Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni,...

Miért nem lehet elfogadni, hogy én nem vagyok az a mártír típus, aki önmagát is feláldozza, hogy ápolhassa az anyukáját?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb. Idén megyek 40 év munkaviszony után nyugdíjba. Édesanyám már elég idős, nehezen látja el magát. Hetente minimum egyszer látogatja az egyik testvérem és segít neki (pl intézi a bevásárlást). Ő kb. 20 km-re lakik anyától. Tesómon kívül van 1 fizetett segítő, aki a kertet segít rendben tartani.

Már évek óta téma, hogy jaj, ha majd én nyugdíjba megyek, akkor hazaköltözöm (most kb 200 km-re élek), hogy ápoljam és segítsem anyát. Én már ekkor mondtam, hogy ezt nem vállalom, mert nem vagyok rá képes. Édesanyámnak sajnos már a mozgása se olyan biztos, az elmúlt 1 évben többször elesett úgy, hogy csak segítséggel tudott felkelni. Én nem igazán tudom felsegíteni, mert elég vékony vagyok, ezen kívül több problémám volt a kezemmel (visszatérő ínhüvelygyulladás, alagút szindróma miatti műtét). Ezen kívül anyukám elég nehéz eset. A segítséget sose köszöni meg. Mi általában havonta járunk hozzá a férjemmel, ilyenkor mi is besegítünk kertet gondozni, de anya részéről ilyenkor is csak a savazás megy, folyton talál valamit, amit rosszul csináltunk. Emellett kedvelt szokása, hogy fújjon a férjemre.

Ezek miatt összességében nem szeretnénk odaköltözni, ezért tesóm és anya szemében én vagyok a rossz.

Mondtam, hogy keressünk egy jó otthont anyának, bele is fizetünk szívesen, de erre is csak a szájhúzogatás megy.

Másik tesóm külföldön él, évek óta nem látogatott haza, ő igazából nem sok vizet zavar ebben a vitában. Én viszont nem értem, miért nem lehet megérteni, hogy nem vagyok az a mártír típus, aki egy összeférhetetlen anyát akar gondozni. Ráadásul mi se leszünk férjemmel fiatalabbak, lehet pár év múlva ott tartunk, hogy megint megoldást kell keresni anya ápolására, mert fizikailag nem fogjuk bírni.



2022. jún. 1. 10:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Én biztos otthonba tenném. Tudod ki költözne oda hozzá, főleg ha ilyen kapcarongy viselkedése van.


Apám is így viselkedik, egy gyengébb napomon válaszúthoz állítottam. Vagy viselkedik, vagy megy otthonba vagy a temetőbe, választhat.

2022. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
"Nem jövünk ki anyával, mert utál, és agresszív. Ápold te."
2022. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, neked megvan a saját életed, ezt semmi esetre sem szabad feladni.

Másrészt ha anyukád tényleg ápolásra szorul, azt te vagy más a családból nem tudja rendesen elvégezni, ehhez szakember kell.

A legértelmesebb lenne egy otthonban elhelyezni, de ha nem akar, akkor kényszeríteni nem lehet erre.

Egyszerüen meg kell mondanod, hogy at ápolási költség harmadát (vagy esetleg kicsit többet) fizeted, a másik részt a külföldön élö testvéred szintén fizessen a gondozásba, a közelben élö testvér meg döntse el, ö vállalja a gondozást, keres megfelelö szaksegítséget vagy megbeszéli az anyával, hogy otthonba megy.

Neked ennél több kötelességed nincs, még akkor sem, ha netán jogi útra terelnék az ügyet.

Nektek is csak egy életetek van, most van lehetöségetek kicsit könnyebben élni, ezt feladni teljesen értelmetlen lenne csak azért, hogy mindél több stresszben legyen részetek.

2022. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a te nevedben könnyen mártírkodik a testvéred, ha hirtelen anyukátok hozzá akarna költözni/ őt oda költöztetni akkor már nem lenne ilyen lelkes. Semmiképp se menj bele szerintem. Mond meg a testvérednek hogy hogyha a te nevedben ilyen könnyen beszél meg annyira nem akarja az otthont akkor költözzön oda ő vagy költöztesse magához, egyből jó lesz bármi más megoldás számára is :D
2022. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Az én apám sem köszön meg semmit, kibírhatatlan, semmi nem jó neki. A nővérem az istene, aki egy évben egyszer látogatja. Ő nem megy otthonba és kész. Nem lehet rávenni semmivel sem. Szolgái vagyunk ketten a párommal, 91.éves,és tökéletesen jó szellemi állapotban van.
2022. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: miért hagyod? NEM KELL SZOLGÁNAK LENNI! HA a másik a kedvence, akkor lássa el ö.
2022. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Azért gondolják ezt, mert nyugdíjas = úgyse csinál semmit, így ráér az anyjára. Ez a fő baja a testvérednek, vagyis neki munka mellett kell gondoznia az anyját, és bizonyos mértékig meg is érthető a hozzáállása. De a tiéd is, mert nem azért mész nyugdíjba, hogy anyukádat pesztráld.

Van egy másik szál is a történetben, ami az örökség, azzal is érdemes lenne foglalkoznod. Mert ha például te azt mondod, hogy lemondasz az örökségedről a gondozó testvér javára, akkor máris nem lesz probléma, hogy az anyját istápolnia kell. Hidd el nekem. Persze ugyanezt a harmadik testvérrel is meg kellene beszélni, onnantól kezdve a most gondozó testvéré lesz minden anyukáddal kapcsolatos nyűg.

2022. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy más is hasonlóan látja a helyzetem, ment a zöld mindenkinek.
2022. jún. 1. 13:06
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzet volt nálunk is a családban. Én nem voltam érintett, de közeli rokonoktól volt szó.

Ők úgy oldották meg, hogy a mama az egyik testvérrel eltartási szerződést kötött, ő ápolta, lényegében a házáért cserébe. A másik testvér így nem örökölt semmit, de ő ezt tudomásul vette. Látogatta ő is a mamát, de a munka nagy részét a másik vitte.

Korrekt megállapodas volt, megfelelt mindnekinek.

Más kérdés, hogy az a gyerek, aki így örökös lett, elég sokat panaszkodott, panaszkodik, hogy a mama szeszélyes, semmi se jo, egyre több a dolog vele, követeli, hogy a kertet is gondozza, stb stb. Ennek az illetőnek a két gyereke is be van vonva a teendőkbe, akik elég sokat morognak, hogy ők ezt nem akarták….

2022. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
9-es: elég hülye a másik két gyerek, ha hagyják, hogy be legyenek vonva a munkákba, az eltartó testvér nem véletlen kap meg mindent, azért tenni is kell.
2022. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!