Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet normalizálni egy...

Hogyan lehet normalizálni egy ilyen helyzetet? Mit tehetek én?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, 36 éves, két gyerekes anyuka. Fiatalon volt egy szerelme, akivel szakítottak, majd utána összejött a későbbi férjével, akitől alig 3 hónap együttjárás után, 20 évesen teherbe esett a fiukkal. 2 évvel később született egy kislányuk is, és 10 évig éltek szépen együtt. A sógorom nagyon rendes ember, mindene a családja volt. A sógorom szüleinek a házában alakították ki maguknak a felső szintet (3 szoba) és ott éltek.

Aztán a nővérem egyre többet hivatkozott arra, hogy bulizni megy a barátnőivel. A sógorom vigyázott a gyerekekre, hogy ő mehessen, de valójában nem a barátnőivel volt, hanem a régi szerelmével, aki idő közben elvált, és ők megint összejöttek. Persze kiborult a bili, nagyon csúnya válás volt, a gyerekeket pszichiáterhez kell még mindig hordani.

A sógorom a történtekhez képest normálisan viselkedett, de azt kijelentette, hogy ha már így tönkretette a nővérem az életét, a gyerekekért perre megy, mert imádja őket. A gyerekek (most lassan 14 a fiú, 12 a lány) imádják az apjukat, és utálják a nővérem új pasiját, aki egy kiélt, elég bunkó rendőr. Ráadásul már a nővérem szült is neki egy gyereket. Most vele vannak a gyerekek, első körben a nővéremnek ítélte őket a bíróság, de a gyerekek az apjukkal akarnak élni. A nővérem új férje sms-ekkel bombázza a volt sógoromat, hogy a gyereket felejtse el, és hogy csak most jön a java, a vagyonmegosztás, és mindenéből ki fogják forgatni.

Ahogy kivehetitek a soraimból, én sem szeretem az új sógort, viszont a régivel jó a viszonyom (bár a szüleim eleinte a nővéremet hibáztatták, most már teljesen mellette állnak, mondván "Nem igaz, hogy a volt sógorom nem bírja elfogadni a helyzetet".), és nem akarom, hogy még jobban tömkremenjen az élete. Szerintetek, mit tehetek ilyen helyzetben én? Meghallgatnak engem a bíróságon egy újabb gyerekelhelyezési perben?


2011. okt. 10. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem tehetsz. Felnőtt emberek, ez az ő harcuk. Max. lelkileg támogathatod a sógort (a régit).
2011. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ellen Te semmit sem tehetsz. És őszintén szólva ne is akarj ebbe belemenni szerintem. Ez az Ő dolguk. Persze gondolom, hogy zavar a dolog, meg bánt esetleg, de próbálj meg kimaradni belőle szerintem.
2011. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lelkileg padlón van... Én már rég nekimentem volna ennek az újnak. A gyerekeket megkaphatja? Ez min múlik?
2011. okt. 10. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Elvileg persze megkaphatja, csak hát ahhoz elég csúnya dolgokat kéne az anyára bizonyítani. Ámbár a gyerekek elég nagyok már, őket is meg fogják kérdezni, egy 14 meg egy 12 éves szava már számíthat ilyenkor.
2011. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tényleg ilyen világban élünk? Egy embert megcsalnak, elhagynak, folyamatosan fenyegetnek (sms-ek), és a gyerekeit is elvehetik? És semmit nem tehet ellene? Remélem, tényleg meghallgatják a srácokat, és számítani fog az ő szavuk is. Az lenne a legrosszabb nekik, ha az egyik (14 éves) mehetne, a másik meg nem.
2011. okt. 10. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen világban élünk. Egy jó ügyvéd kéne a sógorodnak. Másrészt, ha a nővéred életével nem értesz egyet, tanúskodhatsz sógorod mellett. Bár az nagy vesszőfutás lesz, arra számíts. És mivel az új pasi rendőr, ezzel csúnyán vissza is élhet. Minek nekik a 3 gyerek? Elég felelőtlen embereknek tűnnek. És tisztességtelenek. Visszaéltek egy jóhiszemű apa bizalmával, tisztességével. A két gyerek meg szenvedjen az új apuka miatt? Ez nagy csata lesz. És van esélye, hogy a gyerekeket elveszítse. Bár 16 évesen a fiú már dönthet úgy, hogy elköltözik az apjához. Legkésőbb 18 évesen. Láttam már ilyet, amikor a gyerek felnőtt, és imádottapjához ment rögtön. Sajnos nehéz lesz.
2011. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az valószínűtlen, hogy a testvéreket szétválasztanák, ha ők nem akarják.
2011. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!