Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire megdöbbentő,...

Tényleg ennyire megdöbbentő, hogy nem a szüleimnek akarok gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim nagyon jól állnak anyagilag, mondhatnám úgy is,hogy gazdagok. Nekem is megadtak mindent. Nászajándékba házat kaptunk a férjemmel, van autónk stb. Egy éves házasok vagyunk, én 27 vagyok, a férjem 28. A gyerekvállalást eddig nem tekintettük napirendi pontnak mert én jelenleg minimálbért keresek, igaz a férjem többet! Már egy jó ideje mindenki kérdezgeti, hogy mikor lesz gyerek. Mondtuk, hogy várnánk még, mert nekem 8 órás munkahelyem kb. fél éve van, előtte csak 6-ra tudtak bejelenteni, és hát a nekem kiesik még ez a kevéske kis fizum is, bajosan jövünk ki egy babával. Erre mindenki elképed,hogy de hát majd segítenek a szüleid. Ilyenkor mindig szépen elmagyarázom, hogy bőven eleget segítettek eddig is, és nem nekik akarok gyereket szülni, hogy ők tartsák el. Eddig is bosszantott, de most kiakadtam. Anyukámmal beszélgettünk, és mondta, hogy az egyik baráti összejövetelen az egyik "barátnője" szabályosan ki volt akadva, hogy miért nem vállalunk gyereket ilyen biztos anyagi háttérrel, meg hogy biztos még bulizni akarunk és azért nem, meg ezek a mai fiatalok stb. Szegény anyu megszólalni sem mert. Hát ezen tényleg felcsesztem magam.

Miért olyan nehéz elképzelni, hogy szeretnék MI mindent megadni a gyereknek, ami tőlünk teli, és nem a nagyszülőktől elvárni. Ettől függetlenül pont most beszéltük meg, hogy tavasz-nyár körül nekilátunk a babának, mert már kibuliztuk magunkat, megtettük, amire kettesben vágytunk, jöhet a gyerek!

Kérdés, hogy más így gondolja, és én látom rosszul? Hogy gazdag szülő lányának rögtön szülni kellene, mert hát ott vannak a szülők? Csak már annyian jöttek ezzel,hogy kezdem azt hinni, az én értékrendemmel van baj!


2010. szept. 21. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem Te látod jól a dolgokat.

Nyilván a Te gyereked lesz, neked/nektek a kell megteremteni a megfelelő környezetet a jövendő gyermekeid számára.

2010. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak nem értem azokat az emberek, akik ezt kimondják, hogy mégis hogy gondolják? Illetve, hogy őket miért nem zavarja, hogy a szülei tartják el még az ő gyerekeit is! Oké, hogy neki mindent megadtak, ha megtehették, meg eltartották, ameddig el kellett, de az unokákat miért kellene?
2010. szept. 21. 18:12
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A Te dolgod/Ti dolgotok, hogy mikor vállaltok gyereket, Anyukádnak meg kellett volna védenie Téged a "jószándékú" ismerőssel szemben, és nem szégyellnie magát. (Hú én az ilyet úgy elküldeném a francba! És megkérdezném, miért nem a saját háza táján söpröget...) Nehogymár más véleménye befolyásoljon!
2010. szept. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Csak magadra támaszkodj, még a férj fizetése sem számít.

Persze, ha kifutsz az időből, akkor kénytelen vagy rossz fizetésre is gyereket vállalni.


Én épp most kecmergek ki végre abból, hogy az anyós és az anyám is felajánlották a segítségüket anyagilag. Hát vissza is éltek vele, mondom még a saját anyám is.

Totál beleszól a nevelésbe, vallásosnak akarja a gyereket nevelni, holott minket sem neveltek annak.

Az anyós pénzzel akar szeretetet vásárolni.

Csőd az egész helyzet. De talán most már tényleg vége lesz lassan, és új életet lehet kezdeni.

Nagyon rossz érzés, ha nem te veszed meg a gyerekednek a ruháit és a játékait saját kezűleg, ha nem tudod kiválasztani őket. Nem is gondoltam volna soha, hogy az önértékelésem ennyire sérül ettől.

2010. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Ne hallgassatok a "jóakarókra", akkor jöjjön a baba, amikor anyagilag és lelkileg is úgy érzitek, hogy készen vagytok rá.

Én úgy vagyok vele, hogy a leendő gyerekemmel kapcsolatban ha a szüleim csak annyit segítenek, hogy vigyáznak rá, ha beteg, hogy ne essek ki a munkából, akkor máris többet kapok ezáltal, mint a szüleim, mert nekik senki nem segített ebben, és anyut le is fokozták anno a munkahelyén a hiányzások miatt, amikor öcsémmel kicsiként betegek voltunk.

