Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyugdíjas anyukádnak pénzért...

Nyugdíjas anyukádnak pénzért adod el a használt cuccaid?

Figyelt kérdés

Személy szerint én használt, de működő cuccokat, pl. mobiltelefon, bicikli, műszaki cikk stb. családon belül el szoktam ajándékozni, de sok ismerősömnél láttam ami számomra megdöbbbentő volt hogy a kisnyugdíjas anyukájának eladta pénzért (pár 10.000 Ft) a használt mobilját meg a használt tv-t stb, miközben ő maga jól kereső felnőtt ember.


Nyilván más emberek vagyunk de nekem ez fura. Pénzért pár 10 ezer forintos cuccokat idegeneknek adok el a jófogáson vagy facebook marketplacen vagy nem közeli barátoknak de közvetlen családtagoknak ajándékba adom.


Vagy inkább én vagyok fura, és ez az ingyenes odaadás a nem megszokott???



2022. jún. 8. 10:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
77%
Semmiképp sem kérnék pénzt, de nálunk fordítva van a helyzet, a szüleim tehetősek, nem szorulnak rá arra, hogy bármi levetett szart adjak nekik. Ők mindenből újat, minőségit vesznek, mi szoktunk használtat venni mindenből. Minek kellene az nekik?
2022. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
10%
Azért vagyok fennakadva, mert 1, semmit sem kell megvenni, 2, bármit el lehet adni. Akár a szakadt, budos zoknidat is felajanlhatod 10millaert. Te annyiért akarod eladni, q másik meg eldonti meg akarja e venni vagy sem. Ne, értem mi a probléma.
2022. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
86%
Te vagy a normális. Szülőnek használt holmit pénzért eladni gusztustalan.
2022. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
35%
Jaja, használt lakás, autó, gyemantgyuru, csak ajándékba a szülőknek, rokonoknak.
2022. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
94%

"Ne, értem mi a probléma."

mondjuk az, hogy ha en egyszer eldontottem hogy egy targy nekem mar nem kell, kesz vagyok megvalni tole, mar dobnam a kukaba, de hirtelen megtudom hogy egy csaladtag orulne neki, akkor az elso gondolatom nem az, hogy hogy tudnek ebbol minel tobb penzt csinalni. normalis ember nem igy gondolkodik.

sokan igyen ajanlanak fel elektronikai cikkeket vadidegen embereknek, mert nekik mar nem kell, de szivesen odaajandekoznak valakinek, akinek kell.

2022. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
8%

25!


De ő még ugy gondolta, hogy ha másnak kell, akkor miért dobna ki, ha épp kereshet is rajta? Továbbra sem kell a másiknak megvennie tőle

2022. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
80%
hagyjuk, nem erted
2022. jún. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
85%

Nem számítok igazán jól kereső embernek a 200 nettómmal (azért nem is panaszkodok), és anyukám sem nyugdíjas még, de a pofámról sülne le a bőr, ha pénzért adnám el neki azt, amit én már úgysem használnék.

Sőt, tavaly karácsonyra egy laptopot kapott, amit nettó én fizettem. Előtte vettem neki csak úgy, mert szüksége volt rá, egy új mosógépet. (A régi már a végét járta.) Egy család attól is család, hogy segítjük egymást, és nem önzősködünk. Úgy gondolom, normális körülmények között (ha nem javíthatatlanul rossz a viszony) egyszerűen bunkóság a kvázi szemetünkért pénzt kérni rokontól.

2022. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom nem levetett, szemétre való cucc volt. Más család, más szokás. Mi odaadtuk ingyen a tévét, mert én vettem, de pl. amiket férjem vesz, azt már nem érezném úgy, hogy adja szüleimnek, főleg, ha drága dologról van szó. Aztán mikor elromlott a tévé, akkor meg visszaadták.
2022. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
94%
A családomban alap, hogy a működő műszaki cikkeket átadjuk annak, aki még hasznát veszi. Pl nekem már lassú a telefonom, mert több dologra használnám, de amúgy nincs baja. Odaadjuk a szülők közül annak, akinek az enyémnél is elavultabb van és így neki még bőven jó. Ugyanígy kaptunk hűtőt, mikor költöztünk és a házat rendeztük be. Anyukámnak nem kellett a kis hűtője, odaadta nekünk. Nem volt asztalunk, a másik oldalról rögtön kaptunk. Pénz szóba sem került soha. Egy netbook is így került tovább a családban annak, akinek elég volt fimet nézni. Nekem így megszokott.
2022. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!