Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első szülinap, együtt??

Első szülinap, együtt??

Figyelt kérdés

Sziasztok, érdekelne mások véleménye:

Párommal van egy hamarosan 1 éves gyermekünk,neki az előző kapcsolatából van egy kamasz fia.

(nem velünk él).Mivel egy hónapban van a születésnapjuk szerintetek milyen az ha a babánk első születésnapját egybe tartanánk a kamaszfiú születésnapjával? Nyilván én nem szeretném,mert az első születésnap az azért naaaa!!Benne viszont felmerült a gondolt, hogy együtt kéne!



2022. ápr. 27. 09:19
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Meglátjuk hogyan alakul nyilván ezen nem szeretnék vitázni, amúgy a kiskamasz szülinapját eddig max.egy tortával ünnepeltük soha nem volt semmi "party"itt az apukánál.

Anyuka sajnos "ellenünk nevelős ahogy ilyen helyzetben sok szülő!

2022. ápr. 27. 14:17
 32/43 anonim ***** válasza:
87%
De miért merült fel, hogy egybe legyen? Hogy csak 1 torta legyen? diétázik? :D
2022. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig is csak egy tortával ünnepeltetek akkor minek összevonni? Ha nem jönnek nagyszülők, rokonok, akkor meg lehet tartani külön.

Egy hónapban kétszer összetrombitálni a teljes rokonságot nem praktikus, de ha nem erről van szó akkor nem is értem miért kéne összevonni

2022. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt az egy tortát nyugodtan kapja meg akkor a fiú a saját napján. Alapból egy egyévesnek általában ilyen spéci, "mindenmentes" (az én ízlésem szerint ehetetlen) tortákat szoktak sütni. Szomorú lennék ha a szülinapomon csak egy ilyen torta lenne.
2022. ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Azt előre el lehet mondani, hogy az 1 éves gyerek szülinapja lenne az, nem a tinédzseré. Sosem értettem ezt az egyben szülinapozást, most tényleg azon az évi 10000Ft-on kell spórolni?
2022. ápr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán miért kell neki akkor feneket keríteni? Hisz még pici az a lényeg hogy a szülők szeressék.
2022. ápr. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
41%

Nyilván én nem szeretném,mert az első születésnap az azért naaaa! - milyen? A gyerek SEMMIT nem fog fel belőle, ez csak az anyukáknak olyan nagy cucc.

Jaj de édes Pistike, belemászik a tortába... hát NEM az, csak egy random gyerek.

2022. ápr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Nem a spóroláson van a hangsúly hogy felmerült az együtt tartás, csak Apuka úgy gondolja az milyen jó pofa dolog.Hát szerintem meg nem az! Ezért érdekelt mások véleménye hogy vajon én látom-e rosszul!

Mi részünkről nagyszülők, unokatestók, keresztszülők jönnének(kb.20 fő).Viszont az én rokonaim nincsenek olyan kapcsolatban a kamaszfiúval hogy ha mondjuk neki lenne külön buli akkor ők nem lennének ott!

Mivel elég kevés időt van itt a kamasz nincs olyan kapcsolatunk vele.

Ja igen és tuti hogy "nagy feneket fogok keríteni"az első szülinapnak!!!De ezt nyilván csak az fogja megérteni aki éveket várt hogy gyermeke szülessen!!

2022. ápr. 28. 11:18
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy azért, mert a nagyfiúnak nem jön senki, a kicsinek meg sokan lesznek. De mindegy, akkor se jó összevonni, hívjátok meg néhány haverját a nagynak. Igen, melós, de megéri. Ha meg nincsenek haverjai, akkor azzal is kell kezdeni valamit.
2022. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is külön kéne tartani. Ez egy gesztus, hogy két külön emberről van szó.

Nálunk akkor kezdődtek a közös szülinapok, amikor kiröpültünk mind az öten, és lett 2-3 gyerek minden családban. Na az tényleg tarthatatlan lett volna - szinte minden héten szülinap, kb. kötelező megjelenéssel. Szóval az más.


De hogy két gyerek születésnapját össze kelljen vonni... Kb. olyan durva, mintha az egyik gyereknek a szülinapját összevonnák a karácsonnyal csak azért mert december 3.-án született. - Magyarán megúsztunk egy "nyűgöt".


A másik: tisztességgel megtartanám a kamasz születésnapját, és egyáltalán nem presszionálnám, hogy jöjjön el a féltesó egyéves szülinapjára.

Szeretettel meghívom, és örülök neki, ha jön, stb., de ha nem akar jönni, akkor inkább ne jöjjön, mint a gyerekem első szülinapján vágja a pofákat, és csinálja a fesztivált.


Ha meg közös szülinap, akkor a fesztivál garantált lesz, és teljesen jogosan.

Ja viszont teljesen elvárható tőle, hogy a születésnapján a féltesót fogadja, elviselje, hiszen már a család része, de azért ettől függetlenül olyannak is kell lennie a napnak, amiből érezhető, hogy ez az ő napja.

2022. ápr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!