Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez lenne a példamutatás?

Ez lenne a példamutatás?

Figyelt kérdés

Három testvérem van, vagyis hatan élünk egy házban. A családom rendkívül alacsony színvonalat képvisel, egymásnak tesznek keresztbe, hazudnak egymásnak, kibeszélik a másikat, elnyomják a legkisebb testvéremet, stb. Sokszor hallottam, hogy mutassak példát. Milyen példát? Évek óta a példát mutatom, hogy normálisan kéne bánni mindenkivel, mielőtt beszélnek, gondolkozzanak, tisztelni kéne a másikat... de le sem szarják.

Hallottam egy pszichológustól, hogyha egy ember változik a családban, akkor a többi is fog változni. Tényleg? Hát nem. Annyi változott, hogy engem kinéztek a családból. Mit tegyek?



2022. jún. 25. 10:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám kimenekíteni? Ha jól tudom, 16 éves koráig nem lehet ilyet csinálni, utána a saját döntése. De lehet hülyeséget mondok.
2022. jún. 26. 10:37
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus baromságot mond. Aki nem akar, nem is fog változni, váltztatn!
2022. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 1Léna ***** válasza:
100%

Most azt tudod megtanulni, hogyan nem fogsz élni.

Ha meg tudsz közöttük maradni úgy, hogy nem hagyod lehúzni magad arra a szintre amit nem tartasz követhetőnek, akkor képes leszel egy másfajta életvitelre. Számukra ott lehet a te példád követése, de erre nem lehet erőszakolni senkit.

Rossz látni, ha a hozzátartozóinkat nem tudjuk a helyes/jobb útra vezetni. Mindenki a saját döntései következményeit fogja megélni. Hozz felelősségteljes döntéseket, melyben a szívednek és a lelkiismeretednek békessége van!

2022. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!