Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mozaik probléma: az egyik...

Mozaik probléma: az egyik gyereknek “jobb” nyári szünet adatik meg?

Figyelt kérdés

Férjem elvált, van egy kisiskolás fia, aki az édesanyjával él, de sokat van nálunk is.

Nekünk van egy kislányunk, aki most lesz iskolás. A két gyerek jól kijön szerencsére.

Az a helyzet, hogy a szüleimnek van egy nyaralója a Balaton közelében. Ház, nagy kert, közel a strand, sok a gyerek a környéken, ismeri egymást mindenki, így a nyarak jól telnek. Kislányunk a nyár nagy részét lent tölti a Balatonon a szüleimmel (már nyugdíjasok).

A probléma az, hogy a kisfiú édesanyja leült velünk a hétvégén, hogy a fiának rosszul esik, hogy a húga egész nyáron a Balatonon lehet, ő pedig nem, és hallgathatja az élménybeszámolót. Azt is mondta, hogy neki is könnyebb lenne, ha a szüleim vigyáznának a két gyerekre, de hozzájárulást (anyagi) csak minimálisan tudna adni.

Az egészből hatalmas vita lett… Ragaszkodott hozzá, hogy helyben hívjuk fel a szüleimet, mert biztosan nem lenne baj ezzel. A szüleim nagyon meglepődtek az egészen, és hogy hirtelen mondjanak valamit, nem is értették a helyzetet, és mondták, hogy nem az anyagiak miatt, de csak a lányunkat vállalnák. Szó szót követett, el lettünk hordva mindennek, hogy a férjem fia nem érdekel senkit, ő hadd szívjon, míg a húga a Balatonon van.

A férjem érti a szüleimet, ugyanakkor azt mondta, őt is bántja, hogy a fia ettől rosszul érzi magát.

A vége (egy esti telefon után a volt feleség részéről) az lett, hogy biztos én nem akarom, én tiltom meg… Szó sincs erről.

Nem tudom, mit tegyek. Én örülök, hogy a kislányom lent lehet a nagyszüleivel, imádják egymást. Az fel lett ajánlva szüleim részéről, hogy 1-2 hétre lejöhet a kisfiú is, de az nem volt jó, mert milyen szomorú lenne, hogy neki haza kell jönnie, míg a testvére maradhat.

Van egyáltalán megoldás erre a helyzetre?


2022. máj. 8. 14:01
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
95%
Ha anyukádék most bevállalnak 1-2 hetet, akkor ez elvárt lesz a következő 5-10 évben.
2022. máj. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
96%
Én most lefújnám az egészet, meg kell mondani, hogy átgondolták a szüleid, és nem tudják vállalni. Nem kell ezt túlragozni, semmivel nem tartoznak sem a férjed volt feleségének, sem a férjed fiának. Ez ilyen. Ha nem tetszik anyukának, nyaljon sót. De ha ti belementek ebbe a játszmába, ez csak egyre rosszabb lesz.
2022. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
94%
Mi lett a megoldás?
2022. máj. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
86%
50-es: a FÉLtestvér nem egyenlő édes testvérrel. Bár én úgy gondolom, nem elsősorban a vérségi kötelék (ami ugye édes testvéreknél kétszer olyan erős, mint a féltestvéreknél) határozza meg, mennyire jó testvérek. Azt viszont be kell látni, hogy külön élő féltestvérek között sosem lesz olyan szoros érzelmi kötelék, mint édestestvérek között. Jelen helyzetben is ugye ez a felállás. Ennél fogva pedig nem kell folyton az igazság bajnokát játszani köztük, más életkörülmények és más lehetőségek adottak nekik.
2022. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
94%

54.: Olvastad magát a kommentemet is, vagy csak azt az egy sort? Nem volt szó semmilyen igazság bajnokáról.


A testvér pedig testvér, ahogy mondtad, nem a genetika határozza meg, ki milyen közel fog állni a másikhoz. Mi is féltesók vagyunk, együtt nőttünk fel, sőt, idősebb nővérem még anyám helyett is anyám volt. Ismerek aztán olyan tesókat is, akiknek anyjuk és apjuk is egy, mégis pocsék a kapcsolat köztük. Nem biztos, hogy hatalmas érzelmi kötelék lesz két ember közt pusztán azért, mert közösek az ősök.

2022. jún. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező pedig szerintem egy nagyon kedves, szimpatikus nő benyomását kelti, testvérként kezeli mindkét gyereket, ezt leszögezte. A nagyszülők is abszolút korrektek, 1-2 teljes hetet bevállaltak volna (pedig nekik aztán tényleg semmi felelősségük nincs a srác iránt). Nagyon is becsülendő, hogy ennyire mindent megtesznek a gyerekek jó kapcsolatáért, nem csak legyintenek a dolgokra. Szégyen, hogy a fiú anyja hálából jól beléjük rúgott. Remélem, hogy felnőve lesz a fiúnak annyi esze, hogy tudja, kitől kell elpártolnia...
2022. jún. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
54-es vagyok: bocsi, rosszul írtam. A mondanivalóm lényege az lett volna, hogy a külön háztartásban felnövő féltestvérek kapcsolata sosem olyan, mint azoké a féltestvéreké (jellemzően anyai ágon), akik együtt élnek. Más lenne a helyzet, ha együtt élő féltestvérekről lenne szó, így viszont el kell fogadni, hogy teljesen más családi háttérrel rendelkeznek, és nem lehet mindig egyformán biztosítani minden lehetőséget. Anyuka meg pofátlan, ez szerintem vitán felüli.
2022. jún. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!