Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül lakom a kisfiammal és...

Egyedül lakom a kisfiammal és 1 héttel ezelőtt betörtek. Hogyan tudnám túltenni magamat ezen?

Figyelt kérdés

1 héttel ezelőtt betörtek amikor nem voltunk itthon.külföldre mentünk,anyuék hívtak hogy betörtek hozzám(riasztóval felszerelt a ház,és hivták anyut,ő meg engem hogy mi történt).ajtót berugták..nappalit felforgatták,hálószobát szét túrták.laptopom elvitték,egyik táskám pár okirattal.pénzt kerestek ezek,hiszen semmlyen értékesebb müszaki cikket nem vittek el.jelek szerint ismerte a járást a házban az illető...

azóta nem tudok aludni,félek nagyon.most lett biztonságizár is csináltatva,kamerák,és vettem egy kutyát.félek aludni,nehogy betörjenek ismét.éjjeelre is beriasztom a házat,de kimondhatatlanul megviselt ez az egész.a tudat hogy bent járt idegen a házamban,felturta a személyes holmimat,szét dobált mindent és meglopott..rosszul vagyok ettől.és akkor még ugye félek is,nem tudok aludni,csak ha kivilágosodik:(.hogyan tegyen tul magam ezen?azt hittem könyebb lesz,de nem.


2010. szept. 15. 00:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen megértelek, tényleg rémisztő már a tudat is, hogy vadidegenek turkáltak az ember lakásában. Szerintem attól nem kell félned, hogy olyankor mennek be, amikor otthon vagytok, hiszen nem véletlenül választották ki azt az időszakot, amíg külföldön voltál. De ha félsz, érdemes egy nagyobb kutyust beszerezni, és éjszakára a házban tartani, ő biztosan meg fog védeni. Barátnőméknél is a kutya akadályozott meg egy éjszakai betörést. Arra ébredt, hogy többen matattak és halkan beszéltek a bejáratnál, aztán meghallották a kutyát morogni az ajtó túlsó felén, és semmi perc alatt felszívódtak.
2010. szept. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Szerintem téged kettő darab vérmes rottweiler kutyus a kertben megnyugtatna.
2010. szept. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
nehéz volt kutya fajtát választani,hiszen elsődleseg szempont hogy gyerek és családcentrikus legyen,a másik meg hogy harcias a betörők ellen.kuvaszt vettünk.tegnap óta van itt,de kertben alszik.
2010. szept. 15. 01:00
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak és együtt érzek veled.

Borzasztó lehet az a tudat, hogy mocskos emberek keze turkált a holmid között.Ami az zárt ajtó mögött volt, és csak a tiéd, azt megpiszkolták, még ha nem is fizikai értelemben.

Azt tudom javasolni, hogy mindent sikálj le és fertőtleníts, így a rossz érintések nyomát is eltünteted.

Jó ajtót és jó, több ponton biztosító zárat szerelj fel.

Egy biztonságos ajtó mögött, egy jó jelzőkutyával már nyugodtabban élheted az életedet.

Ne gondolj arra, hogy ismerte a járást, aki betört. Ez egy szakma, amit a börtönökben tanítanak a bűnözők egymásnak.Tudják, hogy az emberek általában hol tartják az értékeiket, célzottan ezeken a helyeken kutatnak.

Egy hét nagyon kevés arra, hogy a megtépázott idegek megnyugodjanak.Kell egy kis idő, amíg a félelem és a megbántottság múlik.

Békét neked és a fiadnak.

2010. szept. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%

Sztk Pszichológia


Komolyan mondom!

2010. szept. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
17%
Kuvaszt vettetek? Jól Rád sózták..., köztudottan az édes gazdáját is szétszedi családbarátságból.
2010. szept. 15. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk is bejöttek, de úgy, hogy mi aludtunk a hátsó szobában. Arra ébredtem reggel, hogy nem bírok megmozdulni, mert iszonyúan fáj a nyakam. Aztán még órákig kínlódtam az ágyban, mire sikerült valahogy feltápászkodnom. Közben a barátom már felkelt, ment ki a nagyszobába, rá akart gyújtani, de nincs ott a cigi. Elkezd számon kérni engem hogy hova tettem. Mondom hát sehova. Utána keresi a mobilját, majd vonalasról megpróbálja felhívni, de nem csörög. És akkor elkezd nekem pampogni, már nem is tudom mit, erre én is felkelek, lejövök, látom nyitva a táskám az ágyon, belenézek, a pénzem sehol. Akkor realizáltuk, hogy valaki betört hozzánk. Utána kétségbeesetten néztünk körbe, hogy vajon mit lophattak el. Persze az én telefonom se volt sehol, a barátom pénzét is kilopták az ingje zsebéből, a digitális fotógépe pedig eltűnt az asztaláról.

Nekünk akkor még laptop nem volt szerencsére, csak asztali gépek, de azt itt hagyták.


Na de utána még mindig rettenetesen fájt a nyakam.

A barátom szerint talán nyakon vághattak. Vagy hát nem tudjuk mi történhetett, de elég veelószínű.

És még 1-2 hétig fájt, mire rendbejött.

Mindegy, szóval mi is meg voltunk ilyedve.


A barátom egy riasztópisztolyt is vett, és azt mondta, hogyha valaki még egyszer ide bejön, azt lelövi :)


Ez jó egy éve történt, de azóta nem jött senki betörni.

Különben nem hiszem hogy vissza fognak még jönni, mert úgy nagyobb eséllyel lehetne elkapni őket, ha már fel vagyunk készülve rá. Sztem ezek mindig csak új helyekre mennek ki. Esetleg ha találnak olyan házat, ahol különlegesen sok érték volt, oda talán még visszanéznek. Nem?

2010. szept. 15. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

folytatás:

És még az is furcsa volt, hogy én korán szoktam felébredni. Akkor meg tök későn ébredtem. Lehet hogy nem is nyakon vágtak, hanem csak két újjal jól megszorították a nyakamat valahol, hogy elájuljak. Hát nem tudom, de elég furcsán ébredtem. Igazából akkor még csak 1 kis zárral szoktuk bezárni, amit biztos könnyű volt kinyitni ha valaki ért hozzá, és vannak kulcsai.


Természetesen utána mi is felraktunk riasztót, mert tanultunk az esetből, csak hát kellemetlen, hogy ilyenek megtörténnek.

2010. szept. 15. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek az egyik hozzászólóval, hogy a kuvasz nem való gyermek mellé! A mi családunkban is volt, de jót róla nem mondhatok sajnos.. Egy ismerősömnek is volt kuvasz kutyája, s tényleg még a saját gazdáját is megtámadta. Közben született egy gyerek is, s nem maradhatott a kutyus.
2010. szept. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálatos dolog ami veled történt. Csak ámulok, miket írnak, milyen dolgok megtörténnek. Szerintem, ha a kutyust jól neveled, akkor nem lesz vele gond, de tényleg elég vad kutyát választottál. Most már azt hiszem elég biztonsági lépést megtettél, zár, riasztó, kutya, reméljük ez már elegendő, és ha a riasztó egyből a rendőrségre riaszt talán nem kell annyira félnek, érezd úgy, hogy vigyáznak rád. Lelkile túltenni magad.... ez nehezebb, de majd idővel ez is eljön. Sajnálni való, hogy ide jutott a világ, félni kell az otthonainkban. Tényleg, nagyon sajnállak, nem találok szavakat erre!!!

(a kisfiad mennyi idős?)

2010. szept. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!