Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idősebb nő, fiatalabb férfi?...

Idősebb nő, fiatalabb férfi? Szeretném ha olyanok irnának akik ilyen kapcsolatban élnek. Én 29 vagyok,ő 23,jól megvagyunk 1 éve együtt is élünk.

Figyelt kérdés
Felmerült a babavállalás,és én nagyon szeretném,de annyit gondolkodom.... vajon nem tul fiatal még ehhez? Irjatok légyszi akár pozitiv akár negativ tapasztalatokat! Köszi!
2008. dec. 18. 11:40
1 2
 1/19 anonim válasza:
95%
Szia!Én most vagyok 27,a párom a hétvégén tölti a 24et.Lassan 3 éve együtt vagyunk,és márciusba fog születni a kislányunk.Én nem gondolkoztam sokat,mert érettebb a korához képest.Te látod,h a Te párod milyen.Ha komolyan gondoljátok,Te is,Ö is,akkor miért ne?
2008. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Én egy 68 éves, tehát sokat tapasztalt vagyok, széleskörű családdal. Sajnos azt tudom mondani, hogy ismeretségi körömben (ami elég nagy), NINCS olyan házaspár - ahol a nő idősebb - ahol együtt öregedtek volna meg. Jól gondold meg, mert a nőknek nem kedvez az öregedés folyamata.
2008. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

én 26 vagyok, ő 22, és nemsokára megszületik a közös kislányunk :)

sose gondoltam volna hogy fiatalabbal jövök össze, mindig 5-10 évvel idősebb pasijaim voltak, de hát mégis, és ez lett a vége :)

2008. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
40 éves vagyok a feleségen 48. Van egy 16 éves fiunk. 20 éve élünk együtt. Egyikünk sem érzi hátránynak a korkülönbséget.
2008. dec. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Van, akinél működik, van, akinél nem, én el nem tudnék képzelni magam mellett egy fiatalabb pasit, de biztos van, akinél működik.

Ismerek egy nőt, aki a férjénél idősebb, nem tudom, pontosan mennyivel, van egy fiuk is, már felnőtt, a férj nemrég hagyta el a feleségét egy fiatalabb nőért, kb. 20 év házasság után, persze valószínűleg más is volt, ami miatt nem működött, de nekik nem működött. Ismerek rokoni körben is egy példát, de ott kevesebb, mint 1 év volt a korkülönbség, nekik működött, a férj pár éve halt meg.

2008. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez minden esetben a férfi érettségén múlik. Az én esetemben csupán egy év volt a korkülönbség az én javamra, hát két és fél évnél nem is bírtam tovább a gyerekes viselkedését, úgy éreztem, hogy igazi férfira vágyok. Akkor ő 22, én 23 éves voltam. És vége is lett, pedig előtte szerettem, de elkeserített, hogy mennyire komolytalan. Én már többre vágytam, mint amit nyújtani tudott. És meg is találtam, immár 4 éve egy 4 évvel idősebb férfi oldalán. Ha a te esetben úgy érzed,hogy komolyan lehet vele akár a babavállalásról is beszélni, és őszinte a vágya iránta, akkor miért ne? Én hallottam már jól működő kapcsolatokról úgy is,hogy a nő idősebb, bár az tény, ahogy előttem is írták, hogy ez a különbség nem ilyen fiatal korban látványos, hanem majd akkor, ha a nő egyébként is hamarabb kezd öregedni. De ha te pedig fiatalosabb vagy a korodnál, akkor nem hiszem hogy ha titeket nem zavar, akkor van egyáltalán jelentősége. Sok sikert kívánok a kapcsolatotokhoz!
2008. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem számít pár év korkülönbség a nő javára.A nők áltagéletkora amúgy is magasabb,sokkal több az özvegy nő mint férfi.Egyébként lehet egy pasi huszonévesen is komoly gondolkodású családcentrikus ember,és vannak olyanok is akiknek sosem nő be a fejük lágya,50 évesen is megbízhatatlanok.Köztem és a férjem közt is 3 év van,én vagyok az idősebb,és ez soha nem jelentett problémát,ránézésre mindig Őt gondolják idősebbnek nálam,talán a mackós komoly kinézetű alkata miatt.

