Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sportos alakomra híztam pár...

A sportos alakomra híztam pár kilót, így is jó alakom van, de a család nem száll le rólam. Visszaszóljak nekik vagy hagyjam rájuk?

Figyelt kérdés

Sportolok, edző is vagyok (bár nem ebből élek), de értek a táplálkozás részéhez is, szóval tudok tudatosan hízni, fogyni stb.


Nagyon rossz időszak van a hátam mögött, komoly műtét, betegségek, szexuális zaklatás, munkahelyváltás, költözés, ezekről mind tudnak a szüleim. Nem tudtam eljárni úgy edzeni, mint előtte és a kaját sem számoltam, ezért híztam kb. 5 kilót, de így is homokóra alakom van, tiszta izom vagyok stb.

Mégis folyamatos megjegyzéseket kapok, hogy mekkora a seggem, rám jönnek-e még a ruháim, apósom kérdezgeti, mennyit híztam pontosan (miközben akkora hasa van, mint az állat), mamám mondja, hogy kikerekedett az arcom, miközben 90 kiló a 150 cm-éhez stb. A saját anyám is hajtja, hogy ilyen fiatalon nem szabad elhízni, mert mi lesz később stb.

Megmondom őszintén, én is látom, hogy híztam, 5 kilóról van szó, majd lemegy. Nem ez volt a prioritás, most rendeződik az életem, most tudok ezzel foglalkozni. De nagyon fájnak ezek a megjegyzések, és annak ellenére, hogy eddig nem zavart a plusz 5 kiló, az utolsó látogatásom óta napi kb. 50-szer eszembe jut a súlyom, elkezdtem szorongani az ételeken stb.


Kérdés, hogy hagyjam rájuk, úgyis lemegy az az 5 kiló és majd abbahagyják, vagy szóljak vissza nekik? Én mondtam mindenkinek, hogy nem kérek kommentet a testemre, se negatívat, se pozitívat, meg hogy beszéljünk inkább az ő testükről, de nem kapcsoltak. Ezután radikális, inkább bunkó beszólás következne. Mit gondoltok, hogy érdemes kezelni az ilyet?



2022. jún. 20. 11:40
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
71%
Tegyél ugy mintha meg sem hallanád.Ma már mindenki jogot érez arra,hogy mindenkinek beszóljanak.Olyanok,akiknek önmagukkal van bajuk, sajnos frusztrált emberek.Ne akard,hogy belõled is egy frusztrált egyént faragjanak.Kitartás és sok sikert!Egyébként 5kg.nem a világ vége.
2022. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

10, tudom, hihetetlen, de edző létemre sem vagyok robot, nekem is vannak érzéseim.

Egyébként meg elárulom, az edzők között rengeteg testképzavaros van, főleg azok közül, akik testépítéssel foglalkoznak.


Aki meg itt bizonygatja, hogy 5 kiló nem látszik, ő a másik szakértő, akivel ma dolgunk van. :D

2022. jún. 20. 12:08
 13/43 anonim ***** válasza:
97%
Én is sokáig tűrtem ezeket, sosem voltam vékony, de teljesen normális kategória voltam, mindig jöttek a megjegyzések, persze a kifejezetten elhízottaktól. Terhesség után aztán nem tűrtem tovább. Egy “kedves” férfi rokon szólt be, hogy jól elengedtem magam (ekkor kb 38-as méretem volt) én meg mondtam, hogy én szültem és neked mi a kifogásod? Persze én voltam a bunkó, mert ő csak viccelt. Hát mondom én is. A lényeg azóta kussol mindenki. Persze, az már nem tetszik senkinek ha nem tudja földbe döngölni a másikat🤷‍♀️
2022. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
97%

Egyébként annyira nem értem. A család pont azért család, mert támogatni kellene egymást, nem pedig megalázni.

Engem is a két nagyszülőm állandóan b*szogat mindennel és utána meg csodálkoznak ha nem keresem a társaságukat.

2022. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

13, nálunk is előadták, hogy ők ezt nem rosszból mondják, meg amúgy tök jól áll ám.

Az külön vicces, hogy amikor versenyeztem és szálkásítottam, akkor az volt a bajuk. Halálra b.szogattak a diétám miatt, családi kajálásokon ott tettek keresztbe, ahol tudtak, nem vettek figyelembe semmit. Most, hogy 5 kg plusz van rajtam, most meg ez a baj. Úgy érzem, ha visszafogynék, akkor is találnának valamit.

2022. jún. 20. 12:18
 16/43 anonim ***** válasza:
3%
Tehát csupa olyan dolog, ami miatt normális ember fogy, nálad hízást okoz. Gondolom, betegen meg a kórházban is csak ettél... Vagy mégse.
2022. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
16, ezt nem is tudom értelmezni. A kalóriadeficit okoz fogyást, nem a betegségek, meg a műtét vagy a zaklatás.
2022. jún. 20. 12:26
 18/43 anonim ***** válasza:
89%
16. Gondolom a stressz evésről még életedben nem hallottál…
2022. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
2%
18, de, csak nem betegen.
2022. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
19, ha a betegség automatikusan fogyással járna, Magyarország 70%+ nem lenne túlsúlyos.
2022. jún. 20. 12:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!