Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyugdíjas anyukádnak pénzért...

Nyugdíjas anyukádnak pénzért adod el a használt cuccaid?

Figyelt kérdés

Személy szerint én használt, de működő cuccokat, pl. mobiltelefon, bicikli, műszaki cikk stb. családon belül el szoktam ajándékozni, de sok ismerősömnél láttam ami számomra megdöbbbentő volt hogy a kisnyugdíjas anyukájának eladta pénzért (pár 10.000 Ft) a használt mobilját meg a használt tv-t stb, miközben ő maga jól kereső felnőtt ember.


Nyilván más emberek vagyunk de nekem ez fura. Pénzért pár 10 ezer forintos cuccokat idegeneknek adok el a jófogáson vagy facebook marketplacen vagy nem közeli barátoknak de közvetlen családtagoknak ajándékba adom.


Vagy inkább én vagyok fura, és ez az ingyenes odaadás a nem megszokott???



2022. jún. 8. 10:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
38%
SEmmi szükség arra, hogy mások életében vájkáljak. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó....
2022. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

# 1


akkor úgy kérdezem hogy családtagokon nyerészkedés inkább ritka dolog vagy megszokott?

2022. jún. 8. 10:37
 3/35 anonim ***** válasza:
96%

Lesülne a bőr a képemről, ha pénzt kérnék a szüleimtől ezekért.


Maximum akkor tartom elfogadhatónak ezt, ha nagyobb értékről van szó. Mondok egy kitalált példát: Lecserélném a műszakilag normális állapotú autómat, mert bővül a család, nagyobb autó kell nekünk. Szüleimnek meg pont megfelelő lenne, és az ő autójukkal már egyre több a gond, már gondolkodnak ők is a cserén. Az autómat mondjuk 1,2 millió forintért hirdetném meg, ha eladnám, és 1 millió alá semmiképp se mennék. Nos, ebben az esetben, ha a szüleim vennék meg az autómat, tőlük elfogadnám az 1 millió forintot.

2022. jún. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%
soha eszembe se jutna hogy penzt kerjek a csaladomtol olyan dolgokert amik nekem mar nem kellenek (mondjuk egy kocsiert kernek valami jelkepes osszeget, de pl egy hasznalt tv-ert nem). ha penz kell, akkor eladom egy idegennek
2022. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Thunderfairy ***** válasza:
95%
Ahogy az előtem szólok írták. Ha nem olyan nagy értékű a dolog akkor megcsinálom ingyen is a rokonoknak, szülő, testvér, nagyszülő. Pénzért bárkinek eladhatók bármit, megcsinálhatok bármit. Legyen már annyira fontos a rokonság hogy legalább a közvetlen hozzátartozoktól ne várjuk el a fizetséget. Persze ha forditott esetben már pénzt kér a közeli rokon akkor már te is viszonozhatod ezt neki.
2022. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
55%
Nem igazán nevezném csaladtagokon való nyereszkedesnek azt, ha valaki egy használt, de jól működő dolgot eladó valakinek. Nem kötelező megvenni. A történetben a kisnyugdijas anyuka nyilván jól járt q pár tízezres tv-vel meg mobillal, hiszen rendes áron egy új par száz ezer lett volna. Arra se ártana gondolni, hogy az "itt a régi telefonom/tvm/akármim " megalazo is tud am lenni
2022. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
98%
Egyenesági rokonomtól nem kérnék pénzt a használt, levetett dolgaimért. Azt az embert meg minden erőmmel igyekeznék segíteni aki felnevelt, elsüllyednék szégyenemben ha pénzt kérnék tőle.
2022. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%
És mi van, ha a szülők ragaszkodnak ahhoz, hogy valamit fizessenek érte???
2022. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
el is ásnám magam ha a kisnyugdíjas anyámtól pénzt követelnék a használt vackaimért.
2022. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%
Engem mondjuk érdekelne, hogy ez mégis hogy játszódik le.
2022. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!