Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 38éves férfi miért mondja...

38éves férfi miért mondja azt, hogy a barátnőm, mikor együtt él a barátnőjével?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 16:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert a barátnője. Használhatná még az élettársam kifejezést, de az szerintem tök béna... Lehet, hogy szerinte is az...
2011. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Mert nem a felesége, így azt nem mondhatja. Valóban mondhatná, hogy a párom, vagy kedvesem, vagy ilyesmi, de neki épp a "barátnő" áll a szájára.


Mondjuk személyes véleményem, hogy én sose hívnám a páromat a "barátomnak", nekem az mást jelent :)

2011. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
de a párom,avval mi van? 38évesen fura,hogy barátnőzik
2011. febr. 2. 16:39
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A velem együttélő is barátnőzött engem. Amikor összeházasodtunk, két hónapig fogalomzavar volt, mert ha említeni akart, akkor úgy mondta, hogy "...és a barátn...ööö...menya....fele....fene, Mariska!"
2011. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
nem tudom, de nekem meg az a kifejezés nagyon irritáló, és nyomi, hogy: "a párom" :P
2011. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom mi fura van benne, nem a felesége így minek hívja? Nem igazán értem a párom vagy kedvesem mivel jobb, én pont ezért nem fogok senkivel sem házasság nélkül évekig együttélni....
2011. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem a kérdést. Mi ezzel a baj?
2011. febr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Mi addig hívtuk egymást barátomnak-barátnőmnek,amíg össze nem költöztünk.Miután a Párom úgy döntött,hogy hozzám költözik(ne a szüleimnél lakjuk már no...mikor neked ott a sajátod)Ennek örömére egyszer azt mondta,hogy én innentől mi lenne,ha a menyasszonya lennék.Hát,pénz az nem volt gyűrűre,mert közben eladtam a hiteles házamat és a maradékból gyorsan vettem másikat,így lassan fél éve a menyasszonya vagyok.

Az élettársam szót nem szeretjük(a tv-ben amikor valaki részegen bántja a vele együtt élőt,akkor mindig élettársól beszélnek)

A barátom az már kevés,a férjem még "sok" így maradunk a menyasszonyom/vőlegényem párosnál.

Párja meg a zokninak van(ezt itt olvastam az oldalon)


Szerintem fura 38 évesen valakinek a szájából a barátom/barátnőm kifejezés,mindegy,hogy férfi vagy nő az illető.

2011. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%

- Nem a felesege vagy menyasszonya vagy, annak nem hivhat, mert hazugsag lenne.

- Nem hiv parjanak, mert ezt a szot legtobbszor nok hasznaljak. En nokent is rosszul vagyok ettol a szotol.

- Nem hiv elettarsanak, mert lehet, hogy ez nem all ra a szajara.


Miert gond, ha baratnojenek hiv? Az vagy, ha meg nem jegyzett el, nem vett felesegul.

2011. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem teljesen jó szó a barátnő. Engem is így hív barátom, és remélem soha nem mondja majd azt, hogy Párom...én nem szeretem ezt a szót...olyan hideg...a kedvesem meg túl nyálasnak hangzik...brrr...a mennyasszony jó, ha tényleg az vki, mert megbeszélik, hogy össze fognak házasodni belátható időn belül, vagy gyűrű is van. A férjre/feleségre kellene még vmi jó szinoníma, mert nekem az nagyon idegenül fog hangzani, ha odakerülünk...:-)

27L

2011. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!