Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Kényes téma. Előre mondom, hogy nem kérek semmi perverz fantáziájú választ, nem vagyok olyan beállítottságú.

Van egy mostohaanyum, aki apa felesége lett és velünk él. Neki is vannak gyerekei, köztük egy 16 éves kis porbafingó gyerek, mert már nem tudok rá mit mondani.. És vagyok én, egy 20 éves lány. Néha átjön hozzánk ez a gyerek és nálunk alszik. És olyankor napközben hol öcsém szobájában van, hol az enyémbe jön, beszélgetni. Ebbe még nincs is semmi.

De most a napokban más volt. Este mikor már aludtam, arra keltem fel hogy az én ágyamba fekszik és tévét néz. Hirtelen nem tudtam mi van miért jött ide, mikor kérdőre vontam csak így semmi hátsó szándékkal lazán annyit mondott hogy úgyis szeretem én is a gyanú árnyékában műsort (ez olyasmi mint a családi titkok, segítség bajban vagyok). Nem gondoltam semmire meg szerintem senki nem úgy vette volna hogy hátsó szándékkal jött oda hogy akart volna valamit, hanem csak szimplán tévét nézni. De még kb félálomban voltam és én is elkezdtem nézni a tévét.

Aztán azt vettem észre hogy a belső combomhoz nyúlt és elkezdte simogatni. De nem ilyen játszadozásból vagy ilyesmi tudjátok, hanem “úgy”.. És majdnem ott.. Hirtelen úgy meglepődtem hogy kb lesokkoltam és nem tudtam reagálni. Nyilván nagy 20 éves lányként le kellett volna keverni egyet a kis kanos takonygyereknek, de annyira lefagytam tényleg, megrémültem a gondolattól hogy ez most komoly.. Aztán mostohaanyum bejött a szobámba mondani valamit, közben ahogy bejött, a kisgyerek gyorsan elhúzta a kezét a combomról.

Még mindig nem hittem el ami történt de ki is zavartam gyorsan.

Azóta olyan rosszul érzem magam, kínos meg ideges vagyok nagyon ha rá gondolok erre az egészre. Ez felháborító. Míg aludtam mondjuk, ki tudja mit csinált lehet lefogdosott vagy leápolta magát, úristen bele se gondolok inkább. És előtte máskor már csinált olyanokat is, hogy arra jöttem haza hogy az én ágyamban fekszik kényelmesen mintha az övé lenne. El akartam zavarni olyankor, de ő nem ment. Játékosan vette ezt a helyzetet nevetgélt, én meg próbáltam lelökni meg minden az ágyamról, de nem engedte, makacsul feküdt az ágyamban mintha az ő helye lenne. Végül sikerült kitennem onnan, de nagyon idegesítő. És erről mostohaanyum is tudott de mégsem furcsállta. Meg volt hogy felvette az én papucsomat ebbe még úgy nincs is semmi, de ekkor is ugyanazt csinálta mint mikor nem akart kiszállni az ágyamból. Gyerekeskedett, nevetgélt, nem adta vissza a papucsom. Na szóval ilyenek.

És most hogy ez történt, nagyon durva, többet nem engedem be a szobámba az biztos. De az a baj ugyanúgy bement hiába nem engedtem neki, ahogy azt se hogy az ágyamba feküdjön stb. Tudtam hogy ezt el kell mondanom apáéknak is, de főleg az anyjának, hogy tudja milyen is az ő fia.. Nagyon felidegesít ez az egész.

