Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi házasság ?

Külföldi házasság ?

Figyelt kérdés

Mind ketten magyarok vagyunk de itt tervezzük az életünket.

Ma be jelentkezünk esküvőre a magyar konzulátus által kiállított papírokkal.

Jeleztem, hogy szeretném felvenni a párom nevét mert minden más opció nehézséget okozna ide kint. (Németország)

A hölgy azt mondta, a magyar törvények alapján csak né lehetek illetve felvehetem a férjem nevet kötőjelesen. Borzalom lenne mindenhol megmagyarázni miért van 2 vezeték nevem.

Azt mondta hívjam a konzulátust, hogy elfogadják e a német törvények alapján a név változtatást.

Nos a kérdés, hogy volt aki ezen át ment és sikerült a férje nevét felvenni? Példa ként mondjuk a leánykori nevem Kiss Bea és a férjem nevével Nagy Beára módosulna. Előre is köszönöm


2022. máj. 12. 21:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor végképp nem értem, az általad választott forma mindkét helyen elfogadott, nem lehet semmi gond vele!
2022. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Reggel hívom a konzulátust és ha tényleg hibáztak kérek egy igazolást, hogy megy ebben a formában és akkor megnyugodtam.

Köszönöm mindenkinek!

2022. máj. 12. 23:16
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy a "-férj teljes neve"? Ha a Férj Kis Pista, akkor te is Kis Pista leszel?


A magyar törvények szerint a te neved (Ha Nagy Éva vagy) lehet:

Nagy Éva

Kis Éva

Kis-Nagy Éva

Nagy-Kis Éva

Kis Istvánné

Kisné Nagy Éva


A férjed neve ugyanezek lehetnek, a -nés verziókat leszámítva.

2022. máj. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Ha férj Kis Pista akkor Kis Pistáné.. 🤦🏻‍♀️ Tehát a férj teljes neve né végződéssel.
2022. máj. 12. 23:53
 15/32 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen nincsen.
2022. máj. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

A magyar törvényeket annyiban figyelik, hogy a tervezett házasságkötés nem ellentétes e az ottani jogszabályokkal. Pl én Hollandiában élek, itt törvényes az azonos neműek házassága, de magyar állampolgárként bizony nem köthető ilyen, mert Magyarország nem engedi csak a heteroszexuálisok házasságát.


A neved bizony lehet a férjed vezetékneve + saját keresztneved kombinációja. Nekem is az. Nincs olyan törvény az unión belül, ami ezt nem engedné

2022. máj. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyintéző azzal küldött el hogy még te nézz utána, és még te hozz igazolást? Eszem megáll, a fizetése felét nem akarja véletlenül odaadni, ha már a fele munkát te végzed? Eleve hogy lehet így lemaradva a munkájához kapcsolódó információkban?

Egyébként meg mi a lóf...nak igazolás? Csak meg kell nyitni a vonatkozó hatályos jogszabályt a neten, higgyen mindenki annak.

Lényeg a lényeg: igen, a magyar szabályozás szerint lecserélheted a vezetéknevedet a férjedére, simán, -né nélkül.

Ptk. 4:27. § (1) bekezdés d) pont: "(A feleség a házasságkötés után, választása szerint viseli) a férje családi nevét, hozzákapcsolva saját utónevét". Ebben a pontban (több más ponttal ellentétben) nem szerepel az, hogy "a házasságra utaló toldással", magyarul ebben az esetben nem kell a -né. Link:

[link]

3 perc volt kikeresni, úgy, hogy azt sem tudtam hogy a Ptk-ban lesz. Gratulálok az ügyintézőnek.

2022. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Sajnos Németországban a dolgok nagy részét magadnak kell csinálni, én azon a mondaton már meg sem lepődtem. De persze, felháborító.
2022. máj. 13. 11:24
 19/32 A kérdező kommentje:

Egyébként annyiban megvédem az ügyintézőt, hogy ő német és hiába olvasna utána nem értené a magyar nyelvet, Németül meg nem feltétlenül van a hivatalos törvény az interneten.

Itt Stuttgart a ludas, mert a kért papírt rosszul küldték el.

Bár nem csodálkozom 1 órája próbálom őket elérni, de senki nem képes felvenni a telefont. Nagyon szörnyű lehet ott az organizáció..

2022. máj. 13. 11:58
 20/32 anonim ***** válasza:
76%
Akkor adminisztrációs hiba.
2022. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!