Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitől kell engedélyt kérni,...

Kitől kell engedélyt kérni, ha külföldre szeretnénk költözni a kisfiammal?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a kisfiam (az apjával nem voltunk házasok, szóval válás sem volt). Szeretném, ha egy év múlva külföldre költöznénk (EU-n belül). De tudom, hogy ehhez kéne az apja beleegyezése is. Itt kezdődnek a problémák. Volt annak idején gyermekelhelyezési tárgyalás, bár ez pusztán csak formaság volt, mert az apja el sem jött, nem is lehetett értesíteni sem róla, mert senki nem tudja, hol lakik, a belejentett lakcímén hiába keresi bárki, sosem lakott ott. Láthatást nem állapítottak meg (azt ugye eleve neki kellett volna kérnie a bíróságon), évek óta senki nem látta, valószínű, hogy már ő is külföldön él, legalább is ezt pletykálják az emberek, én nem tudok semmi biztosat.

Na most, ilyen körülmények között hogyan lehetne az ő beleegyezését kérni, amikor ilyen szinten el van tűnve? Plusz, nem tudom, van-e valami módja, hogy mégis elő lehessen keríteni (régebben sok helyen kutattam utána), de ha valahogy elő is kerülne, ismerem annyira, hogy ebbe nem egyezne bele, csak hogy nekem keresztbe tegyen. Mindegy, hogy neki ebből semmi haszna nem származik, de akkor már nekem se legyen jó alapon. De mindegy igazából, mert tényleg évek óta nem adott életjelt magáról, szóval azt sem tudom, hol van.

Szóval: ha az apa már régóta ismeretlen helyen tartózkodik, akkor ki adhat a gyerekkel való költözésre engedélyt? Mert úgy tudom, valamilyen engedély mindenképp szükséges hozzá.

És amúgy, csak felvetés szintjén, mi történne akkor, ha csak egyszerűen kimennénk és kész?


2010. szept. 12. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Az Eu-n belül oda viszed ahova akkarod ha eddig sem érdekelte a gyerek azt se fogja észre venni ha elköltöztök.
2010. szept. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van a gyereknek útlevele? Az apjának felügyeleti joga?

Az útlevélhez ezek kellenek.

"A kiskorú vagy a cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt álló személy úti okmány iránti kérelmének benyújtásához szükséges:


- kérelmező érvényes személyazonosító igazolványa


- személyazonosító igazolvánnyal nem rendelkező kiskorú, illetőleg cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt álló kérelmező születési anyakönyvi kivonata


- szülők (törvényes képviselő) személyazonosító igazolványa, gondnok, illetőleg gyám kirendelő határozata vagy az intézeti gyám igazolása az intézeti gyámság fennállásáról


- szülőnek (törvényes képviselő) a közjegyző, a gyámhatóság vagy az útlevél kiadásához hozzájáruló nyilatkozatát vagy a szülői felügyelet megszűnését, illetőleg szünetelését igazoló jogerős bírósági határozat másolata.


Az ügyintéző ellenőrzi a kérelmező (törvényes képviselő) jogosultságát, személyazonosságát, továbbá a bemutatott okiratok valódiságát."

2010. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal egy éven belüli időtartamra minden különösebb engedély nélkül kiviheted, csak az a feltétel, hogy a másik szülővel való kapcsolat tartás lehetőségét biztosítani kell. Esetetekben az a gond, hogy az apa pillanatnyilag nem él ezzel a jogával, de nem tudhatod, hogy mégis mikor jut eszébe az apának a gyerek. Végleges külföldre vitelhez gyámhatósági engedély kell, illetve ha az apától nem lehet megszerezni a hozzájáruló nyilatkozatot akkor azt a gyámhatóság pótolja.

Én a helyedben megkérdezném a gyámhatóságot, hogy tiszta jogi helyzetet hagyjak magam után.

2010. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nincs útlevele még, nem voltunk külföldön mióta megszületett.

Én ha nem is véglegesnek, de tartósnak tervezem a kintlétünket, legalább 5-6 évre, vagyis igazából majd meglátjuk, hogy hogy alakulnak kint a dolgok, de nem biztos, hogy szerenénk majd vissza jönni.

Köszönöm a jó tanácsot, a gyámügynél fogok érdeklődni! Remélem ebben az egy évben be tudok szerezni minden szükséges dolgot, ennyi idő azért csak elég hozzá...

2010. szept. 12. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyit tudok hozzászólni,hogy az ujra elindithatja a gyermekelhelyezési pert abban az esetben az apa a te külföldre akarod vinni.Bár nem hiszem hogy élne ezzel a jogával.
2010. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
EU-ba nem kell útlevél. Személyihez pedig elég 1 szülő is..
2010. szept. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy az EU-ba nem kell útlevél, csak ha kint szeretnék dolgozni, akkor azért kell valamit hivatalosan intézni gondolom, hogy ott is élek. És ha ott élek, akkor nyilván a fiam is ott él. És attól tartok, hogy ebből adódhatnak problémák, ha csak úgy, minden engedély nélkül indulunk neki. Meg hát amúgy is van róla törvény, hogy az apja engedélye nélkül nem költözhetünk külföldre. Ezért lenne jó tudni, hogy ha esetleg volt valaki hasonló helyzetben, az hogyan intézte el a dolgot.

De nagyon köszi az eddigi válaszokat!

Még várok továbbiakat, hátha valakinek van pontos infója.

2010. szept. 17. 08:04
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyereknek elég, ha személyit csináltatsz, már ingyenes, és 0 éves kortól lehetséges!

Kint meg egyszerűen bejelentkeztek a kinti lakcímedre, nyitsz számlát. Hány éves a kisfiad? Mert ha óvódába akarod adni, oda januárban van a bejelentkezési határidő, (itt németben), időben kell intézni. Hová mentek? Ha németbe akkor tudnék még segíteni pár infóban.

2010. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Angliába szeretnék menni (németül sajnos nem beszélek, pedig jó lenne, azért az mégis közelebb van egy kicsit), ott ha jól tudom 4 évesen már az iskolát kezdik, vagyis annak valami előkészítőjét. Most 3 éves lesz nemsokára. De lehet, hogy várunk inkább két évet, mert ugye ősz végén született, szóval jövő ilyenkor még nem töltené be a 4 évet, jobb lenne, ha még egy évet itthon járna oviba (akkor valami olyan oviba iratnám, ahol tanulnak angolul), úgy neki is könnyebb lenne.
2010. szept. 18. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!