Szerintem egy kapcsolatban az a lényeg,legalábbis az én számomra nagyon fontos,hogy ne cserélődjenek fel a szerepek,a nő maradjon nő,és akarjon is az maradni,a férfi pedig legyen talpig férfi.Mind a viselkedésében,mind a családi életben való szerepében.Nekünk 3 gyerekünk van,és nagyon jól megvagyunk,boldognak mondhatom a házasságunkat.A férjem nagyon jó férj,apa,és családfenntartó,biztos egzisztenciát teremtett magának,nekünk.Hogy őszinte legyek,23 évesen kicsit fiatalnak tartom még a párodat,de Te ismered Őt.Lehet,hogy úgy érzi kiszórakozta már magát,és jöhet a család kötöttség.De azért ezt nagyon meg kell gondolni,mert nagy baj,ha évek múlva jön rá,hogy Ő még szórakozna bulizna...stb..de már gyerekek vannak feleség,akikért felelősséggel tartozik.Én is féltem ettől,de azt hiszem így,hogy már Ő is 30 felett van nem kell ettől tartanom.

Ha bizonytalanok vagytok,akkor inkább várjatok a családalapítással,legalábbis a gyerekvállalással pár évet.

Ahogy telik az idő,egyre kevésbé fog számítani a korkülönbség.90 felett pedig már abszolút nem fog érdekelni benneteket:-))))))


Sok boldogságot,minden jót nektek.

2008. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 34 éves vagyok, a férjem 29 éves. Öt éve múlt, hogy együtt vagyunk, a felesége 8 hónapja vagyok. Már az első gyermekünk is megszületett két hónapja, egy csodálatos kisfiú. El kell hogy mondjam, soha nem gondoltam volna, hogy egyszer egy tőlem ennyivel fiatalabb férfi felesége leszek. Mégis így hozta a sorsom. Voltak idősebb férfiakkal kapcsolataim, de érzelmileg és szellemileg soha nem értek ennek a nyomába. Mondjuk volt más fiatalabb kapcsolatom, de az sem. Valószínűleg azért, mert számomra Ő az igazi. Olyan hihetetlen harmóniában élünk, hogy nagyon boldog vagyok vele. Sokszor kitaláljuk a másik gondolatát, mielőtt kimondta volna. Hasonlóan gondolkodunk a világ, és az élet dolgairól, és az értékrendünk is szinte ugyanaz. Persze vannak különbségek is, pl. zene és filmek terén, az ételek szeretete terén, temperamentumban, és akár még sorolhatnám is. De ez így van jól. Sokra vittük együtt, pedig szinte a nulláról indultunk ebbe a kapcsolatba. Tavasszal fogunk beköltözni a családi házunkba, ami nagyon szép lett, életünk eddigi legszebb műve, persze a babánk után. Mióta együtt vagyunk, boldog az életem, kerek lett a világ. Húúúúú. Ahogy végig olvastam, már olyan idillikus, hogy szinte meseszerű...De így érzem. Tehát ha engem kérdezel, én biztosan nem beszélnélek le, mert ha egymáshoz illők vagytok, tökéletesen működhet a kapcsolatotok. Köztünk soha nem jött szóba a korkülönbség, és mások sem mondták soha. Mondjuk Ő egy komoly férfi, nem is jön ki köztünk az 5 év korkülönbség. A gyermekvállalás is közös döntés volt, talán akkor titokban gondolt arra, hogy nekem itt az idő, de soha nem mondta. Szeret, a gyerek peding kettőnk gyermeke, közös boldogságunk. Ha az együttélés is működik köztetek, anyagilag is vállalni tudjátok, a párodon is látod hogy igazán, felelősséggel akarja, akkor hajcsatok rá a babára, én azt mondom:)))
2008. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
millió egy olyan kapcsolat van,ahol a ffi az idősebb,akarja a gyereket,aztán elmegy,rájön még sem élt,szórakozott eleget stb. Akár mennyi idő is,ha most komolyan gondolja a babát és szeretne,szeretné veled leélni az életét és te is szeretnéd,akkor ne gondolkozz,ugyanis nincs garancia arra,hogy egy idősebb pasi is ne gondolná meg magát évekkel,hónapokkal később. inkább élvezd,hogy szeretitek egymást és ne aggódj! Sok boldogságot kívánok!! :)
2008. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 32 éves vagyok a férjem 27 éves. Nem gondolkodtam a házasságunk előtt azon érett-e az apaságra. 5 éve vagyunk házasok és van két csodálatos kisfiúnk. Az első kisfiú születésekor voltak bennem kétségek, de amint a kezébe vette elmúlt. Természetes neki,hogy a gyerekekkel foglakozik. Nem a korkülönbségen múlik,hogy egy házasság működik-e vagy sem. Ennél azért jóval többről van szó.

Mi még gondolkodunk a harmadikon is, csak előbb a pici is legyen kb 3 éves.

Az meg,hogy öregszünk? minden ki, s ahol a férj kikacsingat, vagy épp a feleség egy házasságból ott alapjaiban van baj. Ott nem lett volna szabad holtodiglant mondani. Szerintem egy házasság legfőbb alapja a kölcsönös bizalom, szeretet.

2008. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!