2010. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

A leírtak szerint a kérdésedet egyetlen egy dolog motiválta, mégpedig, idézlek:

""barátnője" szabályosan ki volt akadva, hogy miért nem vállalunk gyereket ilyen biztos anyagi háttérrel, meg hogy biztos még bulizni akarunk és azért nem, meg ezek a mai fiatalok stb. Szegény anyu megszólalni sem mert."

Akkor, mi a probléma. Egy barátnő egy véleménye miért kelt benned ekkora izgalmat. Főleg, hogy te ilyen normálisan kezeled ezt a kérdést...

2010. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

A lefokozás szuper lehetett tényleg.


Az a lényeg, hogyha nem akarja senki ellened nevelni a gyereket, akkor jó a nagyszülői segítség. 2 gyerek mellett pl. már biztos, hogy kell segítség, különben még dolgozni sem tudsz visszamenni.

A férfiak mind maguk akarnak sok pénzt keresni, a nők meg tovább élnek mint ők, kevesebb jövedelemmel. Hol itt az igazság?

2010. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek! Nem azért idegesített fel, mert anyu barátnője annyire közel állna hozzám, hanem mert már 100-szor megkérdezték ezt, és most szakadt el a cérna!

Egyébként én nem azt mondtam, hogy nem kell a nagyszülői segítség, de nem feltétlenül anyagiakban, ill. ha még abban is, akkor sem annyira, hogy ők tartsák el.

2010. szept. 21. 19:31
 9/14 anonim ***** válasza:

Az a lenyeg, hogy akkor vallaljatok, amikor ti ketten szeretnetek, nem, amikor mas. Sajnos vannak ilyen emberek es szerintem azert kerdeznek ilyeneket, mert nincs jobb dolguk, mint pletykat gyartani es masba biztos nem tudnak ratok rosszat mondani, igy valamibe probalnak belekotni. En 22 evesen szultem tervezetten, arra meg azt mondtak, hogy tul fiatal vagyok (anyagi hatter megvolt, hazasok voltunk, egyetem befejezve, a ferjem idosebb, szoval o is mar akarta). Mindenkire mondanak valamit, hidd el, hogyha valaki fiatalon szul akar tervezetten is, azert szekaljak, ha meg 30 felett, akkor azert. Ha meg nem akar szulni, hu azoknak a helyeben nem lennek, mert nekik egy eletre szenvedniuk kell a keretlen kerdesektol, hogy "mieeert nem?" "mikor lesz mar?".


A gyerekvallalas mindenkinek a maganugye es senkinek sincs joga rosszalo megjegyzest tenni, foleg ha nem is csaladtag. Ti meg nem is vagytok idosek, mikor en szultem, en voltam a legfiatalabb es az utanam legfiatalabb 28 eves volt es inkabb engem neztek ki, mint a 30 eves elso gyerekest. Szoval az embereknek semmi sem jo. Ezert magatoknak kell megfelelni, nem pedig masnak. Mindenki elete mas, masok a celok es a tervek. Nagyon beszukult, aki ezt nem latja. Egyebkent sogornom 29 eves, tesom meg 31 es nincs meg gyerekuk, pedig anyagilag megtehetnek...manapsag mashogy mennek a dolgok es mindenkinek a sajat dontese, hogy mikor szul. De hidd el, nem vagy egyedul, mindenkit szekalnak. Ha van gyereke, azert, ha nincs, azert. Ha hazas, azert, ha nem, azert...ezert nem masnak kell megfelelni. Mindig lesz olyan, aki belekot mindenbe. Foleg, mikor anya leszel, majd lehet, hogy lesznek, akik okoskodnak es te nem ertesz egyet veluk. Akkor se hallgass rajuk. Mindenki mas, mindenkinek mas a jo es ha te boldog vagy meg a csaladod is, akkor mas nem szamit.

2010. szept. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Neked is köszi! Hú látom jó későn írtál, talán nem alszik a gyermek?:)

Tudod nem is az érdekel, hogy mások szerint mikor kellene, hogy szüljek,hanem hogy emberek tényleg nem képesek feldolgozni, hogy van egy határ a szülői segítségben is. Még ha meg is tehetik! De mindegy, mi a férjemmel tudjuk mit akarunk. Szegénynek pedig még rosszabb mint nekem. Ő már így is nehezen dolgozta fel az "ajándékokat" amiket kaptunk, most pedig mondta, hogy szégyelli, hogy ő nem tudna minket a babával teljes mértékig eltartani. Majd megszakadt a szívem! Mondtam, hogy eszébe ne jusson minket eltartani, ha megtehetné sem engedném. Nekem elég, hogy szeret, és ő a világ legjobb férje! Csak hát ugye a férfiúi büszkeség!

2010. szept. 22. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!