Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom haragszik, mióta nem...

Anyósom haragszik, mióta nem kell vigyáznia az unokára? Próbáljak békülni vele, vagy hagyjam ennyiben?

Figyelt kérdés

A lányunk 6 hónapos korától több munkát vállalok el, csinálok meg, mint mikor megszületett. Akkor is dolgozgattam, de csak alvásidőben, vagy ha a párom, nagyszülők, barátnőim voltak a picivel(elvitték mondjuk sétálni, párom csinálta az esti rutint stb).

Fél évig ezt mindenféle külső segítség nélkül oldottuk meg, de akkor már éreztük mind a ketten, hogy jó lenne valaki fixen. Nem egész napra, nem is minden nap.

Mikor a párom szüleinek is mondtuk valami téma kapcsán, hogy én is többet fogok dolgozni, anyósom első kérdése volt, hogy a babával mi lesz. Mondtuk, hogy amikor tehetjük, valamelyikünk lesz vele, de mondjuk heti 3x3 órát bébiszitterrel lesz. Láttam, hogy ez nem tetszik neki, de akkor semmit nem szólt.

Rá pár napra felhívott, hogy ő sokat gondolkozott ezen, és hogy olyankor lehetne ő vele. Már akkor sem tartottam ezt egy világmegváltó ötletnek, de a férjem mondta, hogy miért ne, gondoltam próbáljuk ki.

Februárig ment is a dolog, 3 hónapig. De anyósom semennyire nem volt együttműködő se felem, se a párommal.

Megkértem valamire, nem úgy csinálta direkt. Nem tartotta be a pici napirendjét, ráadtam reggel valamit, ő azonnal átöltöztette, mert hogy "ekkora babára még rugdalózó való" (amit mi csak alváshoz adunk rá).

Mindenáron főzni akart nekünk, itthon nálunk. Hogy mikor hazaérünk, "meleg étel várjon". Én speciel nem szeretem, ahogy ő főz, ahogyan azt sem, hogy más valaki pakol, főz a mi konyhánkban. Van egy ételszállító cég, akinek a tulajdonosával jóban vagyunk és tudom, hogy ott maximálisan jó minőségű minden, egészséges és finom is. Hétköznap onnan szoktunk ebédet/vacsorát rendelni. Anyósom csak erőlködött, hogy de, ő főzni akar, merthogy a házi az finomabb, mint a "műkaja" (szerinte minden, ami étteremből jön, az csak műkaja lehet). Főzött is, mikor hazaértem, várt a kajaszag, a mosatlan hegyek, a kupi, meg az olajban tocsogó kaja.

Sokkal több kárt csinált, mint amennyit "segített".


Hetekig tűrtem, de február végén mondtuk neki, hogy mi inkább szeretnénk mást, őt sem akarjuk ezzel terhelni még hónapokig (folyamatosan panaszkodott mellé, hogy milyen fáradt).

Na azóta haragszik, ha megyünk hozzájuk, rám se néz, hozzám sem szól. Hozzánk nem jön, mondta apósom hogy azért, mert hogy itt neki úgy kéne viselkednie, mint egy katonatisztnek.


2022. márc. 20. 13:51
 61/92 A kérdező kommentje:

Igen, ezen gondolkoztunk pont tegnap a férjemmel.

Hogy aki idegen emberekkel szemben így nyilvánul meg, otthon mit csinálhat 1-1 rosszabb pillanatában? Olyankor hogy viselkedhet, hogy beszélhet?

Én vagyok szerintük a rossz anya, meg adjuk örökbe a gyereket. De az, hogy ők úgy viselkednek az interneten, mint a legutolsó panelos prolik, na az nem probléma...

Színvonalon aluli néhány ember itt és az az ijesztő, hogy meggyőződésük, nekik van igazuk.

2022. márc. 21. 10:04
 62/92 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, csak egy tipp: ignoráld a sok megkeseredett idiótát, akár itt, akár az életben. Magadnak teszel vele jót ;)
2022. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
15%

Tipikusan az az anya vagy aki azt hiszi, hogy mert szült egy gyereket, onnantól mindenkinek úgy kell ugrálni, ahogy ő diktál.

Nem tetszik ahogy anyósod áll a dolgokhoz?

Valószínű neki sem tetszik, hogy te csak megszülni voltál képes a gyereket, de nevelni már egyedül nem vagy képes.

Még sem szól, hanem megpróbál segíteni.

