Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esetleg köztetek (vagy...

Van esetleg köztetek (vagy ismertek olyat), aki feleségként később vette fel a férje nevét, akár évekkel az esküvő után? Ugye azért előfordul ilyen eset?

Figyelt kérdés

2022. márc. 18. 20:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

9!

Nem várta el tőlem, pusztán jelezte, hogy jól esne neki.

Ha nem vettem volna fel akkor sem történt volna semmi.

Szerencsére nem vagy a helyemben ;)

2022. márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%

10!

Én sem lettem -né, meg megmaradt a saját vezetéknevem is :D

Csak eleinte a haláleset miatt semmilyen névváltoztatást nem akartam, de miután feldolgoztam a gyászt és tudtam, hogy ezzel mekkora örömöt tudnék okozni a páromnak megtettem :)

2022. márc. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%

Viszont a férjem finoman azért mindig mondta, hogy neki azért jól esne meg ilyenek - na, ez nagyon gáz.


Én nem fogom felvenni, mert minek? Úgy értem, többet nem ad, a gyűrűből tudják, hogy házas vagyok, de cserébe kva sok macera minden iratomat lecserélni.

2022. márc. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%
hogy ezzel mekkora örömöt tudnék okozni a páromnak - elég szomorú, hogy ez kell ahhoz, hogy nagy örömet okozz neki. :(
2022. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom de sötét emberek vannak itt hát eldobom az agyam 😳


13!

Oké, tedd azt, én meg nem így tettem, na bumm.


14!

Soroljam mivel lehet még nagy örömöt okozni neki, vagy magadtól is rájössz hogy ez csak egy kis apróság volt már akkor?

2022. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem hasznos ebben a kérdésben annak a válasza, aki igent írt? Én nemmel válaszoltam, ráadásul csak hipotetikusan, van aki igennel és ő a saját példáját hozta a valóságból. Ha a kérdést megnézzük itt egyedül az ő válaszának van létjogosultsága, mégis az ő válaszait pontoztátok le legjobban. Röhejes!
2022. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
28%

Sok kretén feministának nem veszi be a gyomra biztos 😄

Mindig is az volt a szokás h a nő veszi fel a férfi nevét!! :) bocsi !!

2022. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%

16!

Köszönöm, végre valaki :D

Én az összes választ, ami releváns volt a kérdés szempontjából hasznosnak jelöltem. De hát itt gyakorin mindenki a saját véleményét nyilvánítja ki a jelek segítségével, nem azt, hogy mi hasznos és mi nem

2022. márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%

Én is így döntöttem: mivel a párom külföldi, a polgári esküvőt már egy év kapcsolat után megtartottuk, hogy egy helyen tudjunk élni mindenképp, a covid-helyzet alatt is. Ekkor én még nem vettem fel a nevét, (számára mindegy lenne, náluk például mindkét családnevet öröklik a gyerekek) de majd a templomi, számunkra hivatalos esküvőnk után módosítani fogom a nevem, és kötőjelesen felveszem az övét. Nálunk a polgári esküvőnkről nem is tud senki a családunkon és közeli barátokon (na meg persze a hivatalokon) kívül.

Ilyen kivételes eseteken kívül viszont nem tudom, milyen indíték lehetne arra, hogy később vegye fel a feleség a nevet, ha a polgárikor nem akarta. Beszéljetek róla, hogy neki miért fontos, hogy megtartsa a nevét, neked miért esne jól, ha felvenné a tiédet, hátha találtok egy köztes megoldást.

2022. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!