Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Elváltunk és van egy közös kiskorú gyermekünk.

Most úgy néz ki, hogy a gyermekemmel együtt ki tudnánk menni jövőre külföldre, hogy ott sikerüljön biztosítani egy új élhetőbb életet, hiszen az új párom is ott lakik. Lévén, hogy beszélem a nyelvet, ott több részmunkaidős megfizetett állást találhatok, amivel a gyermekem mellett nyugodtan tudnék dolgozni. Most itt per pillanat közmunkán vagyok, tehát ilyen szinten nem sikerült már elhelyezkednem 1 éve. Úgy érzem, hogy mivel a fiunk még kicsi, ezért könnyebben alkalmazkodna és sajátítaná el a nyelvet kint.

Az exem nem akar abba belemenni, hogy akkor nem kéthetente hétvégén látná a gyermekét, hanem egy évben egyszer, de akkor egyhuzamban 2 hónapig lenne vele, ami lényegesen több, mint most ahogy kijönnek a napok. (Hiába mondtam neki, hogy skype-on mindennap tud vele beszélni addig is.) Unión belüli országról lenne szó, tehát ha akarna ő is jöhetne bármikor, hisz fapados járattal viszonylag nem is jönne ki drágán London. Most sem fizet gyerektartást, mert lemondtam róla, mert csak így volt hajlandó közös megegyezéssel válni, de ez már azért sokként ért, hogy a jövőnk építésében is keresztbe tenne.

Ha nem akar megegyezni, akkor mennyi az esélye annak, hogy perre véve a dolgot megtiltják nekem, hogy külföldre menjünk a fiammal?

Se a gyermekemet, se a páromat nem szeretném elveszíteni, mert vele per pillanat így távkapcsolatban élünk, de ő is úgy érzi, hogy 2,5 év után illő lesz majd jövőre összeköltözni.

Személyigazolványa van már a gyermekünknek, ami 3 évig érvényes, tehát elvileg Unión belül utazhatunk bárhová, nem kell neki útlevél, csak nekem a munkavállalás miatt.

Ha valaki volt már ilyen helyzetben közületek, annak mi lett a vége? Hogyan tudtátok megoldani?


2011. okt. 17. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Le van papírozva, hogy a gyerektartásról az általa a válás elé támasztott akadály miatt mondtál le? Ha igen, akkor jó eséllyel pert nyersz,bhisz bizonyítható, hogy a gyermekét nem támogatja, ott is önös érdekek vezérelték csak és most is hátránya származna a gyereknek miatta.
2011. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én megértem az exed. fordítva belegondoltál? azért ne mond már azt h jobb az egybe 2 hónap mint a 2hetente láthatás? ráadásul kicsi gyerek,annyi minden lehet,ki tudja előre,h összejön-e a láthatás? itthon áttehetitek 2nappal későbbre de ott nem. és te meglennél a gyerek nélkül 2 hónapig? ezt kéne mérlegelned. és ne is haragudj,de azt elvárni valakitől h repkedjen londonba,önzőség.


nem viheted ki ha a férjed nem egyezik bele. első a gyerek érdeke. neki te és az apja a legfontosabb. pont nem számít,h kint van a párod.


sajnálom,de a legjobb az lenne ha a párod jönne ide


ha közös a felügyelet,nem viheted el. ha a gyerek szereti,ha jó a kapcsolatruk,akkor a közös felügyeletet se lehet megvétózni,de ne is akard.


a gyereknek óriási trauma lenne ha ennyi ideig nem lenne ott az apja.


mi felnőttek sokszor alulértékeljük a gyerekek lelki világát.


csak 1 pl: a férjem 1 hétre el kellett utazzon. a gyerek már 5 éves,én itt vagyok,mi gond lehet? a lányom 3 hónapig volt lelki beteg,éjszakánként felsírt,folyton csak az apját kereste,pedig ő is szinte csak hétvégente látta mert sokat dolgozik.


szóval: tedd félre h szerelmes vagy,h ott több a pénz. a gyereknek mi a legjobb.az a lényeg. és ez hosszú távon jobban megéri,mint a jobb állás

2011. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem önzöség. átsiklottál afölött a lényeges momentum fölött, hogy az anyuka közmunkán van, az apuka meg zsarolással kibújt a gyerektartás fizetése alól. Sajnálja a pénzt a saját gyerekétöl. szerintem itt nem a nagyfokú ragaszkodás, hanem az "azért se" játszik döntö szerepet. irigy, hogy majd nekik jó lesz. szerinted közmunkából mennyire fogja tudni biztosítani a dolgokat a kicsinek? kinn még nyelvet is tanulhatna.
2011. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A válási papírokban csak annyi van, hogy a gyermekem nálam (anyánál) kerül elhelyezésre.

