Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha mi is jobban érintetté...

Ha mi is jobban érintetté válunk a háborúban, hogyan fogtok menekülni családot hátrahagyva?

Figyelt kérdés
Teljesen kivitelezhetetlen a helyzet, itt van két 85+os rokon, háziállatok, mi lesz itt, ha menekülni kell? Csináljuk az útlevelet, tartalékolunk valutát, de hagyjuk hátra, aki nem tud jönni? Mi lesz velük? Ti hogyan készültök erre?
2022. márc. 4. 18:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
97%

Kutyának, macskának lehet útlevelet csináltatni, ami igazából állatorvosi igazolás. Ezt be tudod szerezni előre, ha félsz, de most a magyar és a lengyel határon is feloldottak minden ilyen adminisztratív akadályt. Rengetegen jönnek állattal.


Szülők természetesen jöhetnek és segítünk mindenben, ha nem jönnek, akkor maradnak. Lehet gonoszul hangzik, de én a kiskorú gyerek biztonságáért vagyok felelős, amíg a szüleim tiszta tudatú felnőtt emberek.

2022. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
85%
Mi beszélgettünk róla, biztosan nem hagykuk itt se anyut, se az anyósomat.
2022. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Persze, de nálunk a 85 éves nagyszülők tudatilag szinte teljesen tiszták(orbánagymosást leszámítva), viszont képtelenek magukról gondoskodni, ritkábban fürdenek, nem esznek rendesen, néha át kell húzni az ágyat vizelettartási gond miatt, máskor meg rájuk szólni, mint a tinikre, hogy tisztálkodjanak, mert nehezükre esik és már kevesebbet tisztálkodnak. Illetve egyikük rokkant. Felelősek vagyunk értük.. Kutyát, macskát, hörcsögöt, idős rokkant embereket ÉS a gyerekem nem bírnám vinni egyszerre, mamáék lehet bele is pusztulnának lelkileg a szeretett ház elhagyásába, csak erőszakkal mozdíthatóak, már orvoshoz sem járnak szívesen..
2022. márc. 5. 15:09
 24/29 anonim ***** válasza:
67%
Mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy mi tényleg kb. 5 perc alatt dobbantani tudnánk, ha akarnánk. Jelen pillanatban egyáltalán nem tartunk a háborútól, de ha rosszabbra fordulna a helyzet, nagyon könnyen el tudnánk hagyni az országot. A családom nagyon kicsi, összesen 4 fő (anyám, párja, én és a párom), egy autóba beférnénk mindannyian. Nagyszülők már nem élnek, idős rokonok nincsenek, távoli rokonok meg több száz kilométerre laknak tőlünk, akikkel alig tartjuk a kapcsolatot már most is. Jó a viszony velük, de kb 5-7 évente, ha találkozunk. Semmilyen háziállatunk nincs, se kutya, se macska, se haszonállat se semmi, amiről gondoskodni kellene, kertes ház, családi ház sincs, kert sincs, csak 2 társasházi lakás, amire rázárnánk az ajtót és már indulnánk is. Tesóm Svájcban él, már most is hívott magához minket, hely is bőven van nála, jó nagy a lakása kint. Kb. az lenne a legnagyobb nehézségünk, hogy átkeljünk a határon és 2-3 óra alatt elérjünk Bécsbe, onnan már sima ügy Svájcba Luzern-ig. Értékeink nem nagyon vannak a lakásban (nincsenek drága festmények, ékszerek, több milliós elektronikai cuccok, amiket menekíteni kellene), csak az egyszerű hétköznapi használati tárgyak és bútorok, amiket simán benne lehet hagyni. Jóformán csak felkapnánk az iratainkat és a bankkártyáinkat és egy pillanat alatt továbbállnánk. Még pakolnunk sem nagyon kellene, megvennénk majd kint magunknak mindent, amire esetleg szükségünk lenne hirtelen. Pár ruhát, cipőt és ennyi. De mondom, egyelőre nem tartunk ennek a bekövetkeztétől, csak van egy ilyen forgatókönyv is, ha beütne a gebasz. De reméljük nem fog. Viszont megnyugtat a tudat, hogy nagyon könnyen magunk mögött tudnánk hagyni mindent, gyakorlatilag a 2 ingatlan lenne a legnagyobb veszteségünk. (Mondjuk az sem kevés pénz, kb. 70 millió, de még mindig kisebb veszteség, mint az emberélet vagy az állatok.) Tudom, hogy jóval nehezebb lehet most azoknak, akik sokkal több és erősebb rokoni, családi stb. szállal kapcsolódnak az országhoz, mint mi. Átérzem mindenki helyzetét. Bízzunk abban, hogy nem keveredünk bele mi is a háborúba.
2022. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
79%
Egy lépést sem mennénk sehova.
2022. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
73%
A szüleimet menekítené öcsém, a húgom menne a férjével meg a kislányával. Van két jó barátnőm, akiknek odaadnám a cicáimat meg a spórolt pénzem nagy részét, hogy gnondoskodjanak róluk. Én meg mivel nincs gyerekem, meg más akiért felelősséggel tartoznék, maradnék valami önkéntes egészségügyi szolgálatosnak vagy ilyesminek, hogy segítsek azoknak akiknek nincs választásuk, és maradniuk kell.
2022. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
71%
Engem csupán a pszichológiai része érdekel - a pontozásra tojok! - hogy ki és milyen beteg indíttatásból érzi szükségét "NEM hasznosnak" értékelni, hogy ÉN nem mennék sehova, vagy mennék?
2022. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom melyik volt a te válaszod, de ha csak annyit írtál, hogy te nem menekülnél egy olyan kérdésre, hogy "hogyan menekülnél?" akkor gondolom érted, hogy logikai alapon nincs értelme a válaszodnak, nem hasznos, mert nem válasz a kérdésre, nincs a válasz és a kérdés között logikai kapcsolat.


Képzeld kicsit, hogy "akinek ilyen ruhája van, annak kényelmes?" te meg beválaszolod, hogy "nekem nincs ilyen ruhám, így nem tudom". Nem vagy megszólítva. Hátha így könnyebben látod át.


Amúgy tök oké, ha nem menekülsz, csak épp most nem ez volt a kérdés, így a válasz rá nem hasznos, nem segít. Minden más tök oké, akár van mit hátra hagyni, akár nincs, akár könnyen megy valaki, akár nehezen.. Nem pontoztam le senkit, de szerintem simán lepontozható lenne a válaszod, olvasd el a kérdést a pipa/x előtt, és rá fogsz jönni. Tökre nem szeretem az ilyen válaszokat, amiknek nincs köze a kérdéshez.

2022. márc. 6. 19:16
 29/29 anonim ***** válasza:
56%

#28

Elfogadom a véleményed, de szerintem nincs igazad.

Magad is írod, hogy esetetekben "Teljesen kivitelezhetetlen a helyzet,...", tehát ez előfordulhat másnál is, ilyen, vagy egyéb okok miatt.

Nem gondoltam, hogy sorstársnak tilos leírnia, hogy marad.

Pedig egy Vh esetén lehet, hogy a maradás a (meg)menekülés, de ezt mindenki maga dönti el.

Ha ebből III-ik Vh lesz, hidd el, nem lesz hova menekülnöd!... de nem ragozom, ez végképp nem téma.

További jó szórakozást!

2022. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!