Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiskorú 17 éves gyereket...

Kiskorú 17 éves gyereket otthon lehet hagyni felügyelet nélkül 2 napra? Jogilag mi a szitu?

Figyelt kérdés
Szomszédom erre készül,mert céges kirándulásra megy,és nincs kire bízni a gyereket.Ja a gyerek nem megbízható !
2010. szept. 17. 15:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%
Hát kérdező, most kajak nem tudom, hogy mit akarsz... Azt se akarod, hogy a gyereket egyedül hagyja otthon, de az se jó, hogy nem bízta rád? Most mi a baj tulképp?
2010. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

Erre kérdésre nem túl nehéz a válasz szerintem.

Én az ösztöneimre és az eszemre hallgatnék.

Te nem?

2010. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%
Van akit 11 évesen is othon hagytak és főzött is magára ,mást meg 20 évesen se lehet mert felrobbantja magát.Az önálóság nem korfüggő,az abaj h agyonszeretjük őket a kaját is megrágjuk helyettük aztán csodálkozunk h 23 évesen nem tud egyedül buszra vonatra szállni és eltéved,Életképtelen "felnőtt" oriásbéby lezs.PFFFFFFFFFFFFF!!!Nem tutujgatni kéne meg majommódra szeretni a büdös poronytokat hanem normálisan szeretni és embert nevelni belőlük.
2010. szept. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Amúgy gondolom a kedves anyuka sem egy Teréz anya valószinű ha folyton mehetnékje van,talán viszket a pu*ija?
2010. szept. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%
Vede rá,hogy lopjon,fogasd el a zsarukkal és azért ma már 72 óra elzárás is jár.. tehát felügyelet megoldva.
2010. szept. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem oknélkül hazudik lop csal az a gyerek,a gyerek olyan amilyenné nevelik,minifelnőtt a mintát követi amit lát maga körül,genetika a fegyver de a környezet húzza meg a a ravaszt.
2010. szept. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mondhatnám,hogy nem érdekel,mert azon kívűl hogy a szomszédom semmi közöm hozzájuk.Én ezt a szegény gyereket sajnálom,mert láttam idáig felnőni,lázadni stb.Igen ez a szülők felelőssége ,pontosan az anyáé,4 éves kora óta "neveli".Apuka sajnos messze lakik,jön amennyit tud,vitte mindig tisztességgel a gyereket,vette neki a ruhákat meg amire szüksége volt.Magához is akarta venni,de anyuka bosszúból a válásért nem adta.Én nem azt mondom,hogy nem lenne el egyedül,tőlem bulizhatna is,én lennék az utolsó aki kihívná a zsarukat.Csak nem értem hogy hogy lehet ilyen az anyja.kajája nem lenne az tuti,pénze se,sosem adott zsebpénz a gyereknek.És a telefonkártyáján szinte sosincs pénz,csak ha apuka feltölti.Lesz itt balhé szerintem ha ez apuka fülébe jut .És mielött valaki írná,nem én fogom felhívni.
2010. szept. 17. 17:36
 18/21 A kérdező kommentje:
Ja és fiú,nem éppen jó fésült haverokkal körülvéve .
2010. szept. 17. 17:37
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem azt kérdezte hogy elvileg lehet-e róla szó, hogy 17 évesen egyedül hagyják, hanem hogy jogilag mi a teendő és jogilag .

Ptk. 1959. évi IV. tv. a Polgári Törvénykönyvről: 13.-13/B. §

Csjt. 1952. évi IV. tv. a házasságról, a családról és a gyámságról: 101.-109. §

Gyvt. 1997. évi XXXI. tv. a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról: 86.-90. §

Gyer. 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról: 25. §, 140.-141. § (1) bek., 142. §, 146. § (1)-(3) bek., (5) bek., 147.-149. §, 151.-162. §

Ajánlom aki bele akarja ebbe az egészbe veti magát itt egy kis olvasni való ( fent)

2010. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha elment az anyja,áthívhatod ebédre,vacsorára,és probléma megoldva.
2010. szept. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!