Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted anyagilag el vagyok...

Szerinted anyagilag el vagyok kényeztetve? Baj az ha igen? Miért?

Figyelt kérdés
Az hogy kapok 20-30 ezer forint költőpénzt havonta sok? 18 vagyok és ebből fizetem a reggelim, ebédem, különórákra nem járok, ruhákat, cipőt, sminket.
2010. szept. 19. 13:33
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
46%
Havi 20 az nem sok, práne, ha abból mész még bulizni is. Sztem az van elkényeztetve, aki ennyi idősen kocsit, lakást kap. Ők sincsenek kevesen!
2010. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem egy 18 évesnek megfelelő:)
2010. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
85%

Jó neked, van akinek ennyi van a családra......Én nem adnék ennyit az tuti, az enyém sem kap,és nem is ismerek a környezetben senkit aki ennyi pénzt ad 1 hónapba a gyerekének,pedig lehetne.....

Örülj neki.

2010. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha ezen felül mást nem fizetnek, hanem ezt neked kell beosztanod és eldöntened, hogy mire költöd, szerintem nem gáz. Ha a szüleid megtehetik, ez is lehet egy formája annak, hogy megtanulj a pénzzel bánni... Bár azért lassan szerintem menj el dolgozni suli mellett, hogy megtanuld a pénz valódi értékét is.
2010. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem senkinek semmi köze hozzá mennyi zsebpénzt kapsz, és hogy el vagy-e kényeztetve! Ha a szüleid megtehetik akkor miért ne? De majd úgyis jönnek az okosok akiknek ez nem adatott meg, és lehordanak, hogy minden a segged alá van rakva, élősködsz, és már minimum diákmelóznod kellene! -.-
2010. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
65%
Az nem sok, az heti 5-7 ezer forint. Egy reggeli+ innivaló minimum 3-400 forint,egy ebéd 300-600 forint, ha menüs, ha nem akkor 800-1500. Ez átlagosan napi 1000 forint. Tehát kajára szinte mind elmegy. Ha marad is, gondolom max 1-2 ezer forint, abból meg vehetsz magadnak egy apróságot hetente. Ez nem sok. Én is ennyiből éltem évekig albérletben + cigiztem. Igaz sok kaját vittem, de azért 5 napig nem volt elég.
2010. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
65%

Nem sok. Én havi harminc-negyven körül kapok, ebből veszek bérletet, meg könyveket az egyetemre, eszek. Luxus cikkeket szinte alig veszek magamnak, ruhákat is. persze, aki nem kap ennyit, az rögtön ki van akadva, hogy szégyelld magad, mert minek neked annyi. Van akinek havi 70et. Vagy akármennyit. Tök mindegy.


Igazából, ha van rá, miért ne? Ez kb olyan, mintha én meg azért szólnám meg azt, aki azzal jön, hogy más annyit keres, mint az én "zsebpénzem", hogy más meg a kukából szedi ki a kenyeret, hogy képzeli, hogy a boltba vesz.

2010. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
48%

Nem sok, nap 1000 Ft ehy hónapban, kajára szinte elmegy, ua. mintha nponta kapnád, de így legalább beisztod a pénzt

Nem vagy ettől még elkényezetve...

2010. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindegy? Mit foglalkozol mások véleményével? Ezen az oldalon úgyis csak leszólást kapsz a sok magát sajnáltatótól. Én lakást kaptam 17 évesen, ballagásomra meg egy kis kocsit. És? Segítettek a szüleim, nagyszüleim, ettől még értelmes, értékes ember vagyok. A környezetemben sok ennyi idős kap hasonlókat és nem tartják őket elkényeztetettnek.
2010. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
59%
Egyáltalán nem vagy elkényeztetve, ezek a dolgok minden szülőnek kerülnek ennyibe, legfeljebb más nem adja a gyereke kezébe a pénzt, hanem maga fizeti be neki az ebédet, veszi meg a ruhát. Az, hogy te ennyit kapsz, csak azt jelenti, hogy a szüleid megbíznak benned, tudják, hogy nem szórod el másra a pénzt, aztán jelentkezel hó közepén, hogy nem maradt kajára.
2010. szept. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!