Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elfogadni,...

Miért nem lehet elfogadni, hogy én nem vagyok az a mártír típus, aki önmagát is feláldozza, hogy ápolhassa az anyukáját?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb. Idén megyek 40 év munkaviszony után nyugdíjba. Édesanyám már elég idős, nehezen látja el magát. Hetente minimum egyszer látogatja az egyik testvérem és segít neki (pl intézi a bevásárlást). Ő kb. 20 km-re lakik anyától. Tesómon kívül van 1 fizetett segítő, aki a kertet segít rendben tartani.

Már évek óta téma, hogy jaj, ha majd én nyugdíjba megyek, akkor hazaköltözöm (most kb 200 km-re élek), hogy ápoljam és segítsem anyát. Én már ekkor mondtam, hogy ezt nem vállalom, mert nem vagyok rá képes. Édesanyámnak sajnos már a mozgása se olyan biztos, az elmúlt 1 évben többször elesett úgy, hogy csak segítséggel tudott felkelni. Én nem igazán tudom felsegíteni, mert elég vékony vagyok, ezen kívül több problémám volt a kezemmel (visszatérő ínhüvelygyulladás, alagút szindróma miatti műtét). Ezen kívül anyukám elég nehéz eset. A segítséget sose köszöni meg. Mi általában havonta járunk hozzá a férjemmel, ilyenkor mi is besegítünk kertet gondozni, de anya részéről ilyenkor is csak a savazás megy, folyton talál valamit, amit rosszul csináltunk. Emellett kedvelt szokása, hogy fújjon a férjemre.

Ezek miatt összességében nem szeretnénk odaköltözni, ezért tesóm és anya szemében én vagyok a rossz.

Mondtam, hogy keressünk egy jó otthont anyának, bele is fizetünk szívesen, de erre is csak a szájhúzogatás megy.

Másik tesóm külföldön él, évek óta nem látogatott haza, ő igazából nem sok vizet zavar ebben a vitában. Én viszont nem értem, miért nem lehet megérteni, hogy nem vagyok az a mártír típus, aki egy összeférhetetlen anyát akar gondozni. Ráadásul mi se leszünk férjemmel fiatalabbak, lehet pár év múlva ott tartunk, hogy megint megoldást kell keresni anya ápolására, mert fizikailag nem fogjuk bírni.



2022. jún. 1. 10:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
10-es, olvasd el ismét, nem a másik két testvér van bevonva, hanem az eltartónak a saját két gyereke.
2022. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
Bocs, tényleg félreolvastam
2022. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem tehet mast mint elfogadja elöbb utobb.
2022. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelne, hogy mit mondanak.
2022. jún. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam el a hozzászólásokat.

Megértelek téged is, és azt a tesódat is, akit egyedül hagytok a problémával. Lehet, hogy húzza a száját, mert ő pl. nem engedheti meg magának azt, hogy beszálljon az otthonba, mert elég drága tud lenni, vagy ennek okát meg lehetne beszélni.


Másik opció az lenne, hogy az a testvéred eltartási vagy milyen szerződést kötne az anyukátokkal, és vállalja, hogy csak ő gondoskodik róla, cserébe viszont övé lesz a ház, stb. mert az tényleg durva, hogy ketten nem csináltok semmit, minden felelőséget feladatot, stb. ráhárítotok, de a hagyatéki tárgyaláson meg megy majd a veszekedés és a maroktartás. Szóval ezt most lenne korrekt tisztázni. Az is megoldás, ha egy idegennel köt eltartásit, ha egyikőtöknek sem elég ez.


De az tényleg nem korrekt, hogy te kivonod magad, mert nem akarsz mártírkodni, a másik is, és csak úgy magára hagyjátok a harmadikat, mintha ő akarna. Szóval a valamit valamiért a tisztességes. Ha "megfizetitek" azzal, hogy lemondtok az örökségről, és eltartási szerződést kötnek, stb. akkor úgy talán fair. Nyilván ehhez azt is kell tudni, hogy mennyit ér az anya vagyona, mert ha semmit, akkor nyilván még ez sem korrekt megoldás.


