Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim? Csak...

Miért ilyenek a szüleim? Csak ezért nem akarják, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés

Nemsokára befejezem a sulit, költözök fel Budapestre - egyedül. Már 1 éve bejelentettem itthon, egy idő után úgy tűnt, hogy a szüleim belenyugodtak, viszont most, ahogy egyre jobban közeledik az időpont, teljesen "megőrültek". Folyamatosan az érvekkel jönnek, hogy miért ne menjek el. Mindig azzal jönnek, hogy tőlük anyagi támogatásra ne számítsak, ha elmegyek... NEM IS AKAROK! Önállósulni akarok (fogok), a szó magáért beszél...

1 hete olyan érvekkel jönnek, hogy nem való olyan lánynak a költözés még, mint én vagyok. Mert sosem voltam az a "kemény csaj", inkább szerintük cicababás... :/ Aki nem való még az önálló életre...

Miért ilyenek? Felfogják valaha, hogy elmegyek? :S


L/20


2010. szept. 12. 11:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Ne foglalkozz ezzel. 20 éves vagy önálló.
2010. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Már hogyne foglalkoznék velük! A hozzám legközelebb álló emberek...
2010. szept. 12. 11:07
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Aggódnak érted és féltenek. Más az, amikor beszél a gyerek arról, hogy mi lesz majd ha felnő, meg más az, amikor meg akarja tenni záros határidőn belül. Adj időt nekik, mert nagyon nehéz elfogadni egy szülőnek, hogy a gyereke felnőtt már, nehéz elhinni, hogy nincs már szüksége a szülőre. Én is tiszta lelkibeteg voltam, hogy a fiam majd nem fog tudni mit enni, mert nem lesz aki főz rá, meg majd biztos nem lesz tiszta ruhája, meg ki fogja ápolni ha beteg lesz, stb. Egyszerűen vigyázni akartam rá, mert ő az én kicsi fiam. Aztán be kellett látnom, hogy már nem is olyan kicsi és jól elboldogul egyedül. Most már csak hiányzik, de nagyon büszke vagyok rá, hogy a saját lábára állt. Szóval türelem.
2010. szept. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nekem is ezt mondják! sőt még azt is,hogy ne is tanuljak tovább nagyon,nem nőnek való a sok tanulás:D ők meg többdiplomások,tesóm is..szóval ez azért van,mert nem akarják,hogy elmenj!de nem kell kiakadni rajta..majd elfogadják
2010. szept. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Én megértem, h a szüleid és fontosak neked, féltenek, felneveltek stb...

De ha leülsz velük megbeszélni és 1xűen nem lehet?

Határozottan meg kell mondani nekik, h 20 éves önálló ember vagy. Nem számítasz tőlük segítségre. Előbb utóbb el kell fogadniuk.

2010. szept. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is ugyan az az elképzelésem mint neked :) én is ha vége a sulink én felköltözök BudePEstre mert ahol most lakok egy városba itt már nincs munka meg semmi sem..

Szóval kb 4 év múlva én is Pesten leszek!


16/F

2010. szept. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Meg is mondtam nekik, ha sokáig hisztiznek - mert azt csinálják -, akkor csak azt érik el, hogy eltűnök úgy, hogy nem is tudnak majd elbúcsúzni.

Én mindenképpen el fogok menni!

2010. szept. 12. 11:25
 8/18 anonim ***** válasza:
szerintem ha elköltözöl majd,és bebizonyítod nekik h megy ez neked akkor majd megnyugodnak :) csak hát agódnak érted,az elején majd nagyon sokat hívd el őket ,had lássák hogy megy neked...
2010. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Remélem! :)
2010. szept. 12. 11:43
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) Örültem, hogy láttam ilyen kérdést, mintha csak rólam írnál. Én is 20/L és én is költözök fel Pestre hamarosan:D Legalábbis költöznék ha anyu nem lenne olyan amilyen...Nálunk csak anyu "panaszkodik". Bár én őt teljes mértékben megértem, az egész családból csak én vagyok az akivel jól megvan, nagyon szeretem, de nem maradhatok itt örökre:S állandóan bűntudatot kelt bennem, olyan rossz:S
2010. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!