Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért piszkálnak ha eszek?...

Miért piszkálnak ha eszek? Nem merek a családom előtt enni?

Figyelt kérdés

Amikor felsős lettem felszedtem egy pár kilót ami miatt nagyon szégyenkeztem, depressziós is voltam, volt hogy hánytattam is magam. Az évek alatt szerencsére lassan elkezdett lemenni, az hogy mások is megjegyezték mennyit fogytam, mégjobban ösztönzött hogy sportoljak, diétázzak, ezért lefogytam kb 42 kg köré. Utána valahogy elkezdtem az arany középútra térni, megengedtem magamnak az édességet, de nem nasiztam össze vissza minden nap, úgyhogy egy jóideig tartottam a 47,5 kg-t, valószínűleg ez az alapvető súlyom is. Viszont sajnos bevallom, tényleg szeretek enni, és ha van valami ehető az nem sokáig marad mellettem épségben...


Szóval a probléma igazából hogy a családom folyton bírálja az étkezési szokásaim, amikor nem eszek és lefogyok akkor azt mondják hogy úgy nézek ki mint egy anorexiás, undorító vagyok stb, amikor meg eszem, sokszor megjegyzik hogy na szép volt gratulálok megetted azt az egészet, már megint jó sokat szedtél, folyton csak a zabáláson jár az eszed.

Tegnap volt a ballagásom, utána elmentünk mekibe, gondoltam is magamba hogy miért ne kérhetnék azt amit szeretnék végülis ezt a napot meghagyhatom az ünneplésnek, nem kell görcsölnöm. Viszont utána hazajöttünk és az egyik virág mellé kaptam 3 bombont amit szintén megettem, de meglátták anyám és a testvérem, és megkaptam hogy máris megettem az összeset (3 nem tudom miért lenne sok) ezt hogy képzelem, mindig mindent felfalok! De eleve nem értem miért ne ehetném meg amit én kaptam, de olyan rosszul esett inkább minden csokit kidobtam amit kaptam, ne is legyen ott a kísértés.

Régen mindig elrejtettem a szemetét nehogy meglássák, de egyszer a tesóm benyitott a szekrényembe és megtalálta, utána elkezdte hogy nehogy azt higyjem, hogy el tudom rejteni. Aztán inkább mindig ha volt is valamim az utcán ettem meg és kidobtam kint a szemetét.

De már semmit nem akarok előttük enni, arra gondoltam hogy, inkább bevigyek mindent a szobámba ha eszem, vagy mindig megvárom amíg nincs itthon senki? De bármit eszek is már magam előtt is bűntudatom van, mert olyan érzés hogy nem érdemlem meg, és bebizonyosodik hogy igazuk van mindig csak zabálok. Nem tudom mit csináljak, mondtam már nekik hogy nagyon rosszul esik, tudják hogy nehéz téma ez az evés dolog nekem, de mindig csak kitérnek vagy nem válaszolnak semmit.


Tehát mit csináljak szerintetek, vagy ha mást megkérnék hogy beszéljen velük?



2022. ápr. 30. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem velük kell beszélni. Neked kellene normálisan enni, mert amit most csinálsz, az nem normális.
2022. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

És miért érdekel, hogy mit mondanak? Ők csak fas*fejek. Miért foglalkozol velük? Egyébként a 42 kiló minden magassághoz egészségtelen testtömeg, a 47 még elmegy, ilyen max 160 centihez. De akár lehetsz 50, 52 is, akkor is jól fogsz kinézni, ezen baromira ne izgasd magad.

Egyél amennyit akarsz. Ha hízol 2-3 kilót, akkor lejjebb adsz a kalóriákból. Nem nagy dolog. Súlyon depressziózni a világ legnagyobb hülyesége. A nők nagyrésze felszed, ledob 5-10 kilókat folyamatosan élete során. Nem ettől lesz szép vagy csúnya valaki.

Anyádék nem fognak megváltozni, mindig bántani fognak. A legjobb védekezés a támadás. Ha azt mondják ne egyél ennyit, kezd el mondani nekik, hogy pedig jó kövér akarsz lenni, mi a baj azzal, evős challanegeket akarsz tiktokra kirakni stb...

Vagy esetleg ha anyád több mint 50 kg, akkor mondd meg hogy csak rá akarsz hasonlítani, manapság a curvy teskép a divatos stb.

2022. ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Végigcsinálták veled a hízást, a hányásokat... Nem csoda, ha így reagálnak, mert a zabálásod is zűrös nekik, az is, ha kevesebbet eszel, mert látták már a szélsőségeket és nyilván nem akarják újra. Rakj rendet a fejedben.
2022. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
95%
2022. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Vesd fel a családterápia ötletét, bár aligha fogják elfogadni, pláne hogy jó drága. A kommunikáció nem jól működik köztetek. Ők elvileg féltenek, gyakorlatilag ezt nagyon rosszul közvetítik, amivel még rosszabbá teszik a helyzetet. Nyugodtan edd meg, amit megkívánsz (a fenti példákhoz hasonlatos mennyiséget), ne izgasson, hogy mit szólnak. Nyilván a szeretet észszerű kinyilvánítására képtelen családod miatt volt étkezési zavarod.
2022. ápr. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Ne egyél előttük.
2022. máj. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Menj el orvoshoz, mert tök értehető, ahogyan a szüleid reagálnak.


Hol nem eszel, hol binge-elsz, hol hánysz... már ne is haragudj, de ez számukra egy rhadt nagy teher, amit rájuk pakolsz, és tőlük várod a segítséget.


Nem! Vannak szakemberek, akik segítenek neked, de nem fair a családodtól elvárni, hogy még éveken keresztül asszisztáljanak az étkezési problémáidhoz.


Voltam mindkét oldalon - utóbbin 10 éven keresztül és kb mindenkit tönkretettem vele magam körül, mert mindenki attól félt, hogy megölöm magam, de segítséget nem fogadtam el.

2022. máj. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg beszélj az orvosoddal vagy az iskolapszichológussal.
2022. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Milyen magas vagy?
2022. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálom, hogy szegény Kérdezőnek evészavara alakult ki egy ilyen család mellett. A válaszolók meg még ezeket mentegetik. Nevetséges...

Az, hogy a Kérdező beteg, nem a családja számára teher, hanem csakis saját maga számára. Meggyógyulni sem tud az idióta családja helyette, de legalább annyit megtehetnének, hogy nem cseszegetik. Én semmiképp sem ennék ilyen emberek előtt.

2022. júl. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!