Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez lenne a példamutatás?

Ez lenne a példamutatás?

Figyelt kérdés

Három testvérem van, vagyis hatan élünk egy házban. A családom rendkívül alacsony színvonalat képvisel, egymásnak tesznek keresztbe, hazudnak egymásnak, kibeszélik a másikat, elnyomják a legkisebb testvéremet, stb. Sokszor hallottam, hogy mutassak példát. Milyen példát? Évek óta a példát mutatom, hogy normálisan kéne bánni mindenkivel, mielőtt beszélnek, gondolkozzanak, tisztelni kéne a másikat... de le sem szarják.

Hallottam egy pszichológustól, hogyha egy ember változik a családban, akkor a többi is fog változni. Tényleg? Hát nem. Annyi változott, hogy engem kinéztek a családból. Mit tegyek?



2022. jún. 25. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj onnan, amint tudsz.
2022. jún. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Annyi változott, hogy engem kinéztek a családból"


Bizony, a jó értelemben vett feketebárányokat is kiveti magából a család.

Engem akkor löktek ki, amikor megtanultam végre a határaimat felállítani. (Terápia) Rögtön én lettem a főmocsok. Sokáig bántott, ma már nem.

Ja de.

2022. jún. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha te fejlődsz, akkor aki hazugsággal, játszmákkal "oldja meg" lelki problémáit, ellen fog állni a változásnak és nem fogod tudni őket megváltoztatni.

Menj és vissza se nézz...

2022. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy egy ilyen környezetben ha valaki elkezd pszichoterápiára járni, az lesz a szaros seggű. Mondom saját tapasztalatból. A legkisebb tesó mennyi idős?
2022. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

„Hallottam egy pszichológustól, hogyha egy ember változik a családban, akkor a többi is fog változni.”


Az életközösségek nagy része úgy működik, mint egy kosár alma; ha az egyik elkezd rohadni, akkor a többi is rohadásnak indul. Ez főként a kevésbé iskolázott rétegekre igaz. Például tegyél be egy deviánst egy jó osztályba, nem a deviánsból lesz a jó gyerek.

2022. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ez lenne a példamutatás?"


Nem tudsz nekik példát mutatni, mert - ahogy előttem is írták már - megpróbálnak visszarántani inkább.

Részben igaz csak, hogy ha az egyik ember változik, akkor más is változik a családban - az változik, aki belátja a változás szükségességét. Ha senki se látja be, senki se változik, sőt mivel mindenki a negatív példát erősíti, ezért meg pláne nem.

Nem szabad foglalkozni velük.

2022. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az iylen helyzetbl menekülni kell.
2022. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgod megváltoztatni őket. Egyedül sajá magadat tudod.
2022. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#4 - 13 éves... :(
2022. jún. 25. 17:28
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Valahogy nem tudod onnan kimenekíteni?

Ha anyagilag megtehetném, kötnék vele egy alkut: ha belemegy abba, hogy normálisan tanul, kitűz maga elé egy célt, vállalom a gyámságot felette. De ha ellinkeskedi, mehet vissza.

2022. jún. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!