De neked nem jó, mert nem hajtja végre 100 %-ban a parancsaidat.

Nagyon magas lovon ülsz...

Nem csodálom, ha anyósod meg van sértődve.

2022. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 A kérdező kommentje:

Nem, már a terhességem előtt sem szerettem, amikor valaki nekem dolgozott/segített, de bármit csinált, azzal csak hátráltatott amúgy.

Nem is gondolom, hogy egy anyának egyedül kellene nevelnie a picit. Főleg egy házasságban nem.


De látod, ha a sok hülyeséget nem írod le megint, bölcsebb maradsz.😊

2022. márc. 21. 14:13
 65/92 anonim ***** válasza:
23%

Bocsáss meg, de logikus hogy nem kedvelnek


- csak halat meg csirkemellet eszem, sertést nem, napraforgóolaj tiltott gondolom csak olívaolajjal készül bármi is

-vállalkozásom van

-mosogatógépes konyhastudióból “teleportált” konyha amibe soha nem készül semmi

-rendelsz ételt

-autóval jársz rendszeresen

-babysittert alkalmazol


Mivel ismerem ezt a fajta “lifestyle” tudom hogy ehhez havi milliók szükségesek és a te eletszinvonalad messze az átlagos felett van. Ezek után mit vársz? Pluszban az anyósoddal szemben aki felnevelte a fiad és az általad leszólt ételekkel etette, hatalmas az arcod.

Tipikus újgazdag felkapaszkodott pártvonalon mozgó hatalmas arcú 2 bites nőci lehetsz.

2022. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de a kis felsoroláson elnevettük magunkat a férjemmel.


Tehát aki nem eszik meg mindenfélét, amit elé tesznek, nem 200 ezret keres közalkalmazotti pozícióban és még autót is mer használni, az már egy utálnivaló ember... :D Főleg ha még a szabadidejét azzal meri tölteni, hogy a férjével, gyerekével van ahelyett, hogy naponta készítene kétféle ételt minimum. Úristen hát micsoda nő vagyok én, nem is értem, hogy vett el a férjem feleségül.


Apósom kedvel, még ő is nekünk adott igazat ebben.

És nem, közünk sincs az újgazdag réteghez, ebben is tévedtél látod. Szörnyű lehet ilyen frusztráltan élni, keresni azt, hogy kibe lehet belekötni.

2022. márc. 21. 15:28
 67/92 anonim ***** válasza:
12%
Ételt olyan se dob ki aki euró milliomos. Oda adhattad volna bármelyik szervezetnek vagy enni adok dobozba tudtad volna tenni. De gondolom ez a ti hiteleken úszó prémium luxus világotokba ismeretlen.
2022. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 A kérdező kommentje:

Nézz szét akkor kicsit a világban, de előtte szedd le ezt a szemellenzőt, ami a fejedre ragadt! :)

Igen, majd az ehetetlen, már a tálba, fazékba beleszáradt kaját biztos elzötyögtetem máshová.... Jótékonykodunk rendszeresen, több szervezet van, akiket havonta segítünk. De ilyet nem fogok csinálni, sem most, sem később. A rászorulóknak sem hiányzik egy jó rosszullét.

Hitelünk pedig egy forint nincs szerencsére.


De ez a rosszindulat és iskolázatlanság, ami árad belőled, valami szörnyű! Hogy visel el téged bárki a való életben?

Úgy próbálsz kioktatni, hogy közben magadat járatod le. Nem érzed, hogy ez gáz?

2022. márc. 21. 15:48
 69/92 anonim ***** válasza:
70%

Sok minden nem megy ezen az oldalon, kedves kérdező. Egyik ilyen azt elfogadni, hogy nem mindenki rohadt csóró.

Látnád mi szokott menni a “magánklinikán akarok szülni, tapasztalatok érdekelnének” című témáknál :D

Irigy dögök.

De hat ilyen gondolkodással csoda, hogy nem vitték semmire?

2022. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 A kérdező kommentje:

Szomorú persze, mikor valaki rosszabb körülmények között él, és még az autó vagy a mosogatógép is elképzelhetetlen luxus neki, meg úgy gondolja, hogy ezek okot adnak arra, hogy bárki utálhassa a saját családtagját...

De mikor ilyen szintű rosszindulatot látok, akkor mintha látnék esélyt arra, hogy a karma mégis létezik.

2022. márc. 21. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!