Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan költöztetek...

Mikor és hogyan költöztetek el otthonról, mennyi pénzzel? Kort és nemet is írjatok.

Figyelt kérdés
Mi volt a kiváltó ok?

2022. márc. 29. 11:28
1 2
 11/17 anonim válasza:
96%
0 forinttal, kollégiumba 22 évesen. Életem egyik legjobb döntése volt. Azóta 44 vagyok, és saját lakásom van.
2022. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%
Albérletbe mentem egyetem után két évvel. Az albérleti díj 30e volt (2002 körül), rengetegnek találtam, a fizetésem 260e volt. Vicces, most ugyanilyen albérlet 100e felett lenne, arányaiban 800e nettó lenne a fizetés, ha annyit nőtt volna a kezdő fizu is mint az albi árak.
2022. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
96%
22, először munkásszálló igaz NO-ban.
2022. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

A szüleimnek sikerült eladni a nagy közös lakásunk és vettek belőle egy közepes méretűt maguknak, illetve a különbözetet megkaptam életkezdésre. Azon a nyáron szereztem meg az első diplomám, így sokminden összejött: az első komoly munkahelyem, a mára vőlegényemmel is kezdtek komolyra fordulni a dolgok fél év randizgatás után és ott volt a lakásvásárlás lehetősége is...


22 éves voltam, 15 milliót kaptam a szüleimtől, abból vettem lakást (egyedül), akkoriban 200 nettót kerestem még és volt mellette 3 millió megtakarításom, amit végül nem kellett elköltenem.


Valószínűleg ha nem sikerül eladnunk a házat, akkor is egy éven belül összeköltöztünk volna a párommal, csak akkor albérletbe.

2022. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%
19 évesen, szobát béreltem. Önálló életet akartam kezdeni. Kb 2 millióm volt.
2022. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 szvicsi ***** válasza:
93%
23 évesen akkori párommal+egy nem közös gyermekkel albérletbe 2000-ben akkor 80 000 Ft-al, ma sajnos nem elég ennyi Bp-en albérletet kivenni, megélni minimum egy hónapi (első fizetésig) kb 500-800 eFt, vidéken valamivel olcsóbb, de szerintem az 500 eFt nincs messze a valóságtól. Egyébként 17 évig éltünk (1 gyermek után született még 2, anya lekoccolt mellőlünk) albérletből albérletbe költözve, de a terv a saját ház meglett 2017-ben :)
2022. nov. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

2017-ben 24 évesen külföldre, de akkor még a szüleimmel. A páromhoz, akit kint ismertem meg, majdnem 26 évesen költöztem. Azóta is közösen lakunk.

Külföld okai: szüleim kaptak munkát, én meg pont akkor végeztem egyetemmel, nem kötött ide semmi, mentem velük. A páromhoz meg azért, mert komoly kapcsolat lett, és nyilván vágytam a saját, közös életünkre.

ápr. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!