Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém hajléktalan, mit tegyek?

Az öcsém hajléktalan, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyai ágról van egy fiútestvérem, de anyánk egyikünket sem nevelt, engem rokonok vettek magukhoz, ezt a későbbi kapcsolatából származó fiút pedig intézetbe adta. Soha nem találkoztam a sráccal, de a nevét tudom, és a napokban egy véletlen folytán megtudtam, hogy hajléktalan. Tanácstalan vagyok, nem tudom, mit tegyek. Nem ismerem, de mégis furdal a lelkiismeret, hogy a testvérem ilyen helyzetben van. Én szerencsére viszonylag jó körülmények között élek, de annyira azért mégsem, hogy őt is támogassam. A dilemmát fokozza az is, hogy a férjemnek meg sem merem említeni, mert biztosan nem lelkesedne az ötletért, hogy ezt a "terhet" a nyakunkba vegyük, nekünk is nagyon nehéz volt egyről a kettőre jutni.

Megkeressem, vagy ne? Ti mit tennétek a helyemben?


2010. júl. 10. 00:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
54%
Ha soha nem volt köztetek kontakt,akkor ezért ne furdaljon a lelkiismeret.Nem a te hibád hogy hajléktalan lett.Plusz nem hinném hogy tombolna benne a testvéri szeretet ha esetleg megjelennél nála.
2010. júl. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
99%
Én segítenék neki. Lehet, hogy te vagy az egyetlen ismeretlen reménye. De! Nem fogadnám magunkhoz, az túl nagy vállalás lenne (a férjed részéről is). Segítenék neki átmenetileg szállással/pénzzel, munkahely kereséssel. De ez én vagyok.
2010. júl. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
91%
én azért megpróbálnám.mert azért mégis csak a testvéred.legalább egy kicsit beszélj vele.szerintem sokat jelentene neki!!ha valamit léptél kérlek írj egy e-mailt ide:jii17@citromail.hu-ra mert kíváncsi vagyok hogy döntöttél:)
2010. júl. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is feltétlenül segítenék neki. Megkeresném, és beszélgetnék vele, hogy miért lett hajléktalan, vagy hogyan tovább? Szerintem mindenképp keresd meg, mert valahol mégis a testvéred, és lehet, hogy egy szoros kapcsolat alakul ki köztetek. Azt meg szerintem nem vennéd a lelkedre, ha történne vele valami az utcán. :(

Egy szó, mint száz, én tuti megkeresném! Majd írd le hogy döntöttél...

2010. júl. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keresd meg, hogy megnyugodj, hogy lásd hogy mi van vele,aztán majd lesz valahogy...
2010. júl. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
96%
Segíts neki munkát keresni.
2010. júl. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
51%
biztos hogy segítenék neki.Ha nem is úgy ellátni,hogy kacsalábon forgó palota meg minden,de fedelet,meleg ételt,vizet nyújtanék a feje felé.Nem gondolod,hogy a Jóisten ezt visszaadná neked az életben?Nem..Mert te is ember vagy,mint a sok hitetlen,na de ebbe ne menjünk bele.Még ha ismeretlen hajléktalant is látok az utcán akkor is megáldom egy kis pénzel,nem leszek attól szegényebb,ő neki viszont sokat jelent.Ráadásul ha még öcsémről lenne szó..egyáltalán mióta van az utcán?
2010. júl. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan mond meg a férjednek, hoguy ez a helyzet. Egy pár vagytok, közös célokért küzdötök (legalábbis nagyon remélem). Megvan köztetek az útja, hogy tudsz megmondani neki valamit, ami fontos számodra. Nyilván ne úgy állj hozzá, hogy rá akarsz erőltetni valamit (de nem is ez a célod). A "van egy hajléktaln féltesóm, szeretném, ha holnaptól hozzánk költözne" valóban nem a legszerencsésebb, de ezt te sem akarod. A "megtudtam, hogy a féltestvérem hajléktalan, nekem fontos lenne, hogy megoldódjon a problémája, szerinted mit tegyünk" már inkább célravezető lehet. A lényeg, hogy ne titkolódz. Azzal azt mutatod felé, hogy nem bízol benne, hogyha megkeresed egy komoly problémával, akkor pozitívan fog hozzáállni.
2010. júl. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
72%

fedelet,meleg ételt,vizet nyújtanék a feje felé.

EZt kicsit hülyén fogalmaztam..Szóval fedelet nyújtanék a feje felé emellett ellátnám meleg étellel és vízzel.

2010. júl. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
60%
NA meg figyelj mindenre van megoldás..ilyen nincs,hogy "a nyakunkra vesszük" gondolj arra,hogy mi lenne ha te lennél abban a heéyzetben.Egy kis együttérzés még akkor is hacsak nem ismered.Nem szakd meg a szíved?Egy anyátok volt,akinek nem kívánom a legjobbakat ha még él(ha már halott akkor sem mert akkor minek szülte meg na mind1 hagyjuk ezt a témát)ráadásul azért mégis csak öcséd.Ott üljön és kolduljon élete végéig?mert nem egy csődbe ment ember,hanem erre a sorsa jutott.És a kettő nem ugyanaz.Lehet üzletember lenne belőle a végén.Kitudja..Hiszen még csak bele se tudott kóstolni a dolgokba,mivel ott ül a nyugati pálya udvaron vagy mittudomén hol abból meg nem lehet vállalkozást csinálni. Havi szinten plusz 2 kiló kenyérrel meg pár pohr vízzel leszel szegényebb,ő neki viszont lehet,hogy normális élete lesz.Jól gondold meg mit cselekszel,mert neked ebből károd nem lehet csak 2-3 kiló kenyérrel többet fizetsz.
2010. júl. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!