Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző, hogy egy...

Mennyire jellemző, hogy egy kapcsolat tönkremegy, mert kisbaba születik?

Figyelt kérdés

Minden vágyam egy kisbaba majd a páromtól, de a környezetemben is azt látom, hogyha megérkezik a baba, a kapcsolat 'anyu és apu' között teljesen megváltozik, és nem feltétlenül jó irányba. Sok lesz a feszültség, a vita, a felek eltávolodnak egymástól. Tudom, hogy ha nagyon erős egy kapcsolat, akkor az új helyzetek sem kezdik ki, de úgy látom mégsem ez a jellemző.

A ti párkapcsolatotok hogyan alakult?

Köszönöm a válaszokat!

22L


2010. szept. 13. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem miután megszületik a baba, sokkal több figyelem kell neki. Ezért jön az, hogy a párok elhanyagolják egymást. Ezzel nem azt mondom, hogy baj az, hogy a gyerekkel sokat törődnek. De szerintem ki lehetne találni valamit erre, hogy hogyan juthat egymásra is idejük a baba mellett...
2010. szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Nyugodj meg, ez csak manapság divat és nem kell hozzá túl nagy probléma megoldókészség, hogy rájöjjünk ez miért van. Nálatok nem kell így lennie, szülj nyugodtan ha úgy érzed itt az ideje. Annyira kell odafigyelned, hogy feleség is vagy, nem csak anyuka. Ha ez megvan, nem hanyagolod el a párod, hanem bevonod a babás programokba, akkor a baba csak erősíti a kapcsolatot. Sok boldogságot nektek!
2010. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a "nagy" 2 éves, a kicsi 9 hónapos. Azt gondolom ,hogy nem lett rosszabb a kapcsolatunk ,de most több energiát kell abba fektetni, hogy a régi színvonalat tartsuk, mert estére nagyon elfáradunk már és sokszor szívünk szerint csak bedőlnénk az ágyba beszélgetés vagy egyéb cselekvés nélkül. Ilyenkor kell egy nagy levegőt venni és meghallgatni a másikat, amire úgyis vágyik az ember, ha egész nap csak gügyögést hallott, de a fáradtságtól nem mindig könnyű. Azt gondolom ,hogy nem szabad elfelejteni, hogy nő és férfi maradunk azután is, hogy gyerekünk/gyerekeink lettek.
2010. szept. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem rontott a kapcsolaton, inkább csak erősebb lett tőle. Mondjuk mi amúgy sem voltunk veszekedős pár, mindenben szót értünk egymással. Nincs ez másként a gyermek születése óta sem. Kicsit tényleg kevesebb idő jut egymásra, néha hiányzik az, hogy kettesben legyünk, de már elég nagy a fiunk (2 éves) és meg tudjuk oldani néhanapján, hogy a nagyszülőkre bízzuk egy-két órácskára és elmenjünk moziba vagy vacsorázni. Viszont nálunk nagy előny, hogy nem kell az anyagiak miatt aggódni folyton. Nem kell attól parázni, hogy nem lesz a hó végén mit ennünk, hogy esetleg nem tudjuk fizetni a számlákat és a hiteleinket. Arra azért figyelj oda, hogy ne centizd ki a kiadásokat és akkor nálatok sem lesz ez problémaforrás. Ugyanis ha nincs pénz, az mindenképpen vitákat szül, ami rányomja a kapcsolatra a bélyegét. Az is más nálunk, hogy a férjem tényleg mindenből kiveszi a részét, ha kell takarít, ha kell bevásárol vagy játszik a gyerkőccel. Így azért minden könnyebb, ha együtt birkózunk meg a nehézségekkel. Sok sikert kívánok a babázáshoz! 24/N
2010. szept. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kapcsolat nem megy tonkre, ami megert a gyerekre, amiben mindket fel erti, hogy mivel jar ez es elfogadja. Aki nem akar vagy kepes alkalmazkodni a teljesen uj helyzethez, annak tonkremegy a kapcsolata.


En 22 evesen szultem es nagyon szerencses vagyok, mert a ferjemmel meg az addiginal is jobb lett a kapcsolat. Nagyon jo apa akkor is, ha sokat van tavol tolunk a munkaja miatt. Nincsenek vitak a gyerek miatt, nem feltekeny ra, sot. Muszaj, hogy mindket fel felfogja, hogy mivel jar ez, mert eleg, ha csak egyiknek nem megy, es maris vita van. Nagyon nagy felelosseg es kotottseg egy gyerek. Igy aki gyereket vallal, az tudja, hogy mivel jar, akkor nem lesz problema. Teljesen meg fog valtozni minden, nem akkor es azt teszed, amit akarsz. Ezt sok ember nehezen fogadja el, hisz addig nem tapasztalta ezt a kotottseget.

