Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet olyat tenni, hogy nem...

Lehet olyat tenni, hogy nem tartjuk a párunk családjával a kapcsolatot? Van-e itt ilyen?

Figyelt kérdés
érdekelne, hogy mások hogyan oldják ezt meg. egyszerűen nem bírom elviselni őket. főleg párom anyukáját, meg nagymamáját. Okoskodnak, mindenért duzzognak, számon kérnek olyanokért, amihez semmi közük nincs, egyszerűen utálok odamenni még havonta egyszer is, mert csak szájhúzgálás van, és nem lehet kibírni az az egy napot sem vita nélkül. Van olyan aki belefáradt ebbe és nem jár náluk? a párotokkal hogyan rendeztétek ezt le?
2010. szept. 15. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az exem családját utáltam. Mindenki kihasználta az exemet, mindig kértek szívességet.

Ha mi kértünk valamit, ők épp nem értek rá/nem voltak otthon/nem vették fel a telefont.

Megmondtam az exemnek, hogy én SOHA többet nem megyek hozzájuk.Pár hétre rá szakítottunk.


A mostani párom nincs jóba a családjával, így oda se nagyon járunk, max ha tényleg nagyon fontos.

2010. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Anyáméknál volt ez a szitú, a mamávával, apukám anyukájával 10 évig nem beszéltek.(a titka, jól össze kell veszni velük!)mondjuk a mamám jó nagy boszorkány volt!
2010. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én így nőttem fel. Mivel anyut mindenféle k.rvának elhordta a nagyanyám, és a nagynéném anyám egyszerüen nem jött látogatóba mikor mentünk apuval. Egészen addig, amig a nagyanyámat baleset nem érte és anyám kezdte el ápolni... ki más? Mártír...

A látogatások egész gyerekkoromban így voltak, nincsenek fiatalkori emlékeim arról, hogy az anyámat és a nagynénémet egy helységben láttam volna egészen 16 éves koromig. Az is a kórház folyosója volt, ahol nagyanyám feküdt.

Ma meg, mikor már nagyanyám nincs és a nagynéném egyedül maradt, anyám pesztrálja őt is... de ez meg már anyu dolga. Erre nincs mit mondani.

2010. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az anyós megoldotta ezt a helyzetet,kisemmizte a fiát ,a tudta nélkül ,és mikor véletlenül kiderült még neki állt feljebb.Ezért 6 éve már hogy nem beszélünk,teljesen megszűnt a kapcsolat,pedig felettünk lakik sajnos:(
2010. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én sem tudom elviselni a férjem szüleit.

360 km-re laknak tőlünk szerencsére, Erdélyben.

Gyűlölök oda menni!

Mi úgy oldjuk meg, hogy csak minden második alkalommal megyek a párommal, így kb 1/2 évente. Már azt is kitapasztaltuk, hogy 2 napig még valahogy kibírom, de a 3. nap már borzalom. Ha én is megyek, akkor 2 napra megyünk, ha a párom megy egyedül, akkor 3-4 napra megy.

2010. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hogy ne lehetne? Persze nyomós oknak kell lennie szerintem. Én párom apjával vagyok így, aki mélyen megvetek és gyűlölök, és nem hisztiből. Bár még nem vagyunk olyan régen együtt, de megmondtam páromnak, hogy ha közös jövőt akar velem, tartsa szem előtt, hogy én az apjára soha, semmilyen formában nem vagyok kíváncsi. Ha ő ezt elfogadja, akkor oké a dolog. Azt mondta, megérti. Ja, és még azt is mondtam, hogy az ő kapcsolatukat ők úgy rendezik le, ahogy akarják - nincsenek túl jóban -, de engem rá nem tud venni, hogy valaha is megbocsássak az apjának.
2010. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hogy ne=Hogyne
2010. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Az a baj, hogy senki sem gondol bele a párja helyzetébe! Hogy ő mit érez, hogy neki milyen rossz esetleg két tűz között állni. Szerintem ha nem csinált anyós olyan eszementen nagy dolgot, akkor igenis ki lehet bírni, mondjuk havonta egyszer. Én a sógórnőmmel nem vagyok annyira jóban. AZ elején én sem akartam találkozni vele, de aztán láttam, hogy a párom belepusztul, hogy mindig valaki pártjára kell állnia, mindig valakit meg kell védenie. És csak a testvére. Még ha hülye is, akkor is az. Okos voltam, beláttam, nem kényszeríthetem választásra. Fordított esetben ő sem tenné! Ezért hát kíbírom azt a pár találkozást. Kizárólag a férjem kedvéért. Ahogy ő is kibírja egy szó nélkül, ha esetleg családom bármelyik tagja hülyeséget csinál.
2010. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én nem utálkozok, nem szidom az édesanyját. ő is tudja, hogy nincs köztünk rózsás viszony. és nem feltétlenül az én hibámból. hála az égnek ezt tiszteletben tartja.

minden vasárnap megy az anyukájához ebédelni meg dumcsizni, de engem még soha nem próbált meg hívni. jobb is így.


ő szerencsére bírja anyumat és nevelőapumat, szóval neki nem kell elkerülnie az én családomat :D mondjuk anyumék tettek is érte, hogy szívesen legyen velük/náluk.

2010. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

12:35-ÖS. megkérdezhetem mi volt az ok? nagyon érdekelne.

többieknek is köszi a választ, az a baj, hogy könnyű azt mondani, hogy egyszer-kétszer kilehet bírni, de nem egyszeri eset volt a megbántás, a nagymamájával minden egyes alkalommal összeszólalkozunk, és már nagyon unom, az anyja is mindig alakít valamit, és állandóan idegbetegként jövök el. nem bírom tolerálni. valaki írta, hogy elég nyomós ok kell. például milyen? hoznátok fel példákat?

2010. szept. 15. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!