Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon megromlott...

Mit tegyek? Nagyon megromlott apukámmal a kapcsolatom.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem szoktak ilyen kérdéseket ilyen helyeken feltenni, de elkeseredésemben már nem tudok hova fordulni.

21 éves vagyok és egyetemista. Szegeden élek anyukámmal, de előtte apukámmal laktam sokáig egy másik városban. Onnan elköltöztem, mivel nem bírtam tovább elviselni apámat. ( tudom ez csúnya, de sajnos igaz) Kiskoromban nagyon apás voltam, a világért nem lehetett volna minket szétválasztani. A probléma az, hogy apu iszik. Régóta, folyamatosan és sokat. Vannak időszakok (napokban értendő), amikor nem, vagy csak keveset, de aztán minden kezdődik elölről. Kb 16 éves voltam mikor elhatároztam, h elköltözök, mert már annyira frusztrált maga a jelenléte is, és az, h látnom kell, hogy úgy éreztem, megőrülök. Hozzátartozik, hogy mindig otthon rugott be, nem bírtam tőle aludni, mert folyamatosan esett-kelt, tanulni sem, ami természetesen az én hibám volt, miután meglátszott az eredményeimen. Kétszer próbáltam meg vele beszélni, mert többször nem mertem. Mindkét alkalommal azt a választ kaptam, hogy nekem ehhez semmi közöm, és ő nem alkoholista...Miután elköltöztem fél évig nem tartottam vele a kapcsolatot, se telefon, se email, se semmi, mert nagyon csúnyán váltunk el és előtte meg is vert. Mikor felvettem vele a kapcsolatot és újra elkezdtem járni hozzájuk egy ideig azt hittem, hogy normalizálódni fog a viszonyunk, bár továbbra is ivott. Pár hetet ott töltöttem a nyárból, és úgymond megszokta, hogy megint otthon vagyok, megint előkaphat, ha takarítani kell utána, vagy ha rossz passzban van és valakivel kötözködni akar. ( Apám feleségével jó a kapcsolatom, sokat beszélünk apámról, an egy féltestvérem is.) A lényeg, hogy ezalatt a kis idő alatt fokozatosan minden kezdett ugyanolyan lenni, mint azelőtt, hogy elcuccoltam. Mióta hazajöttem Szegedre ismét nem nagyon keressük egymást, bár néha beszélünk telefonon. Nincs kedvem vele találkozni, mert tudom mi lesz a vége, az ivás, ami vonzza maga után az okoskodást, kritizációkat, és azt a rettenetesen flegma viselkedést, amit ilyenkor "gyakorol". Szó szerint lenéz. Nem értem mi tehet tönkre ennyire egy egyébként intelligens embert. Nem tudom megállítani. A hétköznapjaimban azt érzem, hogy nem zavar a hiánya, de rengetegszer álmodok vele és sajnos mindig rosszat. Nem tudom mit tegyek...


2010. szept. 21. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:

hagyd hogy kicsit elüljön a dolog, történt valami apud családjában amiért ilyen lehet?

egyébként a helyedben nem beszélnék vele egy ideig, aztán hátha rájön hogy mi a baj vele.

de ezt te döntöd el, én csak a véleményemet írtam le.

majd írj mi volt, mire jutottál.:)

2010. szept. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elkepzelheto, hogy van egy nagyon regi lelki problemaja, ami ezt a viselkedest, tehat italozast elinditotta, mivel azt nem tudta megoldani, s igy az "italba" menekult!


Gyenge lelek lakozik az ilyen szemelyisegekben, ezert amikor isznak, es kritizalnak, vagy utasitanak, akkor igazabol O egyfajta hatalmat erezz, tehat erosnek erzi magat, amit csak az alkohol hatasa alatt tud megelni, mivel jozan allapotaban,

mar egy teljesen normalis, es intelligens ember is tud lenni, de ez csak a latszat,

mivel legbelul felnek es gyengek.


Ezen csak O sajat maga tudna valtoztatni akkor, amikor felismerne ezt a rossz tulajdonsagat, vagy szokasat, illetve viselkedeset, es tenni akarna azert, hogy ne igy legyen, mert igy csak veszithet,

mivel nagyon nehez egy ilyen ember kornyezeteben elni es a legtobb esetben egyedul maradnak, mivel mindenki szinte

elmenekul Toluk.


Ha netan a mostani felesege es gyermeke is igy erezz,mint Te, akkor talan kozosen lehetne Vele leulni, es szeretettel nem haragosan, de ellehetne Vele errol beszelgetni.

De szeretettel es nyugodt hangon kell ennek megtortennie, hogy ne valtson ki haragot belole ez a tema, hanem vegig

hallgassa, es talan igy eljut odaig, hogy ratudjatok kozosen vezetni arra, hogy megvaltozzon, es letegye a poharat a sajat erdekeben!

2010. szept. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

maj ugyis eldönti hogy téged vagy az italt választja-e.

Ha meg az italt akkor nem apa!!!

2010. szept. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!