Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők házasság után miért...

A nők házasság után miért veszik fel a férjük nevét?

Figyelt kérdés

Régen mindenki "Józsefné" volt,aztán jöttek a "Nagyné Kis Juliskák"..

Most meg az új trend "Nagy-Kis Juliska"


Szerintem rohadt hülyén hangzanak..


Miért nem tartják meg a születési nevüket?


2022. jún. 29. 23:43
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
81%

Szoval ha szerinted hulyen hangzik, akkor ne is csinaljak.


Nos, szerintuk nem hangzik hulyen.


Es most hogy minden problemadat megoldottuk, mehetsz alukalni.

2022. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom. Én 30 éve vagyok házas, és a saját nevemen maradtam, nem változott semmi.
2022. jún. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
83%
Van aki megtartja. Pl. édesanyám sem vette fel apám nevét és én sem a férjemét.
2022. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
89%

Megtarthatod.

Ez szokás, semmi több.

De művészek, orvosok, ügyvédek stb. régen sem nagyon vették fel a férjük nevét.

2022. jún. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vettem fel a férjem nevét mert teljesen értelmetlen a mi esetünkben. Eleve a vezetéknevünk ugyan az mert elég gyakori. A keresztnevét meg nem akartam "né" végződéssel mert ettől nekem alapból égnek áll a hajam ha valakinek a neve "Józsefné" például. Arról nem beszélve hogy a férjem neve Adrián tehát Adriánné ez valami rettenetes lenne.


Ha más lenne a vezetéknevünk akkor azt felvettem volna mint például Kiss-Szabó egyik sem a mi nevünk csak példát írtam. De mivel egyforma a családnevünk és véletlenül sem vagyunk rokonok így szerintem mindegy. Nekem annyiból is jó hogy csomó kellemetlenséget megúszok azzal hogy minden iratomat lecseréljem, és az összes helyen, bank, biztosítóknál szintén változtatni, előfizetéseimnél szintén, járműveim forgalmiján átiratni... áhh bele sem merek gondolni.

2022. jún. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
89%
Mi egymás nevét vettük fel a feleségemmel :) Jó érzés volt ezzel is jelképezni az összetartozást.
2022. jún. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
82%
Én ha egyszer megházasodom,szeretném majd fölvenni a feleségem nevét.
2022. jún. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
27%

A hazassag lenyegeben ket ember egy csaladda valasa, es mivel a ferfi kereste a kenyeret, ezert az o nevet vette fel a no, nem forditva, innen ered a tradicio (persze lehet felhozni azt hogy tobb logika lenne a no nevet felvennie a ferfinak merthogy konnyen bizonyithato hogy kie a gyerek amikor megszuletik, de nyilvan nem ez alapjan alakult ez ki a legtobb helyen).


En nem szeretem a "Nagy Jozsefne" fele hazassagi nevet, mert a no teljesen elveszi a nevet (mar nem Juliska, csak "Jozsefne"), velemenyem szerint az a legmegfelelobb amikor a no siman felveszi a ferje csaladnevet es nem tartja meg a sajatjat, tehat nem "Nagyne Kis Juliska", hanem csak siman "Nagy Juliska". Illetve nem jon be amikor felveszik egymas nevet, "Kis-Nagy Juliska" meg hasonlok, mert ha minden generacio ezt csinalna, iszonyu hosszu neveink lennenek.

2022. jún. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
89%
5-ös, Pusztán a móka kedvéért, a helyedben én befáradtam volna az illetékes helyekre, hogy szeretném felvenni a férjem vezetéknevét a saját vezetéknevem helyett.... :D
2022. jún. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
42%
Miert tartanám meg apam nevét, ha egyszer már a férjem és a közös gyerekeink a legközelebbi családom?
2022. jún. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!