Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadnátok egy ilyen nőt?

Befogadnátok egy ilyen nőt?

Figyelt kérdés

A feleségem nővérének a férje 2020ban motorbalesetet szenvedett és 35 évesen amputálni kellett a bal lábát. Előtte minden szép volt, de a baleset után a sógornőm válni akart vagyonmegosztással. Pucér seggel érkezett a házasságba, mindent a férjének köszönhetett, dolgoznia sem kellett mellette. Végül melléfogott, mert alig kapott valamit és most még tető sincs a feje fölött. A feleségem megsajnálta és azt akarja, hogy fogadjuk be néhány hónapra amíg talpra áll.

Nekem eszem ágában sincs egy ilyen számító szajhát a házamba engedni, főleg nem eltartani. Soha életében nem dolgozott, most sincs munkája, tehát ha ideköltözik az lenne, hogy nekünk kellene eltartani. Ugyanezt mondtam a feleségemnek is, és most én vagyok a rossz, mert nem segítek egy családtagon.



2022. jún. 3. 18:40
1 2 3 4 5
 1/43 Kólauborkával ***** válasza:
95%

Öszintèn: nekem sem hiànyozna valaki a hàzba aki àttúrja a szekrènyeket meg kizabàlja a hütöt amèg nem vagyok otthon….talàn, ha van sufnitok, akkor egy elöre meghatàrozott idöre, mondjuk 1,5 hónapra (2 hèt munka keresès, 1 hónap meló), de a sajàt èletterembe biztos nem, egyszer màr “fogadtam be” egy csajt tènyleg jószívüsègböl, de amikor èszrevettem, hogy lop is….pedig ha nem dolgozik miböl akar èlni? Szerinted èpp fel akarja adni eddigi èletvitelèt?


Melletted vagyok ès sajnàllak egyben, nehèz dolgok ezek, komoly döntèsek.

2022. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
0%

Igen, befogadnám, mert családtag.


A magánéletéhez meg semmi között. A férje meg tudta hogy nem dolgozik mikor elvette,őt nem zavarta téged se zavarjon.

2022. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
98%

2


Attól hogy családtag, nincsenek semmilyen előjogai. Főleg mivel a helyzetét magának köszönheti.


Meg mi az, ne zavarja, hogy egy ingyennélőt kell eltartania, csak azért mert más is megtette? Eszednél vagy te?

2022. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
99%

Szóval a feleséged nővére hozzáment egy gazdag pasashoz, aki lesérült annyira, hogy ne tudja neki biztosítani a fényűző életet továbbra is, ezért elvált tőle, de hoppon maradt, és mivel soha életében nem dolgozott s nem is akar, hozzátok akar menni élősködni.


Soha.

2022. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
9%

#3 "Főleg mivel a helyzetét magának köszönheti"

Mert ugye mindent tudsz a körülményekről.

2022. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
99%

5

Annyit épp elég tudni, hogy soha életében nem dolgozott, és most sincs munkája, pedig a válást ő kezdeményezte. Miből akart megélni, ha befejeződik a válás?

2022. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
33%
Maximum egy hónapig, hogy azalatt találjon magának munkát és lakást is (az mindegy, hogy ideiglenes vagy ott éli le hátralévő életét), de utána adios. Neki a nővére, szóval érthető, miért akarja befogadni, amennyiben szereti, nem csak azért, mert egy anyából pottyantak. De feltételek mellett tenném. Takarítson (nem azt mondom, hogy feltétlen mindent ő csináljon, de igenis vegye ki a részét, és ne csak maga után mosson el egy poharat és tányért). Keressen munkát - ezt tudatosítsa magában, hogy nincs kifogás, ha nincs egy hónap múlva se, nem marad pityergéssel a házban, nincs "családi megértés". Amúgy ha alig kapott valamit, az is több a semminél (persze nem mindegy, hogy pl.: 100 ezer vagy 1 millió, de mindkét esetben lehet vele mit kezdeni), hogy elmondhassa, van mihez nyúlni. Előbbi esetnél pedig nem ez lesz a tartalék pénz, hisz mindent újra kell kezdenie.
2022. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Soha életében nem dolgozott, miből gondolja a feleséged, hogy most majd fog? A legvalószínűbb forgatókönyv, hogy soha nem áll talpra és a hónapokból lassan évek lesznek ti meg eltarthatjátok, mert kitenni kb. lehetetlen lesz. Hogy ez hogy hat majd a ti kapcsolatotokra azt el lehet képzelni. Ha annyira segíteni akartok, akkor fizessétek neki ki egy szoba bérlését kb. 2-3 hónapra, addig találjon munkát és a továbbiakat oldja meg ő. A saját lakásotokba semmiképpen ne engedjétek be.
2022. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 mi a fene ***** válasza:
97%
A leirás alapján én se engedném be. Biztosan oka van, hogy nem kapott semmit. Segitenék neki munkát és albit szerezni, egy havi dijat kifizetném neki, egy heti kajával ellátnám, és kész.. Még mindig jobb, mint beengedni a saját életteretekbe.
2022. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
94%

Kinéztek közösen egy szép kis albérletet, ahol majd lakni szeretne, az első 2 hónapot meg kifizetitek neki. Amit aztán ő persze visszafizet.

De ha nem is, akkor is még viszonylag keveset buktok.

2022. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!