Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az apámnak ha én...

Miért baj az apámnak ha én boldog vagyok? Kárörvendő? Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Amikor igazán boldog vagyok, akkor talál valamit amivel belém tud kötni és legszívesebben felrúgnám. Persze képletesen.


Valahogy fáj neki, ha a környezetében valaki boldog, pl.: mert meglett a vizsgája, vagy mert vagy nincs semmi problémája, időre befizet mindent és nincs adóssága... Ilyenkor már megfigyeltem, hogy egy mondattal úgy ki tud borítani és másokat is, hogy legszívesebben fellökném, és azt üvölteném az "arcába", hogy nem tehetek róla, hogy Te nem tudod élvezni az életet, de az enyémet már hadd élvezzem, ahogy akarom.


Persze ezt a helyzetet nem tudom megfelelően kezelni, mert ilyenkor mindig azt mondja, hogy jaj, hát nem úgy gondolta, meg megpróbálja viccel elütni, de tudjátok... a kiejtett szavakat nem lehet visszaszívni... kimondta... mentegetőzik... és a lelkem mélyén tudom, hogy neki ki kell mondania, mert nem tudja megállni... sőt még gondolnia sem lenne rá szabad...

Ilyenkor az van, hogy egy időre magára / magukra hagyom, hátha észhez tér/nek, de ebből mindig azt hozza ki, hogy jaj de érzékeny vagyok... közben látom az arcán, hogy hogy "örül" magának, ha sikerül elérnie, hogy ne örüljek, vagy ha a másikba bele tud rúgni, vagy ha valaki megbukik a vizsgán, vagy van egyéb problémája: ilyenkor mindig azt mondja nagy örömmel az arcán, hogy "ilyen az élet". És örül... komolyan...


Amúgy is normális, ha a szülő nem tud örülni ha a saját gyereke sikeres, vagy mert egyszerűen boldog?


Tudnátok tanácsod adni, mit csináljak ezekben a helyzetekben?


2010. szept. 20. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik annak örülnek, ha körülöttük mindenki szenved. Ekkor nekiállhatnak okoskodni és pletykálni.

Olyan emberek, akiknek az életben sok csalódásuk volt, és megkeseredtek.

Borzalmas, volt egy ilyen párom(sajnos), aki annak örült, ha mást baj ért, és rendszeresen belekötött mások legboldogabb pillanataiba is. Például nézegette a wiwen az ismerősei újszülött babás képeit, és azt taglalta, milyen ronda a gyerek, meg a szülei, és hasonló kedvességeket. Ha meglátott az utcán egy kézen fogva sétáló párt, akkor azokat is elkezdte pocskondiázni.

Az ilyen emberrel nem lehet semmit kezdeni, egyszerűen ezt élvezi. Én is rövid úton megszabadultam az illető leányzótól, te ezt nyilván nem teheted.

Engedd el a füled mellett a megjegyzéseket. Ne feledd, csak az elért eredmények és a boldogság számít, az irigy megjegyzések(mert ez irigység) nem.

2010. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezeket a sorokat akár én is írhattam volna. Azzal a különbséggel, hogy ha nekem nem sikerül valami, arra az a válasz, hogy "Tudtam!!! Én tudtam előre, hogy ez neked nem fog sikerülni, csak nem mondtam, mert úgyis csak megsértődtél volna"... Az a baj, hogy alapjában véve végtelenül önző, kárörvendő természet. Csak az, és úgy jó neki, ahogy ő elgondolja (vagy még az sem)! az emberek alaptermészetén pedig változtatni nem lehet. Én már immunissá tettem magam erre a dologra. Régebben engem is nagyon dühített, próbáltam különböző módszerekkel változtatni rajta, ill. alkalmazkodni hozzá, mindhiába. Mára elfogadtam, hogy ő ilyen, és az ilyen "kedves" megjegyzéseit egyszerűen elengedem a fülem mellett, nem reagálok rá. Azoknak a véleményét hallgatom meg, akik nem így állnak az egész élethez, mint ő...
2010. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
sok ilyen ember van,egy része unatkozik, a másik viszont irigy.
2010. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Apám kedvenc jelmondata: "Te ezt úgysem tudod megcsinálni"

De előtte gyerekkoromtól kezdve én és a bátyám azt kaptuk, hogy úgyis a híd alatt fogjuk végezni. Ha jó jegyeket szereztünk, semmi dicséretet nem kaptunk, ha segítettünk valamiben, akkor ez is rossz volt, az is rossz volt, míg végül már akkor is lebas.zást kaptunk, ha önként felajánlottuk, hogy segítünk valamiben.

Naná, hogy elment a kedvünk az egésztől, ekkor meg megkaptuk, hogy semmirekellők vagyunk, akik csak láblógatnak egész nap.

Voltaképpen az életem sikeres szakasza onnantól kezdődött, hogy elszabadultam otthonról, és rájöttem: Nem vagyok az a vesztes, tehetségtelen senki, akinek az apám próbált beállítani.

2010. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is ismerek ilyet! A férjem apjának a felesége pont ilyen! És kitalál dolgokat, hogy bemocskolja a családomat. Undorító! Mindezt azért mert rettentö irigy arra, hogy mi nagyon szeretjük egymást a férjemmel, van egy picilányunk, és nekem nem kell dolgoznom, megélünk a férjem fizetéséböl. Ez nagyon fáj neki! Mert az ö felnött gyerekei sz@rnak rá, szinte minden az ö nyakába szakad, el is árverezték a lakásukat... hát mi erröl nem tehetünk, hogy ö rosszul választott...


Hát szerintem semmit nem tehetsz, hagyd figyelmen kívül a véleményét. Ha te boldog vagy, ne hagyd, hogy bárki tönkretegye ezt az örömöt!:) Az elején én is idegeskedtem, mekkora egy r*hadék, aztán rájöttem, hogy nem ér annyit, hogy miatta rossz kedvem legyen. Te is fogd fel így és máris nem lesz olyan rossz érzés! Fel a fejjel!:)

22/L

2010. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hátha te is megtanulhatnál diplomatikusan odaszúrni.
2010. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

13:53 hát ezt a kommentet most muszáj megköszönnöm:) dettó ugyan ez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy egyke vagyok. és most van az utolsó évem vissza a suliból. Én megosztva kapom az ívet, anyámtól a "te ezt nem tudod megcsinálni, menjél innen mert csak hátráltatsz és mindent elrontasz" persze ezután meg azért vagyok lecseszve, hogy nem segítek semmit. Apám az ügyeletes "te segg hülye vagy kislányom, semmire nem fogod vinni" szlogen reklámozásáért felel kb 0-24 amibe anya is beszokott segíteni:) ezzel csak az a baj, hogy hiába próbálom tartani magam, lassan teljesen belémivódik, hogy tényleg buta és béna vagyok. de most kicsit megnyugodtam, ha elkerülök lehet nekem is jobb lesz:)


amúgy kérdező, nekem a nagyszüleim ilyenek sajnos..:) sok esély nincs rá, hogy megváltoznak:) valahogy megpróbáljuk nem figyelembe venni, ennél okosabbat úgyse tud az ember csinálni:)

18/l

2010. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!