Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor mondani?...

Mit lehet ilyenkor mondani? Még én is kikészültem.

Figyelt kérdés

Szóval temetésre kell mennünk.Nagybátyám öccse halt meg.

Nem igazán ismertem,nagyon ritkán találkoztunk és távol(abb)i rokonok voltunk,mégis nagyon megrázott a hír.


Sajnos sok temetés volt a családban,de engem nagyon kevésre vittek el (egyrészt mert kicsi voltam,másrészt amikor már nagyobb voltam és távolabbi rokon temetése volt iskolaidőben akkor azt mondták anyumék,hogy emiatt ne hiányozzak inkább menjek suliiba).

Egy temetésre emlékszek úgy,mintha tegnap lett volna.A nagymamáméra.Arra is úgy,hogy hogy zajlott le az egész,meg hogy végig sírtam.Utána pedig jöttek a rokonok és mindenki részvétet nyílvánított és azt mondták nekem,hogy fölösleges sírni,neki már így a jó...Én ezt nem tudom feldolgozni,hogy lehet ilyet mondani,ogy fölösleges sírni?Az egyetlen nagymamámról volt szó,akit ismertem,szerettem és rengeteget voltam vele,sokat tanultam tőle.



Az elmúlt napokban nagyon sokat gondoltam a fiúra,az elhunyt fiára.Kb. velem egy idős és egyszerűen a szívem megszakad miatta.

És amilyen vagyok,biztos én is sírni fogok.


Mit szokás,illik ilyenkor mondani a közeli hozzátartozóknak?

15/L


2010. szept. 12. 09:26
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Annyira megható volt.Amit a temetésen elmondtak...szívszorító volt.Előjöttek az emlékek.Csak 1-2dologra emlékszek,de azok előjöttek velük kapcsolatban és én is sírtam.Ahogy elbúcsúztak tőle,ahogy a fiú ott volt az édesanyja mellett és megölelték egymást.Ahogy láttam őket a sír mellett én is sírtam.

S amikor a temetés után odamentünk hozzájuk,egy szót nem tudtam szólni,én is könnyeimmel küzdöttem és csak megpusziltam őket.

2010. szept. 12. 17:52
 12/12 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá,hogy tartani kéne a kapcsolatot.Csak az a baj,hogy ők kb. 45-50 percre laknak tőlünk autóval.És onnan ahol ők laknak még + 1 órára jár iskolába (bejárós).Így ő is keveset van otthon.

Illetve általában én is 3 óra körül érek haza suliból és min. 2-3 órát kell tanulnom minden nap.

Így sajnos a találkozás nehéz lenne.


De szerintem rákeresek valamelyik közösségi oldalon hátha fent van.

2010. szept. 12. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!