Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi házasság ?

Külföldi házasság ?

Figyelt kérdés

Mind ketten magyarok vagyunk de itt tervezzük az életünket.

Ma be jelentkezünk esküvőre a magyar konzulátus által kiállított papírokkal.

Jeleztem, hogy szeretném felvenni a párom nevét mert minden más opció nehézséget okozna ide kint. (Németország)

A hölgy azt mondta, a magyar törvények alapján csak né lehetek illetve felvehetem a férjem nevet kötőjelesen. Borzalom lenne mindenhol megmagyarázni miért van 2 vezeték nevem.

Azt mondta hívjam a konzulátust, hogy elfogadják e a német törvények alapján a név változtatást.

Nos a kérdés, hogy volt aki ezen át ment és sikerült a férje nevét felvenni? Példa ként mondjuk a leánykori nevem Kiss Bea és a férjem nevével Nagy Beára módosulna. Előre is köszönöm


2022. máj. 12. 21:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy nem értem, mi a gond. Osszehazasodtok, hagyod a neved, ahogy van. Az a házasság addig, amíg nem honosittatod, Magyarországon nem érvényes. Ha házasok vagytok, fogod a házassági anyakönyvi kivonatot és azzal együtt bebattyogsz a helyi magyar konzlatusra, ott kéred a házasság honosításat és egyúttal a házassági neved xy-kent szerepeljen. Az én nevem a helyi alap szerint saját keresztnev + Férj vezetekneve- leánykori vezetéknevem, ezt ha fejre állok se változtatják meg. A hivatalos leveleken ez áll és ez is fog, amíg el nem válok, akkor újra a leánykori nevem lesz csak. A magyar útlevelem ellenben férj vezetkneve + keresztnevem, azt ugyanis a magyar nagykövetség intézte.
2022. máj. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt most komolyan gondoltad? Ennek se eleje se vége, nem mellesleg már az anyakönyvi kivonat honosítva van nem a születési anyakönyvi ki vonattal mentem hanem ennek a hivatalos formáját kertem le minden egyéb bekérendő papírral. Már a Landradtban be kellett mondani a nevet amit fel szeretnék venni. Ok elküldik vizsgalatra, hogy semmi nem áll az esküvő útjába és kituzzuk az esküvő időpontját. Az pedig, hogy hivatalos okmányon más a neved, hát nem tudom járj utána mert nekem ez fura nehogy később gondod legyen belőle. A probléma csupán annyi, hogy itt akarom lenni az életem hamarosan állampolgárságot csinálok nem akarok egyszerűen 2 vezetek nevet illetve alapból 2 keresztnevem van. Egyszerűen ha itt élsz tudod, hogy ez a megoldás pokol. Né pedig 27 évesen nem akarok lenni, nem mellesleg megint egy bonyolult megoldás amit nem értenek.
2022. máj. 13. 14:35
 23/32 A kérdező kommentje:
Landrasamt”
2022. máj. 13. 14:36
 24/32 anonim ***** válasza:
89%
10 éve élek így, a világon semmi probléma nincs ezzel. Amúgy az erto olvasasoddal gond van. Nehezen van honosítva a házassági anyakönyvi kivonatod, ha házas se vagy....
2022. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
93%
Állampolgárságot amúgy nem lehet csinálni. Állampolgárságot lehet kerelmezni, állampolgársági vizsgát lehet tenni, állampolgárnak lehet születik, de állampolgárságot nem lehet csinálni. Ez lesz itt a probléma, hogy már elfelejtettel magyarul
2022. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
84%
nem akarsz ket vezetéknevet. nem is kötelező a magyar törvények szerint.
2022. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

az állampolgárság vonatkozásában..


[link]


Ezt nem csinálni lehet...

2022. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Jézus, miért az állampolgár vizsgát nem megcsinalni kell? :)

Kész vicc a magyar nép. Igaz, hogy saját maga ellensége.

Utolsó te meg mit linkeltél már ne haragudj ?

Egyébként meg menjetek légyszives máshova trollkodni a válaszom már megkaptam, nem tudom miért kell még itt harcolni !

Okosak vagytok, intelligensek én pedig buta! :)))

Minden jót

2022. máj. 13. 14:58
 29/32 anonim ***** válasza:
76%
Na, kibukott belőled a magyar..??? :-DDDD
2022. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
91%

"Okosak vagytok, intelligensek én pedig buta! :)))"


Nos, nem tudlak meghazudtolni....

2022. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!