Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Számodra példakép egyik vagy...

Számodra példakép egyik vagy mindkét szülőd (nevelőszülőd)?

Figyelt kérdés
Indoklással érthetőbbé teheted mások számára a döntésed.

2021. márc. 1. 22:18
A kérdező szavazást indított:
Az apám.
Az anyám.
Mindkét szülőm.
Egyik szülőm sem.
105 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Példaképemnek sajnos egyikőjüket sem mondhatom de ennek ellenére nagyon szeretem őket.
2021. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen értelemben példakép? Sok mindent másképp csinálnék, de szülőként igen, példaképek. Ha csak fele ilyen jó apa tudok majd lenni, már büszke leszek magamra.
2021. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire példaképek, mert becsületes, őszinte, kulturált, jó emberek. Hármónkat felneveltek ahogy tőlük telt, átadták amit tudtak, de szülőként sokmindent másként csinálnék ha gyerekem volna.
2021. márc. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A logikus gonolkodásukat igen, mindennél nagyobbra tartom. Szülőként azonban nem példaképek.
2021. márc. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%
Szülőnek egész jók(bár én sok mindent másképp csinálnék/csináltam volna ), de azért remélem az életben többre viszem náluk.
2021. márc. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Igen példák arra, hogy milyen ne legyek
2021. márc. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem példaképek számomra, szeretem/szerettem őket, de nem azok.

Anyám miután felborította a családot, öngyilkos lett. Apám egész életében a lop-csal-hazudik mottó működik (lopás nélkül). Összejött egy nővel és hatalmasnagy papucs lett, nem veszi észre, hogy anyagilag lenyúzzák a bőrét is a nője meg annak a lánya. Én külföldre költöztem, a nővérem szintén. Hazalátogatunk, beszélünk telefonon, szeretem is őt, mint apám, nincs rossz viszonyunk, de nem példakép.

24/N

2021. márc. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Egyik sem az.Pedig Édesanyámat szeretem is,apámat viszont rühellem.Pedig mind a kettőjüktől örököltem a tulajdonságaikat,a jót és a rosszat egyaránt.A jókat meg is tartottam,a rosszakat pedig az elmúlt évek folyamán szépen apránként kiselejteztem magamból.Na persze azért még nem tartok a végén.És nagyon rossz látni azt amikor beszélgetek egyikőjük-másikójukkal,hogy ezeket a rossz tulajdonságaikat ők évek óta hordozzák még mindig.De nem az a legnagyobb baj ezzel,hogy nem akarnak ezeken változtatni,hanem az hogy észre se veszik saját magukat,így sajnos már nekik természetes lett,és még el is hiszik magukról hogy ahogy viselkednek az jó.
2021. márc. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Számomra egyikük sem példakép.

Anyám vert engem, apám meg csak nézte.

2021. márc. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 1916 és 1927es születésű szüleim vannak. (Apa nem él.)


Ezt a korosztályt nagyon jól nevelték. Apám mindenben segítő dolgos, szenvedélymentes volt.

Anyám a család összetartásban volt nagy és semmilyen mérgezésben nem vett részt, hagyta hogy szabadon bármit cselekedjünk, és a keresztény törvényeket átadta, megtanított arra minket.


Ennyi elég volt.

2021. márc. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!