Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sportos alakomra híztam pár...

A sportos alakomra híztam pár kilót, így is jó alakom van, de a család nem száll le rólam. Visszaszóljak nekik vagy hagyjam rájuk?

Figyelt kérdés

Sportolok, edző is vagyok (bár nem ebből élek), de értek a táplálkozás részéhez is, szóval tudok tudatosan hízni, fogyni stb.


Nagyon rossz időszak van a hátam mögött, komoly műtét, betegségek, szexuális zaklatás, munkahelyváltás, költözés, ezekről mind tudnak a szüleim. Nem tudtam eljárni úgy edzeni, mint előtte és a kaját sem számoltam, ezért híztam kb. 5 kilót, de így is homokóra alakom van, tiszta izom vagyok stb.

Mégis folyamatos megjegyzéseket kapok, hogy mekkora a seggem, rám jönnek-e még a ruháim, apósom kérdezgeti, mennyit híztam pontosan (miközben akkora hasa van, mint az állat), mamám mondja, hogy kikerekedett az arcom, miközben 90 kiló a 150 cm-éhez stb. A saját anyám is hajtja, hogy ilyen fiatalon nem szabad elhízni, mert mi lesz később stb.

Megmondom őszintén, én is látom, hogy híztam, 5 kilóról van szó, majd lemegy. Nem ez volt a prioritás, most rendeződik az életem, most tudok ezzel foglalkozni. De nagyon fájnak ezek a megjegyzések, és annak ellenére, hogy eddig nem zavart a plusz 5 kiló, az utolsó látogatásom óta napi kb. 50-szer eszembe jut a súlyom, elkezdtem szorongani az ételeken stb.


Kérdés, hogy hagyjam rájuk, úgyis lemegy az az 5 kiló és majd abbahagyják, vagy szóljak vissza nekik? Én mondtam mindenkinek, hogy nem kérek kommentet a testemre, se negatívat, se pozitívat, meg hogy beszéljünk inkább az ő testükről, de nem kapcsoltak. Ezután radikális, inkább bunkó beszólás következne. Mit gondoltok, hogy érdemes kezelni az ilyet?



2022. jún. 20. 11:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
99%
19. De te ott voltál, fogtad a kezét, tudod mi baja volt? Nem is ez a kérdés, teljesen más a téma de már a 20. kommentet írod a semmiről. Oké értjük, te nem tudod elképzelni, képes vagy befogni, vagy továbbra is írod a tárgytalan kommentjeidet?
2022. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
93%
#19 fejezd már be! Nem veszed észre hogy baromságokat beszélsz?
2022. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
99%
Ilyenkor egyébként teljesen átérzem hogy egyes élethelyzetekben qrva nehéz nőnek lenni. Én nagydarab férfiként visszaszólhatok ilyenkor az élcelődőknek, mondjuk hogy a bal farpofámon több izomzat van mint rajtad összesen, vagy hogy mondja ezt az aki csak tükörben látja a p*csét, és az megsértett piszkálódó kínosan nevet majd elcsendesül. Nektek nőknek meg minden sz*rt el kell viselni és nevetni rajta, mert ha szóvá teszed hogy nem esik jól vagy akár visszavágsz rögtön te vagy az ördög, a humortalan banya aki magára vesz mindent és még havibaja is van tuti. Már belegondolni is idegesítő. De én akkor is a visszavágást, szembesítést javaslom.
2022. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
99%
Mondd azt, hogy csak követni akarod a családi mintát.
2022. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
98%
Úgy, hogy nem mész.
2022. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim válasza:
98%

"Nagyon rossz időszak van a hátam mögött, komoly műtét, betegségek, szexuális zaklatás, munkahelyváltás, költözés, ezekről mind tudnak a szüleim. "

És mégis cseszegetnek? Mekkora köcsögség...

2022. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
93%
Én ilyenkor minden további nélkül vissza szoktam szólni a "kinemcarletégedbazzeg" örökzöldet. Hogy van-e belőle sértődés? Engem ugyan nem érdekel. Ha nekem nincs okom visszaszólni, hát neki sincs több joga megjegyzést tenni.
2022. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az elmúlt években sokat változott a súlyom, voltam ennél jó pár kilóval soványabb is, majd lassan feljött nekem is kb 5 kiló, leginkább lelki okok miatt, nehéz időszakok alatt. Nekem volt/van is étkezési zavarom, bulimiás voltamt öbb éve, erről a családom nem tud, de még a mai napig bennem van sajnos a hajlam, hogy visszatérjen. Mindig az én alakommal van elfoglalva mindenki, imádják kommentálni, hogy milyen jól nézel ki, végre vastagabbak a lábaid stb. Ezek pedig csak mind ártanak, én mindig reagálok ezekre. Szóval az erre érzékenyebbeknél ez simán vezethet evészavarhoz, ezért szerintem semmiképp ne hagyd ezt annyiban, legközelebb szólj vissza erőteljesen nekik, az a fontos, hogy te ne szorongj emiatt és megnyugodj.
2022. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell foglalkozni velük.
2022. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
98%
Én közölném velük, hogy tőlük örököltem a hízásra való hajlamot. De még mindig jobban nézek ki mint ők. Amúgy a saját kövérségük miatti frusztrációjukat élik ki rajtad.
2022. jún. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!