El is mondtam ma, és nem kaptam normális reakciót, amit várna az ember ilyenkor. Még engem támadtak le hogy hát miért engedtem be én vagyok a hibás. Nem értik hogy én nem engedtem be. Meg eleve senki nem gondolta hogy ő ilyen. Rendesen velem veszekedtek, tényleg olyan rosszul érzem magam hogy nem értenek meg. Apa se áll mellettem mint lánya mellett főleg ilyen helyzetben, “ölnie kéne” ilyenkor ha a lányáról van szó és ezt csinálják. De ehelyett ordibált velem, hogy mit gondolok milyen rosszul eshet ez az anyjának, hogy ilyeneket mondanak a fiáról. Meg hogy milyen problémát csináltam a családban most. Mintha miattam történt volna ez. Azt éreztetik velem hogy én vagyok a hibás. Annyira rosszul érzem magam legszivesebben sírnék. De tényleg miért én lennék a hibás? Arról nem én tehetek hogy egy kanos kis majom rámenne egy felnőtt nőre, sose gondoltam volna hogy ő ilyen. Azt meg meglehet érteni hogy én abban a helyzetben lesokkoltam és nem tudtam hirtelen hogy kezelni. Így is alig mertem elmondani itthon. Még most is nehezemre esik elhinni hogy van ilyen.

Kérlek segítsetek most kicsit, érezzetek velem együtt. Mit tennétek? Veletek volt már ilyen?



2022. máj. 26. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Hát őszintén megvallva az ilyen hülye,leközelebb egy kamerát tegyél föl,és megint szórakozik az ilyen kis senki,ajkkor nyugodtan.
2022. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Hát őszintén megvallva az ilyen hülye,leközelebb egy kamerát tegyél föl,és megint szórakozik az ilyen kis senki,ajkkor nyugodtan keverjél le egyet neki*

De amúgy helyedben én nem hagynám tett nélkül a dolgot.

2022. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Zárcsere: elmész, ajtót bezárod, hazaérsz: ajtót bezárod. (remélem nincs valami egészségügyi bajod ami miatt nem lenne tanácsos ajtót magadra zárni mert pl. segítségre szorulhatsz hirtelen rosszullét vagy bármi miatt).
2022. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

NEM A TE HIBÁD! Ezt hívják áldozathibáztatásnak. Mocsok, szemét viselkedés.

Ajtódra zárat, riglit, akasztót vagy bármi ilyesmit tegyél és zárd.

2022. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Tökön rúgnám legközelebb, örülne neki.
2022. máj. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet közelbe sem szabad engedni.
2022. máj. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Támogatom az előttem szólókat kamera és zár ügyben.

Azt nem értem, hogy kb. 12 éves korodtól kezdve miért nem zárod ki az embereket a szobádból.

Apád kapcsolata a nővel ha korai, akkor fél, hogy rosszra fordul a kapcsolat, ezért a nő mellé állt, mikor közölted a problémát. Egy részt ez felelőtlen, mert ha már gyereket vállalt, akkor vmilyen szinten a gyereke legyen az első, esetleg a gyerekének az anyja, de ez a nő nem az...

Egyébként az, hogy a mostohaanya semmibe veszi a fia tettét elég érdekes dolgokra enged következtetni. Enyhe nárcizmus, hogy ő vagy ők nem lehetnek hibásak.


Ahogyan a molesztálásra reagáltak szerintem nem csak áldozathibáztatás, hanem inkább nem akarják elhinni, hogy ilyen történhet és próbálják maguknak letagadni. Továbbá én feljelentést is megemlíteném, hogy komolyan vegyenek.


Nem elég felnőtt szellemileg a gyerek, ez a tetteiben tükröződik. Lehet, hogy figyelem hiányos, ami megint az anyja problémája, illetve az apáé is, csak itt kicsit más a szitu.


Érthető a sokk. Családon belüli szexuális erőszak durvábban előadva egyébként.

A helyzet annyira nem poén, ha a legrosszabbra gondolunk, akár terhes is lehetsz ha az ágyadra ejakulál, vagy máshova amivel érintkezel.


Nem vagyok a fizikai erőszak híve, de egy erős fellépés segíthet itt, és ha nem elég magabiztosan adod elő azt amikor NEM-et mondasz neki, vagy elküldöd sokadjára, akkor csapj oda egyet. Ami fontos, hogy magabiztosan tedd azt is, és ne érezz utána sajnálatot.

