Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sportos alakomra híztam pár...

A sportos alakomra híztam pár kilót, így is jó alakom van, de a család nem száll le rólam. Visszaszóljak nekik vagy hagyjam rájuk?

Figyelt kérdés

Sportolok, edző is vagyok (bár nem ebből élek), de értek a táplálkozás részéhez is, szóval tudok tudatosan hízni, fogyni stb.


Nagyon rossz időszak van a hátam mögött, komoly műtét, betegségek, szexuális zaklatás, munkahelyváltás, költözés, ezekről mind tudnak a szüleim. Nem tudtam eljárni úgy edzeni, mint előtte és a kaját sem számoltam, ezért híztam kb. 5 kilót, de így is homokóra alakom van, tiszta izom vagyok stb.

Mégis folyamatos megjegyzéseket kapok, hogy mekkora a seggem, rám jönnek-e még a ruháim, apósom kérdezgeti, mennyit híztam pontosan (miközben akkora hasa van, mint az állat), mamám mondja, hogy kikerekedett az arcom, miközben 90 kiló a 150 cm-éhez stb. A saját anyám is hajtja, hogy ilyen fiatalon nem szabad elhízni, mert mi lesz később stb.

Megmondom őszintén, én is látom, hogy híztam, 5 kilóról van szó, majd lemegy. Nem ez volt a prioritás, most rendeződik az életem, most tudok ezzel foglalkozni. De nagyon fájnak ezek a megjegyzések, és annak ellenére, hogy eddig nem zavart a plusz 5 kiló, az utolsó látogatásom óta napi kb. 50-szer eszembe jut a súlyom, elkezdtem szorongani az ételeken stb.


Kérdés, hogy hagyjam rájuk, úgyis lemegy az az 5 kiló és majd abbahagyják, vagy szóljak vissza nekik? Én mondtam mindenkinek, hogy nem kérek kommentet a testemre, se negatívat, se pozitívat, meg hogy beszéljünk inkább az ő testükről, de nem kapcsoltak. Ezután radikális, inkább bunkó beszólás következne. Mit gondoltok, hogy érdemes kezelni az ilyet?



2022. jún. 20. 11:40
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
33%
Nos, 5 kiló hízás nem igazán látható am....
2022. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
31%
Hagyd rájuk, a család már csak ilyen. Minket azzal egrecíroztatnak, hogy mit szólnak a szomszédok, hogy gaz van az udvarban.
2022. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
95%

Engem ha ilyen mértékig bántanak nem érdekel, a másiknak hogy esik az, ha erősebben ismét elmondom neki, hogy bunkón viselkedik.

A "de hát én nem akarlak megbántani/csak jót akarok neked" jellegű válaszokra pedig nyugodtan közöld, hogy ez akkor lenne igaz, ha békén hagyna ezzel.

2022. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%
Egyszer kellene egy nagyon durvát visszaszólni, és akkor lehet abbahagynák. De egyébként nem süllyednék le az ő szintjükre, valószínűleg csak irigyek. Neked pedig kitartás! Ahelyett hogy idegesíted magad inkább meríts erőt belőle.
2022. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
18%
Aki lepontozott, az tisztában van vele, hogy 5 kiló hízás vagy fogyás kb lathatatlan?
2022. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
92%

1-es, 5 kiló hízás igenis látható, főleg ha az ember alacsony, vagy alapból nem túl nagydarab. Írta, hogy izmos, ha erre hízik az ember, azért látni. Ha valaki alapból zsíros, akkor kevésbé. Edző vagyok, tudom, miről beszélek.

Egyébként meg teljesen lényegtelen, hogy mennyire látszik, mert senkinek nincsen köze hozzá. Az külön vicces, hogy a túlsúlyos családtagok szólnak be neki. Én visszaszólnék nekik, igenis vegyék észre magukat! A testképzavar és az étkezési zavar melegágya ez a szitu. Nagyon sajnállak, Kérdező, kitartást kívánok és kevesebb találkozást a mérgező családdal!

2022. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
97%
Az arcon ennél kevesebb változás is látható.
2022. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
2%
Ugyan dehogy látszik.
2022. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
95%

Én elmondanám nekik, hogy rosszul esik, hogy azok után, amik történtek az elmúlt időszakban, nekik ez a legfontosabb, hogy 5 kg plusz lett rajtam. Ami ha látszik is, akkor sem sok, nem 5 kilótól lesz valaki elhízott.

Elég sekélyesek, ha nekik most pont ez a legfontosabb, hogy ezt kiemeljék, közöljék veled.

Nem kell beszólni, visszaszólni, csak egyszerűen közölni, hogy észrevegyék, hogy mennyire érzéketlen és nem normális a viselkedésük az adott helyzetben.

2022. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
13%
Inkább az a gáz, hogy edző létedre (még ha nem is ezzel foglalkozol) szorongsz a kajákon.
2022. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!