Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez gáz?

Szerintetek ez gáz?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem házasodni készül, a meghívót már megkaptuk. Megkért engem, a 2 nővéremet illetve egyik nővéremnek a párját, hogy pincérkedjünk az esküvőn. Tudni kell, hogy én és az egyik nővérem illetve annak párja-pincérek vagyunk. Mi teljesen kiakadtunk ezen. Illetve az unokatestvérem nem konkrétan nekünk mondta ezt, hanem apánknak, aki most adta át nekünk ezt a kedves üzenetet. Mi a véleményetek? Én most nagyon mérges vagyok.. legszívesebben felhívnám az unokatesómat, mert szerintem ez egyáltalán nem etikus.. szeretném visszautasítani, hiszen vendégként lettünk meghívva, és nem pincérként-ám most mégis dolgozni kellünk. Viszont, ha visszautasítjuk, akkor egyértelműen rossz szemmel fognak ránk nézni az esküvőn, ismerjük őket, ilyenek. Ti mit tennétek?

2022. ápr. 17. 18:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
99%

"Viszont, ha visszautasítjuk, akkor egyértelműen rossz szemmel fognak ránk nézni az esküvőn"

Hát tudod, kit érdekelne, hogy ekkora pofátlanság után még ők néznének rossz szemmel rátok. Én egyeztetnék a másik három "pincérjelölttel", utána felhívnám, megkérdezném tőle, hogy akkor most mi is van, mert nem teljesen értem, hivatalosak vagyunk-e az esküvőre. Ha a válasz igen, akkor mennék, de ha ingyen pincéreket akar, akkor közölném, hogy ezt nagyon benézte, sajna ez nem fog menni.

2022. ápr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
99%
Durván magas órabér igényt nyúljanék be + korlátlan fogyasztást
2022. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
98%
Már nem is azért, de nektek van okotok megsértődni. Ez netto pofátlanság. Mondjuk a sminkes és fodrász más. Ha pl. egy barátom megkérné, hogy csináljam meg a haját, azt szívesen megtenném, az más. De lagzin pincérkedni nagyon nagy pofátlanság. Konkrétan nem vendégnek vagy híva.
2022. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
10%
LoL
2022. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
92%
Remélem, van a rokonságban szakács, cukrász, zenész is, mert akkor szinte ingyen van a lagzi 😃
2022. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
5%

Több felé opció lehet:

Nemet mondasz, de akkor elbasz. dik az este, plusz kínos lesz beszélni unokatesoddal.

Pincérkedsz, persze nem ingyen, közben eszek iszol, mulatási,ha jó a hangulat éjfél után már mindenki van annyira felszabadult hogy üvegből isszák a pálinkát, nem kell a pincéreskedni.

Esetleg plusz lemarsz egy csomó piát amikor nem látják és a következő pár bulin lesz mit drinkelni.

2022. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy felnőtt emberek mért rettegnek attól, hogy a másik, aki nekik kellemetlenséget okoz, megsértődik...
2022. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
30%
Sminkes az már pár hónapja is volt egyszer.
2022. ápr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
35%
#28, igen, volt. Egyesek ugyanazt ismételgetik, kicsit megcifrázva.
2022. ápr. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
95%
Mert mintha nem lennének ilyen emberek bőven, na hagyjuk már. a mi rokonságunkban az az elvárás a férjem felé hogy -mivel van láncfűrésze, tehát nem is egy nagy valami- ingyen melózzon a rokonnak, havernak. természetesen se sz üzemanyagot nem akaródzik kifizetni, sem az nem jut eszükbe hogy a munkáját megfizessék, és meg vannak sértve ha el vannak hajtva a picsába. Mert milyen szemét már az ember hogy nem "segít" nekik, magyarán nem ő fizet gyakorlatilag csak mert dolgozhat a famíliának. Nem szokatlan jelenség Magyarországon- úgyhogy erősen kétlem hogy ugyanaz az ember írta volna ki a kérdéseket.
2022. ápr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!