2010. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálam ráment a kapcsolat a gyerekre. Pedig nem volt semmi gond, viszonylag sokat volt velünk a férjem is, és próbáltunk közös programokat csinálni, de biztos sok mindent elrontottam én is, ő is, kiszerettem belőle. Ő már csak apa, de nem férfi a szememben valamiért, sajnos az okát én sem tudom. Én nagyon befordultam a 2 év alatt, amikor itthon voltam, és még ehhez az is jön, hogy távol vagyunk minden szülőtől és rokontól, senkink nincs itt, aki besegíthetne. Így éjjel-nappal mienk a gyerek, semmit nem tudtunk kettesben csinálni. Eleinte még próbáltam ez ellen tenni és lázadni, de mivel semmilyen lehetőség nem volt rá, hogy a gyereket "lepasszoljuk" akár egy fél órára is, így egy idő után feladtam ezt. És aztán újra kezdtem dolgozni, újra "élek", újra emberek közt vagyok, egész más a világ. És találtam egy férfit, akibe beleszerettem, aki újra gyönyörű érzéseket adott nekem. Biztos, hogy nagyrészt én vagyok a hibás, és valószínű én alapból nem vagyok egy anya-típus, de nálunk nem működött ez a dolog. És ismerek még 2 embert, aki hasonlóan távol mindenkitől, befordult, és aztán jött egy új szerelem. Kívánom neked, hogy nálatok működjön a dolog.
2010. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerek születése a baj, hanem az, hogy sokan képtelenek átrendezni ezért az életüket (meg az is a baj, hogy sokan baromi önzőek, és nem gondolkodnak előre). Kisbaba mellett is lehet szexuális életet élni!
2010. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom ezt a helyzetet, mint a 20:47-es és a 20:05-ös, bár nekem még nincs gyerekem. Ismerőseim tapasztalataiból próbálunk okulni, hogy nálunk ne legyen veszekedés, elhidegülés, válás a vége majd. Igyekszünk felkészülni, amennyire csak lehet. Ahogy azt írták, a legtöbb gond abból adódik, hogy sokan hiszik, minden ugyanúgy megy majd, mint előtte. Meg abból, hogy azt gondolják, a gyerek megoldás. Nem, a gyerek nem oldja meg a problémákat, sőt.

Látok egy olyan esetet egyik barátoméknál, mint amilyent a 21:35-ös írt le, szakasztott olyan a helyzet. Ugyanakkor láthattam szerencsére jó példát is: az egyik barátnőmre nem lehet mást mondani, mint hogy egy okos nő, aki szép türelmesen felkészítette a férjét, hogy a gyerekkel mi minden fog változni, hogy a 9 hónap nem kizárólag róla és a magzatról szólt, hanem belevonta a férjét, a leendő apát. Ízlelgette vele a szót, hogy apa. Fél éves a pici és nagyon boldogok. Remélem, így is marad és jó példaként járnak majd továbbra is mindenki számára, aki látja, ismeri őket.

2010. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Semennyire, legtöbbször szerintem az a gond, hogy azt hiszi anyuci meg apuci hogy hujj de jó mostmár 3-an leszünk és minden happy. Aztán meg hazajön anyuci a kis ordító egérrel apuci nem tud ezzel mit kezdeni, mert anyuci is tanácstalan mivel első gyerek és délutánra hulla fáradt mindenki... ki miért. Aztán meg jön a szülési depresszió (na ettől falnak megyek) és apuci elpályázik más vizekre mert mégsem úgy lett hogy de jó most már 3-an vagyunk. Ez csak egy általánosítás!

Egyébként nekünk 2 gyerekünk van és az első után mivel nem nagyon kívántam a szexet azt hitte a férjem, hogy szeretőt tartok (szerintem i vicc), aztán megértette, hogy nem igazán. Érdekes meg tudtuk beszélni és nekem is vissza tért a kedvem ill. a 2 gyerek is összejött. Valahogy átszerveztük az életünk és nagyon jól elvagyunk, csak sok nő valahogy ebben látja a beteljesülést, hogy anya legyen, aztán szinte az első komolyabbnak tűnő partnertől szül egy gyereket, pedig még egymást sem nagyon ismerik. Csak hát az a rózsaszín köd...

2010. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!