Ebben az esetben bizony az is korrekt lenne, ha a tesómat anyagilag kompenzálnátok ti ketten, vagy ápolót, stb. fizetnétek.

2022. jún. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted annak mi értelme lenne, ha a kérdezö feladná az életét, odaköltözne az anyjához és egy év múlva ö is ápolásra szorul, ugyanis írta, hogy egészségileg nem képes erre (különbözö kézproblémák). Másrészt mivel nem ért az ápoláshoz (nincs egészségügyi végzettsége, nincs megfelelö fizikuma), nem lenne ebböl senkinek elönye.
2022. jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%

ma 08:15 Ezt nem tudom, hogy kinek szántad, talán jó lett volna odaírni, hogy hányadik válaszoló, vagyis a számát, vagy még inkább, hogy mikori, hiszen gyakran törölnek választ, így a szám változhat, de az idő nem.


Ha nekem (ma 07:31) szántad, akkor az a válaszom, hogy semmi, nem is várom el, de tisztázni kell, hogy akkor lemond az örökségről, ill. hogyan kompenzálja azt a terhet, ami a másik végez helyette, mert normális esetben három fél között egyenlő arányban kéne megoszlani a terheknek, de ilyen-olyan okból ez nem megy, ami érthető, de az is érthető, hogy így egyre hárul a másik két terhe is, és ezért valami jár neki, mert talán ő sem akar se mártír, se balek lenni, vagy tisztességtelen dolog lenne akarata ellenére ezt csinálni belőle.


Gondolom, vele se kedvesebb, neki is van családja, munkája, élete stb.

2022. jún. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

07:31-es ahogy írtam a kérdés alatti leírásban is, havonta egyszer megyünk, nyáron van, hogy sűrűbben és segítünk hétvégén.

Tesómék megengedhetnék maguknak, hogy beszálljak az otthonba, de mivel bele vannak bolondulva abba, hogy majd én jövök és erre áldozom a nyugdíjas éveim, ezért esélytelen erről tárgyalni.

Mivel anya nem akar ápolót (csoda, hogy a kertgondozáshoz elfogadta a segítséget), ezért ez se opció. Sajnos tesóm még adja is alá a lovat, hogy én vagyok a rossz, hogy nem költözöm haza.

2022. jún. 3. 09:13
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben ideje egy jót elbeszéltegtni négyesben. Megmondani, hogy te nem költözöl haza, akármit gondolnak, mond a tesód stb., a másik tesód se megy, marad az otthon, az ápoló, vagy az, hogy a harmadik tesó költözik hozzá, ami szintén nem valószínű, mert gondolom, van családja. Erre megkérdezni, hogy milyen megoldást lát erre.


A szülő ha beszámítható, akkor akarata ellenére nem lehet kényszeríteni arra, hogy ápolót fogadjon, vagy otthonba költözzön, viszont a következményeit neki kell elsősorban viselnie. Egy-két törés, állapotromlás után úgyis az otthon lesz a vége.

Lehet, hogy jobb lenne előbb egy hármas beszélgetés a tesók között, hogy legalább a lovat ne adja alá.

2022. jún. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet nagyjából szokásos (vagyis sok helyen előfordul). Van a dirigálós mami, aki azt hiszi, hogy mindenkinek el kell dobni kapát-kaszát, mert ő megöregedett; mozdulni/változtatni nem akar, és a gyerekei dolga "szolgálni" őt. A legközelebb élő gyerekre csattan az egész ellátás, aki szintén nem mer a dirigálós mamával konfrontálódni, kezd a helyzetből elege lenni, így a kisebb ellenállás felé megy, és a távolabb élő testvérét próbálja a helyzetbe belekényszeríteni.

Kérdező, ne hagyd magadat. De készülj fel lélekben, hogy körbe leszel köpködve, és adott esetben az öröklésből is ki leszel zárva.

2022. jún. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!