Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom haragszik, mióta nem...

Anyósom haragszik, mióta nem kell vigyáznia az unokára? Próbáljak békülni vele, vagy hagyjam ennyiben?

Figyelt kérdés

A lányunk 6 hónapos korától több munkát vállalok el, csinálok meg, mint mikor megszületett. Akkor is dolgozgattam, de csak alvásidőben, vagy ha a párom, nagyszülők, barátnőim voltak a picivel(elvitték mondjuk sétálni, párom csinálta az esti rutint stb).

Fél évig ezt mindenféle külső segítség nélkül oldottuk meg, de akkor már éreztük mind a ketten, hogy jó lenne valaki fixen. Nem egész napra, nem is minden nap.

Mikor a párom szüleinek is mondtuk valami téma kapcsán, hogy én is többet fogok dolgozni, anyósom első kérdése volt, hogy a babával mi lesz. Mondtuk, hogy amikor tehetjük, valamelyikünk lesz vele, de mondjuk heti 3x3 órát bébiszitterrel lesz. Láttam, hogy ez nem tetszik neki, de akkor semmit nem szólt.

Rá pár napra felhívott, hogy ő sokat gondolkozott ezen, és hogy olyankor lehetne ő vele. Már akkor sem tartottam ezt egy világmegváltó ötletnek, de a férjem mondta, hogy miért ne, gondoltam próbáljuk ki.

Februárig ment is a dolog, 3 hónapig. De anyósom semennyire nem volt együttműködő se felem, se a párommal.

Megkértem valamire, nem úgy csinálta direkt. Nem tartotta be a pici napirendjét, ráadtam reggel valamit, ő azonnal átöltöztette, mert hogy "ekkora babára még rugdalózó való" (amit mi csak alváshoz adunk rá).

Mindenáron főzni akart nekünk, itthon nálunk. Hogy mikor hazaérünk, "meleg étel várjon". Én speciel nem szeretem, ahogy ő főz, ahogyan azt sem, hogy más valaki pakol, főz a mi konyhánkban. Van egy ételszállító cég, akinek a tulajdonosával jóban vagyunk és tudom, hogy ott maximálisan jó minőségű minden, egészséges és finom is. Hétköznap onnan szoktunk ebédet/vacsorát rendelni. Anyósom csak erőlködött, hogy de, ő főzni akar, merthogy a házi az finomabb, mint a "műkaja" (szerinte minden, ami étteremből jön, az csak műkaja lehet). Főzött is, mikor hazaértem, várt a kajaszag, a mosatlan hegyek, a kupi, meg az olajban tocsogó kaja.

Sokkal több kárt csinált, mint amennyit "segített".


Hetekig tűrtem, de február végén mondtuk neki, hogy mi inkább szeretnénk mást, őt sem akarjuk ezzel terhelni még hónapokig (folyamatosan panaszkodott mellé, hogy milyen fáradt).

Na azóta haragszik, ha megyünk hozzájuk, rám se néz, hozzám sem szól. Hozzánk nem jön, mondta apósom hogy azért, mert hogy itt neki úgy kéne viselkednie, mint egy katonatisztnek.


2022. márc. 20. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
89%

"Hetekig tűrtem"

Ez volt a baj.

Rögtön kell mindent megbeszélni, finoman.

2022. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 A kérdező kommentje:

Jelezve volt neki minden. Finoman is, határozottan is.

Egyik fülén be, a másikon ki. Vagy hogy “nem úgy van az”, meg én még fiatal vagyok, nem tudom a dolgok rendjét stb.

2022. márc. 20. 14:00
 3/92 anonim ***** válasza:
92%

Én nem próbálnék meg vele békülni, minek? Ha értelmes lenne, elsőre felfogta volna, hogy ha ti kértek valamit, akkor nem csinálok csak azért is mást, nem szólom le az életviteleteket, az ételeket, amiket esztek és nem kérdőjelezem meg a tudásodat csak mert fiatalabb vagy, nem csinálok nektek plusz munkát stb.

Akinak annyi érzelmi intelligencia jutott, hogy bele sem gondol, hogy a saját viselkedésébe, hanem még ő van megsértődve, olyannak nem különösebben keresném a társaságát sem. Ott vagytok és rád sem néz? Hát nem mennék hozzájuk. Nem érdekelne anyós kicsit sem.

2022. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
92%

Passzív agresszió.

Jut eszembe, a főzés után nem mosogatott el...?

2022. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
26%

Az én édesanyám is ezt csinálta kb nálunk. De engem nem zavart annyira, hogy másra bíztam volna a lányomat. Arról nem is beszélve, hogy ha jön a nyári szünet majd és dolgozol, akkor nem lesz elég a 3x3 óra bébisitter.


Anyum is mindig rugdalozot adott a lányomra, hogy így mászás közben sincs kint a veseje. Mondjuk ebben igaza is volt.


