Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mozaik probléma: az egyik...

Mozaik probléma: az egyik gyereknek “jobb” nyári szünet adatik meg?

Figyelt kérdés

Férjem elvált, van egy kisiskolás fia, aki az édesanyjával él, de sokat van nálunk is.

Nekünk van egy kislányunk, aki most lesz iskolás. A két gyerek jól kijön szerencsére.

Az a helyzet, hogy a szüleimnek van egy nyaralója a Balaton közelében. Ház, nagy kert, közel a strand, sok a gyerek a környéken, ismeri egymást mindenki, így a nyarak jól telnek. Kislányunk a nyár nagy részét lent tölti a Balatonon a szüleimmel (már nyugdíjasok).

A probléma az, hogy a kisfiú édesanyja leült velünk a hétvégén, hogy a fiának rosszul esik, hogy a húga egész nyáron a Balatonon lehet, ő pedig nem, és hallgathatja az élménybeszámolót. Azt is mondta, hogy neki is könnyebb lenne, ha a szüleim vigyáznának a két gyerekre, de hozzájárulást (anyagi) csak minimálisan tudna adni.

Az egészből hatalmas vita lett… Ragaszkodott hozzá, hogy helyben hívjuk fel a szüleimet, mert biztosan nem lenne baj ezzel. A szüleim nagyon meglepődtek az egészen, és hogy hirtelen mondjanak valamit, nem is értették a helyzetet, és mondták, hogy nem az anyagiak miatt, de csak a lányunkat vállalnák. Szó szót követett, el lettünk hordva mindennek, hogy a férjem fia nem érdekel senkit, ő hadd szívjon, míg a húga a Balatonon van.

A férjem érti a szüleimet, ugyanakkor azt mondta, őt is bántja, hogy a fia ettől rosszul érzi magát.

A vége (egy esti telefon után a volt feleség részéről) az lett, hogy biztos én nem akarom, én tiltom meg… Szó sincs erről.

Nem tudom, mit tegyek. Én örülök, hogy a kislányom lent lehet a nagyszüleivel, imádják egymást. Az fel lett ajánlva szüleim részéről, hogy 1-2 hétre lejöhet a kisfiú is, de az nem volt jó, mert milyen szomorú lenne, hogy neki haza kell jönnie, míg a testvére maradhat.

Van egyáltalán megoldás erre a helyzetre?


2022. máj. 8. 14:01
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
86%

40-es vagyok.

Én úgy oldanám meg, hogy én is a szüleimnél töltenék egy hetet, amikor mindkét gyerek is ott lehet.

2022. máj. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
97%

Őszintén, én szóhoz se jutok. Ez a nő a legpofátlanabb érzelmi zsaroló, akiről valaha hallottam. Ugyanakkor téged sem éretelek, hogy hozhattad a szüleidet ilyen helyzetbe, hogy felhívtátok őket, ahogy az anyuka kikövetelte? És akkor nekik kellett ott nyílt színen nemet mondani? Az a baj, hogy túlságosan belementetek az anyuka hülye játszmájába. Az első mondatnál le kellett volna állítani, hogy NEM. Ők nem a fiú nagyszülei, nem fognak felelősséget vállalni egy idegen gyerekért egész nyárra. Pont. Nem belemenni az alkudozásba. Te is tudod, hogy az egésznek semmi értelme, nem nyaralhat ingyen a fia csak azért, mert szerinte a gyerek ezt szeretné. Szerintem amúgy nem a gyerek akarja, hanem az anya, de ez részletkérdés.

Mit mondott a kisfiú?

2022. máj. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán izgatna anyuka hisztije, mert a saját szüleidtől nem lehet elvárni, hogy egy számukra idegen gyereket is pesztráljanak.


Sajnos a férjed gyereke számukra NEM unoka, bármennyire fáj is az igazság egyeseknek.

2022. máj. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
93%
Mert a férjed fia, nem teljesen idegen gyerek a te szüleidnek. - gyakorlatilag de :D
2022. máj. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én még a saját unokahúgomtól is néha falnak mentem, amikor kilenc éves korában vigyáznom kellett rá (szerettem, és szívesen csináltam), ám egy számomra idegen gyereket biztosan nem pesztráltam volna.
2022. máj. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid egy gyereket vállaltak, a saját unokát. Lehet, ennyit bírnak, nem kell nekik idegen gyerek. Férjed exe meg még idegeneknek is odaadná a gyereket, nyaraltassák ingyen, van bőr a képén. Vigye a saját szüleihez.
2022. máj. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nem húzod meg a határokat az öröklésnél is követelni fog. Ha nem is a szüleid részéről, de ha a lányotok kap valamit a nagyszülőktől akkkr a fiú kapjon többet az apjától higy "igazságos" legyen.

Én biztosan nem hívtam volna fel a szüleimet és nem állítom ilyen kellemetlen helyzetbe. Szerencsétlenek most bevállaltak 1-2 hetet hirtelen, pedig ha átgondolják akkor egy napot sem vállalnának

2022. máj. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%
Azért 3 hónap, vagy 2 és fél, elég hosszú idő. Ennyi időre extrém pofátlanság elvárni, hogy vagy tök ingyen vagy minimális hozzájárulással nyaraltassák a gyerekét. Még ha rokonok lennének vagy ismernék is egymást. Amikor a párom szülei elvittek minket egy hétre a Balatonhoz, fizették a szállásunkat, mert ők akarták hogy családi nyaralás legyen és többen menjünk, de igyekeztem kompenzálni olyannal, hogy az étteremben én fizettem, vagy vettem pár apróságot nekik. És az csak egy hét volt. Elvárni, hogy egész nyáron ingyen nyaraltassák a gyerkőcöt... még ha nem is mennek el ide-oda kirándulni és "csak" strandolni járnak ki, akkor is annyival több étel, nasi, innivaló, annyival több felelősség. Anyuka csak arra hajt, hogy egy időre lepasszolhassa a gyereket.
2022. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
97%
Kerdezo?
2022. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
89%

9.: A féltestvér is testvér, csak mondom.


Kérdező szerintem a srácot lehet, hogy az anyja uszítja, löki neki a lehúzó szöveget, azért is szomorkodik. Ismerem ezt a típust, mármint a kisfiú anyját, kb. az én anyám is ilyen, csak ő nem anyagi dolgok iránt. Viszont anyudék nagyon jófejek, hogy 1-2 hetet bevállaltak volna, hogy mindezek után az exet nem a hála öntötte el, hanem az undorító viselkedés csak egyet bizonyít: sz.r ember a velejéig. Sajnálom a kisfiút, hogy ilyen hálátlan, mérgező p.csa szülte. Vigyázzatok, mert az ilyen képes addig nem nyugodni, hogy tönkretegye a gyerekek kapcsolatát!

2022. máj. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!