Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a legtöbb családban valójában csak azért várják el a diplomát a gyerekektől (már ahol elvárják), ill. házasság esetén azt is, hogy nekik is legyenek gyerekeik, hogy versenyezzenek a többi ismerős családdal?

Figyelt kérdés

2022. júl. 5. 09:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#10-es#

Nem azokról szól a kérdés, akik teljesen saját akaratból szereznek diplomát, és/vagy szeretnének gyereket.

2022. júl. 5. 10:59
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

A diplomát inkább... Ezzel azt is akarják bizonygatni kifelé, hogy az ő zseniális genjeiket örökölték...


A gyerekkel inkább az van, hogy elsősorban alapból akarnak unokát... Na aztán amikor megvan, akkor megy a büszkélkedés ezerrel. Mindenkit elárasztanak az uncsi gügyefotokkal és ömlengésekkel.

2022. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Biztos akad ilyen, de nem jellemző.
2022. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van ilyen is, de hogy nem a "legtöbb", az tuti.
2022. júl. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
Régen rossz ha valaki erre is versenyként tekint.
2022. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%
11. Ja nem arról szól, a kérdésedben meg a többségről írsz. Hát a többség nem családi elvárásból szül gyereket és a többség nem családi elvárásból diplomázik.
2022. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Metionin ***** válasza:
92%
Nem mondanám, hogy a legtöbb, de tény, hogy ez elég gyakori. Pl. szülővároskámban az megy, hogy munkahelyen vagy csak random összefutáskor mindenki elkezd dicsekedni a gyerekeivel, unokáival, hogy azok mit értek el stb. és persze próbálják minél jobban felfújni, kontrázni. Érdekes módon a saját életükkel, meg hogy ők mit értek el, sosem dicsekednek. Más faxával a csalánt meg könnyű.
2022. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%
Én a diplomát abszolút nem várom el a gyerekeimtől, sőt, azt sem, hogy bármikor kitűnők legyenek. Nem attól lesznek jó emberek. Nyilván a gyermekvállalás is a párjaikkal közös, saját döntésük lesz, de mivel tudom, mekkora boldogságot okoznak ők nekünk, bízom benne, hogy nekik is lesznek gyermekeik.
2022. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%
Általában a saját életük meghosszabbításaként tekintenek ezek az emberek a gyerekükre. Undorító komplexusks dolog mindenesetre. A diploma még csak csak, de ezt a szülesztést büntetni kéne a zaklatással egy lapon. Az adott pár tudja, hogy akar-e gyereket. Pont. Anyagilag, érzelmileg, stb tisztában vannak magukkal. Ha valaki ennek ellenére nyomja nekik a gyerekdumát, gyakorlatilag felelőtlenségre és gyerekkínzásra bátorítja őket. Ez egyenlő a felbujtással konkrétan.
2022. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem értek egyet az állításoddal.


59 éves apa vagyok. A fiam nem ment egyetemre, hanem érettségi után asztalosnak tanult. Lassan 10 éve dolgozik. Én támogattam anyagilag az asztalosműhely szerszámgépeinek beszerzésében.

A lányom matematika fizika tanári végzettséget szerzett (9 éve diplomázott) és most egy multinál dolgozik SSC-ben.


A két gyerekem között 1,5 év van ezért mindkettőt egyformán támogattam anyagilag. A mi családunkban nem szokás az elvárásoknak való megfelelés se a munka se a gyerekek tekintetében. Magasról teszek a "Mit szól majd a falu/város..." kezdetű mondásokra. A gyerekeim nem versenyeznek senkivel. Szerintem tisztességesen dolgoznak és a saját lábukra álltak. Ha segítségre van szükségük akkor a lehetőségeimnek mérten segítek ha tudok.

2022. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!