Egyébként lehet hogy ha anyósom tette volna uybanezt, akkor nem toleraltam volna úgy, mint anyumat.


A gyereknek is fontos a mamaval toltott idő. Ráadásul jót akart nektek, semmi rossz szándék nem vezérelhette anyosodat.


Én egyelőre hagynám, de idővel biztos hogy közelednék hozzá. Hosszú távon lesz még veletek vélhetőleg.

2022. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 A kérdező kommentje:

Nem kellett volna elmosogatnia sem. Elég, ha bepakolja a mosogatógépbe, és nem hagy ott mindent a pulton, tűzhelyen úgy, ahogy éppen befejezte a főzést.


5-ös, ne haragudj, de attól, mert valaki idősebb és nagyszülő, nem lesz automatikusan igaza mindenben.

Számunkra a rugdalózó egy pizsama, születése óta így is használjuk. Más ruhákból sincs kint sem a dereka, sem a veséje, se semmi más. 100+1 féle módon lehet öltöztetni egy kisbabát is, nem csak szigorúan a body+rugdalózó párosítás létezik. Nálunk pl. a gyereket mozgás közben zavarja is az egybe részes pizsama, már rögtön ébredés után. És ez csak egy példa volt... Nem tartotta a napirendünket, nem tartotta tiszteletben a kéréseimet. Ez számomra nem segítség, meg nem is az a kategória, hogy hát ő csak jót akart volna. Ha ez így van, akkor segít nekünk, nem csak nehezíti az életünket. És ő ezt tudta is, mert el lett neki mondva minden.


Nem érzem, hogy bármivel rosszabb lenne a bébiszitterünk ennél...

A nyári szünet pedig nem tudom, hogy jön ide. Igen, tisztában vagyunk vele, hogy nyári szünetben kicsit több felügyeletet kell majd megoldanunk, mint heti pár délelőtt. De ez is biztosan sikerülni fog az anyósom bevonása nélkül.

2022. márc. 20. 14:20
 7/92 anonim ***** válasza:
91%
Leszarnám. Örülj neki hogy megszabadultál tőle, hisztizzen magának.
2022. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
20%
Ne haragudj, de te se vagy 100as. Ha ennyire mindenben nevelni akarod a gyereked, mi a francert mesz vissza dolgozni, miert nem te vagy a sajat gyerekeddel. Rohadtul semmi baja nem lett volna a babanak attol hogy rugdalozo can rajta vagy par dologban mashogy csinalja. A gyerekek megszokhak gogy egyiknel igy, masiknal meg ugy. Raadasul a mamahoz kotodne, de ehelyett egy idegen bebiszitterhez fog kotodni, aki majd egy ido utan lelep. Mit csinalsz majd a gyerek psziches tuneteivel, amit a kotodes megszakadasa okoz a fizetett dadussal? Amugy meg ha anyos mindent ugy csinalt volna ahogy keted, abba is belekotottel volna mert a baba viselkedese valtozik ahogy nő és mindent anyosra fogtal volna. " Jaj biztos azert sir mert a mama igy ugy amugy" kozbe meg lehet csak a foga jon, vagy a gyerek elkezd a lazabb mamaval jol lenni te toled meg elfordul, ekkor is a mama lenne a hibas, mindenbe belekotnel hogy biztos a mama rossz szokasai. Hadd aruljam el, hogy a gyereked bebiszittere sem fog maradektalanul teljesiteni. Az meg annyit se fog vele foglalkozni, talan meg a cukros vizet is megitatja vele hogy elkussoljon. Senki bem becsuli másét csak a sajatjat. Ugyanugy idegen szokasok, reakciok fognak raragadni az idegen szittertol, csak te hiszed hogy az egy robot. En nem biznam idegenre. Kulonben is minek szulted ha meg annyi idot se birsz ki a sajat gyerekeddel mig oviba megy? Mert azert valljuk be, ha szitterte tellik, akkor a karrier miatt mesz dolgozni nem a szamla miatt. A sajat gyereked nem birod elviselni, kiidegel es ennek tudataban meg azt hiszed egy fizetett nő majd mashogy csinalja es jobban viseli. Hat tevedsz.
2022. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
16%
Ja rs most olvasom hogy parod, nagyik, baratno vigyaz a gyerekedre. Hat azert ha veletlen meghalna valaki mas keze kozott a gyereked, mint ahogy volt mar ilyenre pelda, meg habzo szajjal perelgetned be oket. Nem birom felfogni minek szul az ilyen es megertem amikor a pasik azt mondjak nem talalnak normalis not.
2022. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
17%
Huu kérdező.. Nálad is van baj nem kicsi. Nehogy a hazassagod is ramemjen erre az iszonyú affeltakasra és körülményeskedesre....
2022. márc. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!