Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan akadt ki...

Szerintetek jogosan akadt ki a sógornőm? Hogyan kezeljem ezt a konfliktust?

Figyelt kérdés
A testvéreméknek van egy pici lánya, aki sokszor van nálunk. Ők eléggé liberális szellemben nevelik, sok mindent megengednek neki, hogy ne korlátozzák a szabadságát. Vannak dolgok, amikkel nem értek egyet, de ezt soha nem mondtam nekik, mert az ő gyerekük, ő dolguk, ők tudják hogyan szeretnék felnevelni. Viszont én sokat vigyázok rá, nagyon jó a kapcsolatunk. Ha itt van, akkor én azért odafigyelek arra mit csinál, ha valami olyat csinál, amit nem szabad, akkor rászólok, elhozom onnan, ha eszünk, akkor együtt eszünk az asztalnál és nem szaladgálva, stb. Működik is, mert okos kislány, megérti, hogy mit hogyan lehet és azt is teszi annak ellenére, hogy otthon azt csinál, amit akar. A múltkor viszont teljesen kiakadt rám a sógornőm, mert ő jött a gyerekért és látta, hogy rászólok (hogy óvatosan nézegesse az egyik tárgyat, mert törékeny és eltörik). Azt mondta korlátozom őt a szabadságában és ne akarjam megnevelni az ő gyerekét. Nem értem miért akadt ki ennyire, nem akartam semmi rosszat, nem akarom megnevelni. Nem tudom hogyan kéne kezelnem ezt a konfliktust. Kérjek bocsánatot? Csak kicsit megbántott, hogy ennyire kiakadt rám.
2022. ápr. 4. 19:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
El kell neki mondani hogy ez a helyzet ehhez tartsa magát.
2022. ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, nem értelek. Azt írod, "picit megbántott, hogy ennyire kiakadt rám."

Akkor miért neked kellene bocsánatot kérni?

A kislány érdekében is jól tetted, hogy szóltál neki, hogy óvatos legyen azzal a tárggyal. Ez nem korlátozás, jobb, ha megszokja, hogy otthon azt tehet, amit a szülei engednek, de máshol ez nem így működik.

Szóval ne kérj bocsánatot

2022. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
94%
Az életben többet nem vállalnám a gyereket, de vendégségbe se engedném be őt a subribunkó anyjával egyetemben. Mert ez nem liberális nevelés, hanem nem-nevelés, amiből antiszociális, összeférhetetlen ember lesz.
2022. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy laissez-faire, vagyis magyarul, nyersen megfogalmazva:"szarom le, mit csinál ez a kis szaros".

Lehet, nálam vannak fogalmi zavarok, de nekem a liberális nevelés azt jelenti, hogy oké, azt csinál, amit akar, addig, ameddig nem árt a másiknak, legyen az másik gyerek, idős vagy házi állat. Tehát ha rugdal egy nénit a villamoson, mint a 6-os viccében, ott minimum rászólok, ha meg nem hat, akkor lesz retorzió.

Azt gondolom, hogy pont te csinálod jól, kérdező és nem baj, ha a kislány megtanulja, hogy ahány ház, annyi szokás.

Még mindig jobb megelőzni a tettlegességet, mert pl. volt, hogy rokongyerek haját üvöltöttem le, amikor a macskámba majdnem belerúgott. Anyuka mondta: "Nagyon agresszív és nem értem, miért". Mert mindent ráhagysz, baxmeg...

Érdekes, miután látta a kölök, hogy van, hogy a tetteinek több következménye van annál, hogy "Manóka!Manóka nem szabad!", többet ilyen probléma nem volt. Ha ez kellett, megérte! Igaz, 4 éves körüli volt akkor, de ilyenkor már el kell kezdeni megtanulni, hogy amit otthon szabad, vendégségben nem szabad.

2022. ápr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Megértem az aggodalmadat mert szereted a gyereket ezért nem akarod hogy megszakadjon a kapcsolat. De bocsánatot nem kérnék. Van egy olyan érzésem hogy másra nem is tudná bízni sogornőd a gyereket ilyen sokat ezért rád van szorulva. Úgyhogy a sértődése nem fog sokáig tartani.

Szerintem sincs köze ennek a liberalizmushoz, a felőtlenséghez viszont van.

A gyermekeknek azért is kellenek szabályok hogy megtanuljanak a társadalomban élni. Ha nincsenek akkor nagy nehézségei lesznek az iskolában később pedig az életben. Az is könnyen lehet hogy a szülők így egy személyiségzavaros embert fognak nevelni belőle.

2022. ápr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor bízom a testvérének a gyermekemet. Neki más a meglátása pl a csoki fogyasztásròl mint nekem. Volt olyan hogyha olyat csinált amit nem szabad amivel a testi épségét kockáztatja, esetleg a tesómnak nem fért bele osszeszidta. Elfogadom, mert másnak a nézetei a gyereknevelés téren, ha másnál vagyunk akár teso akár sógornő, akkor az O háza az O vára. A szabályokat betartjuk.
2022. ápr. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Én legközelebb náluk vigyáznék rá és bent, a lapostévé előtt labdáznék vele. ha leveri a tévét mosolyogva mondanám hogy látjátok, nem szóltam rá nehogy korlátozzam, szép estét.
2022. ápr. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit fura helyen van az önbecsülésed, ha nem érzed, hogy neked van igazad és még te akarsz meghunyászkodni.
2022. ápr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy bocsánatot kérj.


A te házad, a te szabályaid, a gyereket pedig csak sajnálom. Mivel nem voltak korlátai, egy idióta lesz, mire felnő, ráadásul akkora pofonokat fog kapni az élettől, mint a ház.

2022. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!