Indoklás a mögött nincs, hogy miért mondtam le a gyerektartásról csak annyi, hogy nem tartok rá igényt.

A láthatásról pedig annyi, hogy az apa viheti az anya mindenkori lakásáról 2 hetente péntek estétől és köteles az anya mindenkori lakására vasárnap este 7-ig visszahozni. Meg annyi, hogy ezen kívül a nyári szünetben 1 hét folyamatos kapcsolattartás illeti augusztus első hetében a fent említett időpontok betartásával.


Nem érzem önzőségnek részemről, hogy jót akarok a gyermekemnek, hogy úgy nőjön fel, hogy ne kelljen nélkülöznie, ahogy most teszi, mert a 4 órás közmunka bér valamint a családi pótlék pont arra elég, hogy a rezsit (csak a távhőre elmegy 25ezer ft) kifizessem. Az a szerencsénk, hogy a szüleim bár messze laknak, de tudtak küldeni élelmiszert, hogy itthon is tudjunk enni, mert egyébként szerintem az nem a gyermekem érdeke, hogy most csak azért jut főtételhez, mert ingyen ehet az óvodában rászorultság miatt. De attól nem hízik és nem nő, de szerencsére ő legalább nem fogy, mert nincs neki honnan.

2011. okt. 17. 13:11
 5/8 A kérdező kommentje:

"és te meglennél a gyerek nélkül 2 hónapig?"


Ha meglennék, akkor itthon hagyva már itt se lennék, csakhogy számomra az ő érdeke a legfontosabb.


Egyébként pedig a válás előtt is és azóta is, azt vágja a fejemhez az exem, hogy te akartál gyereket, akkor viseld az anyagi következményeit. Hát most viselném, mert mennénk innen, hogy boldoguljunk, de azt ő nem akarja, mondván, hogy Magyarországra született a gyermek, akkor boldoguljunk Magyarországon, ha meg nem megy, akkor így jártam.

2011. okt. 17. 13:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg az van benne, hogy nektek akar rosszat, nem magának jót... Tanúk kellenének az ilyen negatív nyilatkozataira. Amúgy sajnos nem sok esélyed van jogi úton. Még lehet elöbb engedne az exférj, ha azt mondanád, hogy verni, kínozni mész ki.
2011. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy időszakos kapcsolattartás. Ha nem egyezik bele, újra kell tárgyaltatni a bíróságon a körülmények megváltozása miatt.

Azt viszont ne feledd, ha a gyerekednek személyije van, akkor már meg is fogják kérdezni, hogy akar-e veled menni!

Ha elmentek, láthatási jog rendezése nélkül, te pedig nem biztosítod a 'régi' feltételek szerint azt, ő mehet a gyámhatóságra és végrehajtást kérhet.

Gondold át!

2011. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd neki, hogy akkor pengessen annyit amiből tisztességesen fel tudod nevelni a gyerekét.Egyébként az az ég egy adta világon semmit de semmit nem jelent, ha az akkori körülményeid közt azt mondtad nem tartasz rá igényt, amint körülményeid megváltoznak különösebb indoklás nélkül tartásra tarthatsz igényt, erre felhívnám a figyelmét.A tartásdíjról le sem mondhatsz, mert nem téged illet hanem a gyerekedet, tehát helyesen azt írtad "nem tartottál rá igényt" nem pedig hogy lemondtál.


Ez egyébként nem szeretet.A gyereke kiváló anyagi körülmények közé kerülne, két nyelvet beszélne, eleve bátran, rugalmasan mozogna a nagyvilágban.Aki inkább a szegénységben tartaná, az gáncsolja a gyerelet nem szereti.Mindtha fontosabb lenne a kicsitől, hoyg a te boldogságodat megakadályozza.


Egyébként a megoldás.Tudom kevésből élhetsz, de egy ügyvédi óradíjat tanácsadásból kb. 10 rongyból ki lehet fizetni, és ennyit megér, hoyg elindulhass, de ne legyen gyermek jogellenes külföldre vitele.Sok sikert.

2011. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!