Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nevetséges ez?...

Csak szerintem nevetséges ez? Tényleg én vagyok itt a hibás?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém, 27 éves. Kicsit léhűtő, de most nem ez a lényeg. Vidékiek vagyunk, legalábbis vidéken születtünk, de a jobb tanulási- és munkalehetőségek miatt Budapesten élünk már évek óta. Szoktunk hazajárni, de ő sokkal gyakrabban, mint én. Úgy érzem, hogy én sokkal jobban kirepültem már a fészekből, sokkal önállóbb vagyok, semmilyen módon nem függök a családtól. Feleségem van, dolgozom, járok tanfolyamokra, foglalkozom a hobbimmal, fenntartok egy háztartást, sportolok, találkozok a barátaimmal. Nem meglepő, hogy nincs sok időm, így keveset járok haza, ünnepekkor sem dekkolok otthon heteket, csak arra az 1-2 napra megyek le. És itt jön a konfliktusforrás. Öcsémnek se jogosítványa, se autója nincs, és mindig el van várva tőlem, hogy hozzam-vigyem. Ha egy hosszú hétvégén én csak egy napra néznék le, akkor is 3 napra "kell" mennem, mert az öcsém úgy akarja, és nem akar vonatozni. Nem nagyon szoktam alkalmazkodni, és emiatt az egész család engem szid folyamatosan, így már nincs is kedvem lassan beszélni vagy találkozni velük.

Normális az, hogy úgy kezel az egész család, mintha össze lennénk nőve? Tényleg nekem kéne engedni?


2022. ápr. 30. 12:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így magyarázd el neki. Felnőtt ember az öcséd, menjen vonattal vagy vegyen autót.
2022. ápr. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Feleséged hogy tűri, hogy az öcséd így beosztja az idődet?
2022. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem légy őszinte. Van saját életed. Nem ? Hadd oszd már be úgy ahogy szeretnéd
2022. ápr. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Menjen, azaz utazzon volán busszal 🙂 jobb mint a vonat az ilyen hosszú utakon.


És kérdező ne hagyd magadat, vakard le magadról öcsit mert olyan ez így mint egy pióca 😃


Vidd el oké de a többit oldja ő meg!

2022. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Ezt felnőttként mért nem tudod magad eldönteni, anélkül, hogy a gyakorizóktól várnál jóváhagyást?
2022. ápr. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Hiába magyarázom el, mindig én vagyok a szemét. Nem osztja be az időmet, mert mindig úgy jövök megyek, ahogy nekem jól esik, itt inkább az zavar, hogy emiatt folyamatosan szidnak engem. Most is haza akarunk menni anyák napjára. Én elmegyek holnap reggel, és este jövök haza, mert ennyire van időm. Hatalmas balhé volt belőle, hogy miért nem megyek pénteken, hogy az öcsém otthon tudjon maradni hétvégére..
2022. ápr. 30. 13:07
 7/27 A kérdező kommentje:
#5: El tudom dönteni, mint írtam, mindent úgy csinálok, ahogy nekem tetszik. Abban vagyok kíváncsi mások véleményére, hogy kinek van igaza ebben a történetben.
2022. ápr. 30. 13:09
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Mire te közlöd, hogy az öcséd vonattal is haza tud menni. Nem értem a kérdést! Lehet, hogy a szüleid azt szeretnék, hogy te is tovább maradj, csak az öcsédre hivatkoznak. De ha szekálnak, akkor egyáltalán ne menj, és ezt tudasd is velük.
2022. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Ha kíváncsi vagy mások véleményére, akkor nem tudod eldönteni! Amit én tudok, arról nem kérdezek meg másokat, mert tudom.
2022. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, de az öcséd min. annyira sáros, mint a családod. Ha igazán menni akar, menjen, felnőtt férfi (papíron)
2022. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!