Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám 62 éves.1988 óta nem...

Apám 62 éves.1988 óta nem dolgozik, hajléktalan. Jogosult-e nyugdíjra?

Figyelt kérdés
Most kaptam a hírt, hogy agyvérzést kapott, cselekvőképtelen. A gyámügy keresett meg a gondnokság alá helyezés ügyében. Köteles vagyok a gondnoka lenni? Ha igen, mi van ha beteszem egy elfekvőbe, fizetni kell érte?
2010. szept. 21. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Sztem a kérdező már tett fel ehhez hasonló kérdést,csak akkor még nem tudta,hogy az Ő gondja lesz a "kedves" apuka.Ha jól emlékszem jót soha nem tett neki,szinte nem is ismeri.Ennek tükrében csak a jóindulatán és emberségén múlik,hogy segít-e!Szóval ne szóljuk le!

Különben nem vagy köteles,kedves kérdező!

2010. szept. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
már egyszer kérdeztél erről
2010. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%

Igen,az elsővel értek egyet.

Az én apám egy lezüllött alkoholista,de nem tenném meg vele.SOHA!!Ha pelenkáznom kell,is vállalom,pedig egy forint hasznom nem volt soha belőle.

2010. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
61%
Nem jar neki semmi,ne remenykedj... inkabb ne vallald el a gyamsagot, majd rendelnek ki neki hivatalbol.
2010. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagy köteles a gondnoka lenni, a Gyámhivatal majd rendel ki hivatásos gondnokot a számára, aki majd jövedelmet intéz neki, és elhelyezi egy olyan tartós bentlakást nyújtó intézményben, ahol gondozni tudják.

Ha teljes összegű nyugdíjra nem is, de valamilyen nyugdíjszerű ellátásra jogosult lesz (talán időskorúak járadéka), de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

Mindenképpen az illetékes nyugdíjfolyósító szervhez fogják beadni a kérelmet, és ott megállapítják, hogy mennyi munkaviszonyban eltöltött éve van. Ez alapján állapítják meg az ellátást.

Ilyen nincs, hogy "elfekvő" (vagyis hivatalosan). Abban az intézményben, ahová majd a gondnoka elhelyezi, meg fognak állapítani neki egy személyi térítési díjat a jövedelme alapján. Neked nem kell fizetned semmit, ha nem akarsz. Nyilván egyedül te tudod, hogy mennyivel "tartozol" apukádnak, ő gondoskodott-e rólad gyerekkorodban - ez kettőtökre tartozik.

2010. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sajnos hasonló szituációt éltem meg Én is, apukám hajlégtalan lett és rákos.

Igazság szerint, mivel nem tudja ellátni magát fel kellene vennie egy kórháznak, majd onnan önkormányzati idősek otthonába. Szociális munkással, munkásokkal vedd fel a kapcsolatot, Ők a leg normálisabbak és leg segítőkészebbek, rajtuk kívül gyökerek vannak, ez tapasztalat.

Nyugdíjra való jogosultsága van, azon idő alapján számolják ki, amennyi ideig dolgozott. Hosszú a folyamat és idegtépő.

2010. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Tudomásom szerint öregségi nyugdíj jár még neki (az ő korosztályának) ami kb 20-25 ezer ft..


De ha ennyire útban van, ne vállald el...


Vagy fordulj a máltai szeretetszolgálathoz, vagy a baptistákhoz stb

2010. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Ha van legalább 20 év munkaviszonya( összesen)akkor jogosult nyugdíjra. A gondnoka nem vagy köteles lenni.
2010. szept. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ha nem jogosult nyugdíjra kérhetsz neki időskorúak járadékát.
2010. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

A gondnokságot nem vagy köteles vállalni.


Nyugdíjügyben a lakhely szerint illetékes Regionális Nyugdíjbiztosítási Igazgatósághoz (vagy annak kirendeltségéhez)lehet fordulni. Ha nyugdíjat nem is, vmi járadékot kaphat, ha cselekvőképtelen, feltételezem, rokkant is lett egyúttal. Bár emlékeim szerint 88-tól számítják az átlagkeresetet a nyugdíjhoz, nem tudom, így mennyire számíthatna.

Nyugdíjfolyósító Igazgatóságból egy van, országos hatáskörű szerv - a nyugdíjak folyósításával foglalkozik, tehát ne oda forduljatok.

2010. szept. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!