Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor mondani?...

Mit lehet ilyenkor mondani? Még én is kikészültem.

Figyelt kérdés

Szóval temetésre kell mennünk.Nagybátyám öccse halt meg.

Nem igazán ismertem,nagyon ritkán találkoztunk és távol(abb)i rokonok voltunk,mégis nagyon megrázott a hír.


Sajnos sok temetés volt a családban,de engem nagyon kevésre vittek el (egyrészt mert kicsi voltam,másrészt amikor már nagyobb voltam és távolabbi rokon temetése volt iskolaidőben akkor azt mondták anyumék,hogy emiatt ne hiányozzak inkább menjek suliiba).

Egy temetésre emlékszek úgy,mintha tegnap lett volna.A nagymamáméra.Arra is úgy,hogy hogy zajlott le az egész,meg hogy végig sírtam.Utána pedig jöttek a rokonok és mindenki részvétet nyílvánított és azt mondták nekem,hogy fölösleges sírni,neki már így a jó...Én ezt nem tudom feldolgozni,hogy lehet ilyet mondani,ogy fölösleges sírni?Az egyetlen nagymamámról volt szó,akit ismertem,szerettem és rengeteget voltam vele,sokat tanultam tőle.



Az elmúlt napokban nagyon sokat gondoltam a fiúra,az elhunyt fiára.Kb. velem egy idős és egyszerűen a szívem megszakad miatta.

És amilyen vagyok,biztos én is sírni fogok.


Mit szokás,illik ilyenkor mondani a közeli hozzátartozóknak?

15/L


2010. szept. 12. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyes körökben még ki is nézik, kibeszélik, aki nem sír egy temetésen, ez főleg falun van így. És tényleg nem felesleges, nagyon is hasznos kisírni magunkból a gyászt, de aki ezt mondta neked, az nem arra értette, hogy azért felesleges sírni, mert az egy felesleges dolog ilyenkor, hanem csak azt akarta vele mondani, hogy "nyugi, neki már jó így, jó helyre ment"... Hát nem tudom, mennyire voltam érthető, csak azt akartam mondani, hogy nem teljesen úgy értette az illető, azt a félmondatot ne vedd így a szivedre!


Részvétem a fiú miatt :(

2010. szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én semmi többet nem mondok csak annyit hogy részvétem, szerintem felesleges tul cifrázni ilyenkor semmi okosat nem lehet mondani. meg felesleges is.
2010. szept. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Hát én szerintem semmit nem mondanék, csak megölelném a nagybátyám. Nem is vagyok a szavak embere, meg szerintem elég gázak ezek a részvétnyilvánítások, még ha szívből jön, akkor is.

Én is csak egy temetésen voltam, a nagyapámén, de akkor nem sírtam. Mivel nem vagyok az a sírós típus, inkább magamba fordulok és hagyjanak engem békén. Engem konkrétan zavart a sok részvétnyilvánítás, ráadásul közben azt láttam az emberek szeméből, hogy milyen érzéketlen vagyok, hogy nem is érint meg a dolog. Innentől csak üres szavaknak éreztem, amit mondanak.

2010. szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)


A minap úgy aludtam el este,hogy nagyon sokat sírtam.

Elgondolkodtam rajta,hogy egy 15 éves fiú elköszön a szüleitől reggel,elmegy iskolába és mire hazaér meghal az apukája.Ráadásul csak 10 évvel volt idősebb az ember anyukámnál.

És annyi hülyeség eszembe jutott,hogy nagyon sokat sírtam este.Másnap kérdezték is tőlem a suliba,hogy mi történt:(

2010. szept. 12. 09:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok, igazából én se sirtam még egy temetésen sem. Nagyapámén se. És szerintem ez nem gáz ha valaki nem sír.
2010. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

annál h őszinte részvétem nem tudsz többet mondani és megöleled.

sajnos számtalanszor kellett már részvétet nyilvánítanom illetve halálhírt közölnöm. és mindig nehéz.( főleg h én ha zavarba vagyok kuncogok na ebben a helyzetben iszonyat erőlködés volt h megfékezzem. )

2010. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Szerintem mindenki máshogy dolgozza fel a szerette elvesztését.

Én amikor megtudtam,hogy meghalt a mamám a dél délelőttöt végigsírtam és egyszerűen használhatatlan voltam aznap.Nem tudtam semmire sem koncentrálni,egyszerűen csak úgy voltam és nem csináltam semmit.

Utána hosszú ideig mindennap sírtam,mert eszembe jutott és sokszor álmodtam vele.

Papám pl. a temetésen sem sírt nagyon,csak néhány könnycsepp hullt le az arcán...

2010. szept. 12. 09:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Én már sajnos sok temetésen voltam és sok halálhírt fogadtam. Én nem tudok akkor sírni, amikor meghallom a hírt csak a temetésen jön ki rajtam. A legelső alkalom amire emlékszem, amikor a mamám meghalt emlékszem, hogy kifejezetten zavart, hogy minek sír apám, aztán a temetésen én zokogtam a legjobban, mert akkorra tudatosult bennem a tény, hogy itt a vége. De ha kisírom magam, akkor megnyugszom és boldogan emlékszem vissza a jó dolgokra, amit együtt éltünk át.

Mondani meg csak annyit tudsz, hogy őszinte részvétem, és valóban érezze a tekintetedből és a gesztusaidból, hogy így gondolod és érzed.

2010. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem elég ha azt mondod: részvétem.

Közben esetleg megsimíthatod az illető vállát, hátát vagy megfoghatod kicsit a karját. Biztos érted hogy gondolom.


Nem bántásból, de ha 15 éves vagy akkor te még gyereknek számítasz, tehát nem nagyon kell neked ott semmit sem mondani. Ha nem mondasz semmit az sem akkora tragédia.

Főleg, hogy annyira nem is volt közeli rokon, nem igazán ismerted.


Ennek ellenére ha majd úgy érzed kimondhatod, amit gondolsz. Úgy értem ha lesz olyan, amit nem bírsz magadban tartani ezzel kapcsolatban.


Egyáltalán nincs azzal gond, ha elsírod magad.

Én pl. sosem sírok, szóvá is teszik. Nem értik, hogy nem tudok a dolgon változtatni. Olyanról még nem hallottam, hogy valakit azzal csesztettek volna, hogy sírt egy temetésen. :)

2010. szept. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem támogasd a nagybátyád öccsénk a fiát, ami elvileg a te unokatesód is. talán több időt tölthetnél vele, és elmondhatnád neki, hogy átérzed a helyzetét.


nagyon empatikus személyiség vagy.

21/L

2010. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!