem is tudnak vele beszélgetni.

2022. febr. 22. 10:02
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig apám nevelt, leszart sőt terrorban éltem. Durvább volt a lelki, de a verés sem volt átlagos. Brutálisan kegyetlen volt, eszméletlenül fájdalmas módszereket talált ki a fizikai bántalmazásra.


Egész gyerekként hiányzott anyám, akit három éves koromtól kb sose láttam, amikor meg láttam.., leszart. Ő is végtelenül hidegen kezelt, bár nála nem volt terror.


Nagyrészt nagyszüleim neveltek, ami sokkal jobb volt. Nagy volt a szeretet, bár semmi mást nem kaptam.


Sehogy sem érint. Nagyon spirituális lettem. Végtelenül szeretem őket, bár apámat csak távolról( sose beszélünk, nem láttam már sok éve), anyum pedig kamasz korom ekejétől elkezdett emberként viselkedni, elkezdett támogatni.

Azt a szót, hogy szeretlek sose hallottam a szájából, de megértem őt.

Hálás vagyok istennek mindenért, és kívánom nekik, hogy mihamarabb eljussanak oda, ahova kell.

2022. febr. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!