Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyugdíjas anyukádnak pénzért...

Nyugdíjas anyukádnak pénzért adod el a használt cuccaid?

Figyelt kérdés

Személy szerint én használt, de működő cuccokat, pl. mobiltelefon, bicikli, műszaki cikk stb. családon belül el szoktam ajándékozni, de sok ismerősömnél láttam ami számomra megdöbbbentő volt hogy a kisnyugdíjas anyukájának eladta pénzért (pár 10.000 Ft) a használt mobilját meg a használt tv-t stb, miközben ő maga jól kereső felnőtt ember.


Nyilván más emberek vagyunk de nekem ez fura. Pénzért pár 10 ezer forintos cuccokat idegeneknek adok el a jófogáson vagy facebook marketplacen vagy nem közeli barátoknak de közvetlen családtagoknak ajándékba adom.


Vagy inkább én vagyok fura, és ez az ingyenes odaadás a nem megszokott???



2022. jún. 8. 10:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
39%
Zsidó szokás. Sajnos nekem is ilyen rokonaim vannak. És még lehülyéznek hogy ha ingyen adok valamit a családtagjaimnak. De nem csak a tárgyakért, hanem mindenért pénzt kérnek, még a segítségért is.
2022. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
62%
Családon belül a használt cuccok ingyen mennek.
2022. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
20%
Ha nekik így jó, akkor így jó, ez családra tartozik csak kb.
2022. jún. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
80%
Undorító ha valaki az anyján, pláne a kisnyugdíjas anyján akar nyerészkedni. Aki nem totál hülye, az pontosan tudja hogy ebben a nyomorék országban a nyugdíjasok többségének tízezer forint plusz kiadás is nagyon nagy gond.
2022. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
94%
Anyukám dolgozik, de semmit nem adok pénzért. :D eszembe sem jutna családon belül zsidóskodni, hogy elkérjek 5.000 Forintot egy felsőért ami nekem nem lett jó, de anyukámnak igen. De ő is így van vele. Sőt! A tesómmal is így vagyok és a sógornőmmel is. Nem idegenek.
2022. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!