Ha számon kérnek, akkor elmeséled, hogy az elmúlt dolgok miatt eleged lett, és neveljék meg, és magyarázzák el neki, hogy mit jelent az, hogy engedély nélkül nem mész be más szobájába.

Ha nem hisznek neked, akkor elmondod nekik, hogy a jövőben erre számíthatnak, ha a szobádban találod az engedélyed nélkül, és nem megy ki első felszólításra. Esetleg vigyél magaddal valakiket akik tanusíthatják a történteket, esetleg segítenek kidobni a szobából vagy a papucsból.


Bármelyik azt meri mondani, hogy túl liheget, és semmibe veszik az érzéseid, akkor mondhatod, hogy ne akarják megmondani hogy érezz, és foglalkozzanak veled annyira, hogy legalább felvetik maguknak azt, hogy ez igaz, és kérdezzék meg az amúgy nem kis gyerek 16 éves mostoha öcsédet a dologról.

2022. máj. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Örülök hogy ilyen reálisan és ésszerűen látjátok ti is ezt a helyzetet és megértetek engem.

De itthon egyáltalán nem éreznek velem együtt. Engem hibáztatnak az egészért. Mostohaanyum ilyeneket szól hú de rosszul esett most ez, meg hogy “hát ha melléd fekszik egy tinédzser gyerek akkor egyértelmű hogy beindulnak a hormonjai feláll neki, minek engedted be az ágyadba”. Komolyan vicc.. Mintha a gyerek lenne a kis ártatlan, én meg a szemét hogy olyan helyzetbe hoztam hogy ezt csinálja, szóval miattam van az egész. Apa is mondogatja hogy ő nem hibás, itt én vagyok az. Meg hogy milyen rosszul esik ez az anyjának. Hiába mondtam hogy és nekem amúgy nem rossz?? Vagy azzal senki nem törődik hogy nekem milyen lehetett? Bele se gondolnak. Úgy bánnak velem mintha egy k.va lennék úgy néznek rám, ők meg megvannak bántva, még mostohaanyum sír.. Jézusom🤦🏼‍♀️ Apa üvöltözött velem meg minden, annyira hogy elsírtam magam, egyáltalán nem érdekelte, veszekedett velem tovább. Hogy ő mennyire odafigyel mindig hogy elkerülje a feszültségeket én meg egyből megcsinálom a bajt. Annyira felháborít ez az egész helyzet, meg az igazságtalanság.

Én mint ádozat nem tudtam magamba tartani ezt ami történt, és úgy éreztem helyesnek ha erről beszámolok hogy tudjanak róla, mert tudniuk kell. Azt remélve, hogy jobban figyeljenek oda a dolgokra, meg hogy megértsenek és segítsenek. Valakinek el kell mondanom. Erre még rosszabb lett az egész. Apa reakciójában nagyon nagyot csalódtam. Már sírva kiabáltam én is, hogy nekem nem rossz amúgy? Akkor én minek mondtam ezt el ha ilyen vagy nem állsz mellettem semmiben. Feleslegesen mondtam el..

Meg jogosan mondtam azt is hogy ezek után már ide biztos nem fog jönni a gyerek, főleg nem az én szobámba. Montohaanyum meg erre is kiakadt. Apa meg úgy reagálta le idegesen, lenézően hogy miért ne jöhetne.

Nagyon nehéz most, sosem voltam még ilyen helyzetben. Frankón engem hibáztatnak ilyen nincs

2022. máj. 27. 09:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy riglit te is fel tudsz az ajtódra szerelni, tedd meg.

Nagyon sajnállak, hogy ezt át kellett élned. Legtöbbünknek van hasonló élménye, és a környezet reagálása is hasonló struccpolitika (miért járt arra, miért vett fel szoknyát, miért nem ment taxival, stb ).

Még egyszer: nem a te hibád. Keress barátnőket, akikkel ezt megbeszélheted, így tudod feldolgozni.

2022. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Fhujjj de alja emberek apád is, mostohaanyád is. Szerintem költözz el onnan minél hamarabb. Mielőtt még jobban elfajulnak a dolgok...
2022. máj. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!